Nikózia

Georgios Efrem robil prvé futbalové kroky na Ostrovoch, ako pätnásťročný nastúpil do mládežníckej akadémie Arsenalu, keď sa neprepracoval do prvého tímu, prestúpil v máji 2007 do FC Rangers. Tam si zahral iba v rezerve, osem zápasov odohral na hosťovaní v FC Dundee. Po ročníku 2008/09 dostal výpoveď. Návrat do rodnej krajiny mu vyšiel na výbornú, Omonii pomohol k jubilejnému 20. majstrovskému titulu, otvorili sa mu dvere do reprezentácie. Hráčom APOEL-u Nikózia sa stal 6. júna 2014. Držiteľ ocenenia pre najlepšieho ligového hráča sezóny 2015/16 je iba jedným z dvoch Cyperčanov, ktorým sa v medzištátnom zápase podarilo trikrát skórovať. Reprezentoval 42-krát.

Stredopoliar Stathios Aloneftis bol od roku 2005 je súčasťou reprezentácie, v 55 zápasoch zaznamenal 10 presných zásahov, naposledy hral za Cyprus v roku 2017. V lete 2012 podpísal trojročnú spoluprácu s APOEL-om Nikózia, predtým najviac odohral za Omoniu. V edícii 2013/14 Európskej ligy absolvoval v skupinovej fáze päť zo šiestich zápasov. S Omoniou vybojoval dva majstrovské tituly, so súčasným zamestnávateľom ďalších sedem.

Boy Waterman je bývalým juniorským reprezentantom Holandska, v kategórii devätnásťročných absolvoval šesť duelov, za dvadsaťjedenročných si zahral 13-krát. V seniorskej reprezentácii šancu nedostal. V rodnej krajine chytával za Heerenveen, Alkmaar, Haag, De Graafshap a PSV Eindhoven, legionárčil v Alemannii Aachen, na súčasné pôsobisko prišiel 9. júla 2015 z Karabuksporu.

Nicholas Ioannou dokáže dobre zahrať na ľavej strane defenzívnej formácii i na poste stopéra. Keď ho vyhodili z mládežníckej akadémie Manchestru United, dohodol sa na trojročnom zmluve na súčasnom pôsobisku. Prvýkrát sa v Lige majstrov predstavil ešte ako 18-ročný, 5. novembra 2014. Tretieho júna 2016 sa dohodol na novom dlhodobom kontrakte. V 59 ligových dueloch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. V pohárovej Európe zaznamenal 12 vystúpení. Figuruje v širšom kádri národného výberu Cypru, odohral dva medzištátne zápasy.

Skúsený stopér Giorgos Merkis prevažnú väčšinu doterajšej kariéry hrával za Apollon Limassol. V 252 ligových zápasoch dosiahol 17 gólov. V ročníku 2005/06 vybojoval ligu, dvakrát dvíhal nad hlavu Cyperský pohár. Prvý zo 49 medzištátnych zápasov odohral 1. marca 2006 v Arménsku. APOEL Nikózia ho zamestnáva od 12. januára 2016.

Andreas Markis začínal v rodnom meste Paphos, v 14 ligových dueloch dvakrát skóroval. Ďalšie futbalové kroky robil v Anothosise Famagusta, v 83 zápasoch sa 18-krát strelecky presadil. V ročníku 2014/15 ho zaradili do ideálnej jedenástky cyperskej ligy. Jeho prestupom prepísal Walsall klubovú históriu, odstupné 0,3 milióna libier z neho urobilo najväčší príchod do klubu, dres menil v auguste 2016. Po jednej sezóne, v ktorej absolvoval 32 zápasov tretej anglickej ligy, sa vrátil na Cyprus, dohodol sa s APOEL-om Nikózia. Dvadsaťtriročný hráč, ktorý sa najlepšie cíti na ľavom krídle, odohral za Cyprus 17 duelov, debutoval za trénerských čias Pambosa Christodouloua.

Kostakis Artymatas strávil v mládežníckej akadémii Nottinghamu Forrest tri roky. Enosis Neon Paralimni bol jeho prvým profesionálnym zamestnávateľom. APOEL Nikózia investoval do jeho príchodu 0,12 milióna eur. Je použiteľný na stopérovi i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Nastúpil na 74 ligových duelov, 17-krát sa predstavil v zápase pohárovej Európy. V ročníku 2017/18 hosťoval v PAE Kerkyra. V reprezentácii debutoval 12. októbra 2012 v súboji na pôde Slovinska, za Cyprus odohral 22 duelov.

Savvas Gentsoglou je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Je odchovancom AEK Atény, v Sampdorii Janov sa nepresadil. Cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Livorne. Hrával aj za Ergotelis a Bari, darilo sa mu v Hajduku Split. APOEL Nikózia si jeho služby zabezpečil 16. júla 2018. V juniorských reprezentačných výberoch Grécka zozbieral 27 štartov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova