Šerif Tiraspoľ

Belgičan afrického pôvodu Ziguy Badibanga sa najlepšie cíti na krídle. Začínal Anderlechte, kde striedal lepšie momenty s horšími, skúsenosti naberal na hosťovaniach v De Graafschape a v FC Charleroi. Čo mu sily stačili, bojoval o svoju šancu v belgickom veľkoklube, keď sa zdalo, že by mohol hrávať pravidelne, prekvapujúco prestúpil do Ergotelisu. Grécka liga mu sadla, patril k hráčom, na ktorých sa nároční grécki fanúšikovia chodili s radosťou pozerať, vynikal najmä v hre jeden proti jednému. Pred príchodom na súčasné pôsobisko hrával aj za Asteras Tripoli a Omoniu Nikózia.

Tridsaťdvaročný Vitalie Bordian strávil gro kariéry v Metaliste Charkov. V ukrajinskej lige odohral 162 zápasov. V roku 2008 ho vyhodnotili za najlepšieho moldavského futbalistu. To už tri roky reprezentoval, momentálne má na konte 39 medzištátnych zápasov. Rodák z Kišiňova má všetko, čo potrebuje mať prvotriedny obranca. Ide príkladom v plnení taktických pokynov trénera. Dosahuje vysokú úspešnosť v defenzívnom súboji.

Výkonmi v NK HAŠK si vydobyl prestup do NK Osijek, kde tri sezóny patril do základnej zostavy. V januári 2013 sa intenzívne zaujímal o jeho služby FK Ural, transfer sa nakoniec nerealizoval a tak prestúpil do Rijeky. Zoran Kvržič stále patrí tomuto chorvátskemu klubu, v Moldavsku iba hosťuje. Štyrikrát reprezentoval Bosnu a Hercegovinu.

Radu Ginsari patrí k stredopoliarom, ktorí radšej útočia ako bránia. Začínal v rodnom Kišiňove, v FC Academia odohral s 35-gólovou bilanciou 124 duelov. V časoch najväčšej slávy po ňom túžil Rubin Kazaň, intenzívne sa o jeho služby zaujímalo aj portugalské Olhanense, no rozhodol sa pre Zimbru Kišiňov. V ročníku 2013/14 vybojoval Moldavský pohár. Šestnásťnásobný reprezentant posilnil súčasného zamestnávateľa 16. júna 2014.

Wilfried Balima má suverénne najviac odohrané za mužstvo 16-násobného moldavského šampióna, dres FC Sheriff Tiraspoľ oblieka od roku 2005. Reprezentant Burkiny Faso prišiel vtedy z US Ouagadougou. Hoci často nastupuje aj v obrane, v 271 ligových zápasoch dosiahol solídnych 52 presných zásahov.

V začiatkoch profesionálnej kariéry ho považovali za najväčší talent zo Sierry Leone. Ako sedemnásťročný už hrával za jeden z najlepších klubov krajiny FC Kallon. Po prestupe do Fredrikstadu sa zapracoval do zostavy v reprezentácii. Momentálne má v nej na konte 14 zápasov. Dvadsaťštyriročný stredný záložník Khalifa Jabbie si vyskúšal aj Turecko, pôsobil v Baliseksispore. Do moldavského klubu prišiel v roku 2015.

Zdá sa, že 26-ročný Mateo Sušič sa natrvalo usadil v základnej zostave na pozícii pravého obrancu. Najprv pomohol klubu Zrinski Mostar k ligovému prvenstvu v sezóne 2008/09, potom odvádzal dobré služby v NK Istra 1961. V Energii Cottbus a v CFR Kluž to na úvodnú jedenástku nestačilo. Štvornásobný reprezentant Bosny a Hercegoviny posilnil FC Sheriff Tiraspoľ v roku 2015.

Tridsaťjedenročný defenzívny stredopoliar Josip Brezovec vykonáva kapitánske povinnosti. Prvý profesionálny kontrakt podpísal v chorvátskom druholigovom NK Belišče, roky 2007 až 2010 strávil v NK Varaždin. Mimochodom, tento klub dnes už neexistuje, zanikol v roku 2015. Následne sa v Diname Záhreb presadiť nedokázal, no v Slavene Belupo a v HNK Rijeka patril medzi opory. Rijeka ho v sezónach 2014/15 a 2015/16 požičala do Spezie, kde nastúpil na 51 duelov v druhej najvyššej talianskej súťaži. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval 250000 eur.

Alexei Kosovel zaznamenal 18 vystúpení za moldavský národný výber do 21 rokov. Blysol sa najmä v kvalifikácii ME 2015, keď z desiatich zápasov šesťkrát nedostal gól. V seniorskej reprezentácii je až treťou voľbou, prednosť dostávajú Stanislav Namasco a Serghei Pascenco. Dvojmetrový brankár prišiel v roku 2015 z FC Tiraspoľ.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova