Tottenham

Harry Winks poctivo prešiel juniorskými reprezentáciami Anglicka, momentálne figuruje v kádri dvadsaťjednotky, v tomto asociačnom termíne dostal prvú pozvánku medzi seniorov. Stredopoliar španielskeho pôvodu vyrastal v mládežníckych celkoch súčasného zamestnávateľa, do tréningového procesu v A-mužstve sa zaradil v ročníku 2013/14. V júli 2014 podpísal prvý profesionálny kontrakt. Debutoval v záverečných minútach duelu Európskej ligy pri víťazstve s Partizanom Belehrad 1:0, zápas sa uskutočnil 27. novembra 2014. Prvý zo súčasných 26 zápasov Premier League odohral 27. augusta 2016.

Pravý obranca Serge Aurier zahájil profesionálnu kariéru v Racingu Lens, premiéru zažil 22. augusta 2009 pri ligovom víťazstve so Saint Etienne, v druhej sezóne sa prebil do základnej zostavy. Hoci jeho zamestnávateľ opustil v ročníku 2010/11 najvyššiu súťaž, začínajúci reprezentant Pobrežia Slonoviny mal na stole množstvo lukratívnych ponúk na prestup. Vo Francúzsku ešte pôsobil v Toulouse a v PSG, kde dvakrát oslavoval majstrovský titul. Reprezentoval 43-krát, v roku 2015 sa podieľal na prvenstve v Africkom pohári národov.

Argentínsky klub River Plate vychoval množstvo prvotriednych hráčov, jedným z nich je aj Erik Lamela. O jeho kvalitách svedčí 12 miliónov, za ktorých ho 6. augusta 2011 kúpil AS Rím. V 62 zápasoch Serie A nastrieľal 19 gólov. V pohárovej Európe sa prvýkrát predstavil až na súčasnom pôsobisku, transfer sa realizoval 30. augusta 2013, Rimania zinkasovali za argentínskeho reprezentanta dvakrát toľko, čo do jeho príchodu realizovali. V rokoch 2015 a 2015 sa pričinil o druhé miesta na turnaji Copa America.

Jeho veľkým vzorom bol Patrick Kluivert, herným štýlom sa mu snaží vyrovnať, darí sa mu to. Vyniká skvelým ovládaním lopty, podľa bývalého trénera Martina Jola je v tejto hernej zručnosti dokonca najlepší. Sedemdesiatnásobný belgický reprezentant Mousa Dembele posilnil mužstvo 29. augusta 2012 príchodom z Fulhamu, predtým hrával za Germinal Beerschot, Willem Tilburg a AZ Alkmaar, kde sa pričinil o ligové víťazstvo zo sezóny 2008/09.

Danny Rose rozšíril káder po tom, čo Leeds United vypadol do tretej najvyššej súťaže. Ľavý obranca dlhodobo doplácal na veľkú konkurenciu v obranných radoch, väčší priestor na ihrisku dostával až po návrate z hosťovania v tíme Bristol City, keď v ročníku 2011/12 absolvoval 20 majstrovských zápasov. Do dobrej formy sa rozohral na hosťovaní v Sunderlande v sezóne 2012/13, kde nastúpil na 27 duelov Premier League. Za anglickú dvadsaťjednotku odohral v rokoch 2009 až 2013 29 stretnutí, od roku 2016 figuruje v seniorskej reprezentácii. Jeho brat Mitch Rose hráva za Grimsby Town.

Davinson Sanchez získava prvé skúsenosti v reprezentácii Kolumbie. V Atleticu Nacional rozvíjal svoj talent pod vedením Juana Carlosa Osoria, súčasného trénera Mexika. Výkonmi si tu vydobyl pozornosť renomovaných veľkoklubov, Ajax Amsterdam uprednostnil pred Flamengom a Barcelonou. Päťročný kontrakt podpísal v júni 2016. Udomácniť sa v novom prostredí mu pomohol krajan Mateo Cassierra. V minulom súťažnom ročníku preberal ocenenie pre najlepšieho hráča klubu. Tottenham si stopérove služby zabezpečil za 42 miliónov libier.

Ben Davies sa pričinil o najvýznamnejšiu trofej v histórii AFC Swansea City – Ligový pohár 2012/13, v ďalšom ročníku boj jedným z tých, ktorí sa zaslúžili o solídne účinkovanie klubu s waleským domicilom v Európskej lige. V ročníkoch 2012/13 a 2013/14 mal isté miesto v základnej zostave na poste ľavého obrancu. V júli 2014 sa stal súčasťou hráčskej rošády, z klubu s waleským domicilom odišiel na White Hart Lane spoločne s brankárom Michelom Vormom, opačným smerom sa pobral Gylfi Sigurdsson. Momentálne patrí k najväčším oporám waleskej reprezentácie.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova