Tiraspol

Mateo Sušič figuruje v širšom kádri národného výberu Bosny a Hercegoviny, na konte má päť medzištátnych zápasov, debutoval 25. marca 2016. Vyrastal v Zrinjski Mostar, prvý profesionálny zápas absolvoval ako 17-ročný, 31. júla 2007 v predkole Európskej ligy v súboji s Vaduzom. V 39 ligových vystúpeniach sa mu nepodarilo skórovať. V lete 2010 prestúpil do NK Istra 1961, v 72 zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Legionárčenie v Cottbuse mu nevyšlo podľa predstáv. Prišiel v januári 2015 z CFR Kluž. V roku 2016 prebral úlohy kapitána. V moldavskej lige zaznamenal 104 vystúpení, 24-krát dostal šancu v pohárovej Európe. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany.

Jaroslaw Jach začínal v treťoligovom tíme Lechia Dzierzoniow, v Zaglebie Lubin potreboval na štyri presné zásahy 68 vystúpení, v januári 2018 ho angažoval Crystal Palace. V júli 2018 si ho požičal Caykur Rizespor, v Moldavsku tiež hosťuje. Dvadsaťpäťročný vysoký stopér je dvojnásobným reprezentantom Poľska. Zdobí ho efektivita, taktická disciplína, úspešnosť v defenzívnom súboji.

O post brankárskej jednotky bojujú Serghei Pascenco a Dumitru Celeadnic, v prospech 36-ročného rodáka z Tiraspolu hovoria skúsenosti. Tiraspol bol jeho prvým profesionálnym pôsobiskom, za Sheriff odchytal 77 duelov, za FC 17. Vo Vladikavkaze sa nepresadil, darilo sa mu v Zarii Balti a v FC Malavan. Je 16-násobným reprezentantom Moldavska.

Alternatívou do útoku je 27-ročný Dán Patrick Pedersen. Prvú registračku mu vystavili v FF Vendsyssel, za Valur Reykjavík odohral 42 duelov, nastrieľal 24 gólov. Po pôsobení v Nórsku, keď hrával za Viking Stavanger sa do Valuru Reykjavík vrátil, zaznamenal 30 štartov a 23 presných zásahov. Sheriff Tiraspol posilnil v decembri 2018.

Robert Tambe je desaťnásobným reprezentantom Kamerunu, pričinil sa o prvenstvo na Africkom pohári národov 2017. Do reprezentácie sa prebojoval výkonmi v Spartaku Trnava. Ďalšie futbalové kroky robil v tíme Adana Demispor, v 28 zápasoch sa 12-krát strelecky presadil. Od 4. júla 2018 oblieka dres CFR Kluž, v Moldavsku je na hosťovaní. V gólovej príležitosti nezvykne zaváhať, jeho najsilnejšou hernou stránkou je práca s loptou.

Evgheni Oancea zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Moldavska 12 štartov. Najplatnejší pre mužstvo je v strede zálohy. Je rodákom z Tiraspolu, odchovancom klubu. Prvé šance dostával v ročníku 2016/17, v 60 zápasoch ligy dosiahol 14 presných zásahov. Stopercentný je v defenzíve, nebezpečný v útoku. Špecialistom je na zahrávanie priamych kopov.

Útočník Leandro evidentne prevyšuje rozmery moldavskej ligy. Dvadsaťštyriročný útočník vyrastal v SC Internacional, v brazílskej najvyššej súťaži debutoval 29. mája 2014. Veľkú konkurenciu v tíme pocítil na vlastnej koži, musel na hosťovania do menších klubov. V januári 2017 prestúpil do klubu Dila Gori, v 51 zápasoch nastrieľal 18 gólov. Hráčom súčasného zamestnávateľa sa stal 21. decembra 2018.

Kouč Zoran Zekič je protagonistom kombinačného futbalu, do tejto hernej stratégiu mu vhodne zapadá Maxim Cojocaru. Rodák z Kišiňova je oporou moldavskej dvadsaťjednotky. Je odchovancom Dacie Kišiňov, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2016, so sedemgólovou bilanciou odohral 57 duelov. Hrával aj za Ventspils a Petrocub Hincesti, Sheriff Tiraspol je jeho pôsobiskom od 18. januára 2019.

Stredopoliar Antun Palič je osemnásobným juniorským reprezentantom Chorvátska. Začínal v klube Inter Zaprešič, v Diname Záhreb sa nedokázal zapracovať do základnej zostavy. Dobré služby odvádzal pre AEL Larnaka, darilo sa mu v Dyname Bukurešť. Druhého júla 2018 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova