Slavia Praha

Josef Hušbauer je jedným z mála futbalistov, ktorí nosili dres Sparty i Slavie. Dvadsaťsedemročný stredopoliar prišiel do Sparty v roku 2011, po pôsobeniach v Jihlave, vo Viktorii Žižkov, v Příbrame a v Baníku Ostrava. V Sparte mal v lige bilanciu 97 zápasov a 32 presných zásahov. V Slavii sa tak často neobjavuje v listinách strelcov, na osem gólov potreboval až 70 vystúpení. V minulom roku sa po dvojročnej pauze vrátil do reprezentácie, celkovo za český národný výber odohral 16 stretnutí.

Jeho nedávny transfer na súčasné pôsobisko z neho spravil najdrahšieho gólmana českej najvyššej súťaže, prestupoval za milión eur. Ondřej Kolář prišiel z Liberca, kde odchytal v prvých štyroch profesionálnych rokoch svojej kariéry 30 ligových zápasov. Vo Vršoviciach je dôstojnou náhradou Jiřího Pavlenku. Dvadsaťtriročný rodák z Liberca ťaží z dokonalého ovládania pokutového územia, tréner Jindřich Trpišovský sa môže na neho spoľahnúť, nerobí prakticky žiadne chyby, často chytí aj niečo navyše.

Michael Ngadeu vyhral s Kamerunom Africký pohár národov 2017. Momentálne má na konte 20 medzištátnych zápasov. Dvadsaťsedemročný hráč je univerzálom defenzívy, najistejší je na stopérskom poste. Je odchovancom tímu Canon Yaoundé, po 54 zápasoch za rezervu Norimbergu prestúpil do Botosani, kde si výkonmi vyslúžil kapitánsku pásku. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil v lete 2016, ho chcela aj Steaua Bukurešť.

Jan Sýkora je osemnásobným českým reprezentantom. Prvú registračku mu vystavili v Sparte Praha, v A-mužstve sa nepresadil, hrával iba za rezervu, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Brne. Pred ročníkom 2015/16 posilnil Liberec, kde sa vypracoval na prvotriedneho stredopoliara. Dres Slavie nosí od januára 2017. Dvadsaťštyriročný rodák z Plzne môže mať pred sebou veľkú futbalovú budúcnosť.

Tridsaťdvaročný útočník Milan Škoda vyrastal v Bohemianse Praha, profesionálom sa stal v roku 2004, celkovo v 114 zápasoch nastrieľal 25 gólov. Klubovú adresu v rámci Prahy menil v roku 2012. V Slavii sa vypracoval na reprezentanta, v štrnástich medzištátnych zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Súčasného zamestnávateľa posadil pätnástimi presnými zásahmi na ligový trón 2016/17. Najplatnejší je v šestnástke súpera, kde sa dokáže presadiť v osobnom súboji.

Simon Deli robil prvé futbalové kroky v Africa Sports d’Abidjan, prvým jeho európskym pôsobiskom bola Sparta Praha, no v A-mužstve nedostal prakticky žiadnu príležitosť, hosťoval v Českých Budějoviciach a v 1. FK Příbram. V Slavii Praha sa ihneď prepracoval do základu, zo 74 možných vystúpení v lige absolvoval 66. Dvadsaťšesťročný vysoký obranca reprezentoval Pobrežie Slonoviny v siedmich prípadoch. Zakladá si na stopercentnej atletickej pripravenosti.

Technikou obdarený stredopoliar Miroslav Stoch si výkonmi si pýta návrat do slovenskej reprezentácie, za ktorú odohral 55 zápasov. Dvadsaťosemročný rodák z Nitry patrí momentálne k tomu najlepšiemu, čo ponúka najvyššia súťaž v Česku. Hráč, ktorého vzormi sú Ronaldinho a Ronaldo, uprednostnil ponuku z Prahy pred pôsobením vo Španielsku, Rusku a vo Francúzsku, prišiel z Fenerbahce, za ktorý odohral 84 stretnutí ligy, v ktorých dosiahol 14 gólov. V sezóne 2010/11 vyhral tureckú najvyššiu súťaž, bol to jeho druhý majstrovský titul, prvý získal v Twente Enschede v ročníku 2009/10. Z ligového prvenstva sa tešil aj na hosťovaní v Al Ain v sezóne 2014/15.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova