Vardar Skopje

Nikola Gligorov reprezentoval Macedónsko 25-krát. Momentálne ide o jeho tretie pôsobenie v FK Vardar, rozbiehal tu kariéru päťdesiatimi ligovými zápasmi, hrával tu aj v rokoch 2008 až 2009. V dvoch etapách nosil dres Rabotnički Skopje. V Alki Larnaca si vyskúšal futbal na Cypre, v Khazare Lankaran azerbajdžanskú najvyššiu súťaž. Tridsaťtriročný rodák zo Skopje sa najlepšie cíti v strede záložnej formácie.

Boban Grnčarov sa už rozlúčil s medzištátnym futbalom, reprezentoval do roku 2014 s bilanciou 34 zápasov a jeden gól. Začínal v FK Vardar, potom 14 rokov legionárčil, do rodného Skopje sa vrátil v roku 2014. S APOEL-om Nikózia sa tešil z prvenstva v cyperskej lige 2010/11, v OFK Belehrad, Metalurg Donetsk, KAA Gent, SK Lierse a v Boteve Plovdiv si tiež urobil dobré meno.

Hovhannes Hambardzunyam patrí v tábore 10-násobného macedónskeho majstra k najplatnejším hráčom. Sedela by mi aj kvalitnejšia súťaž. Pätnásťnásobný arménsky reprezentant podporuje stopercentnú defenzívu zapájaním sa do ofenzívnych akcií. Dvadsaťšesťročný rodák z Jerevanu je typom moderného pravého obrancu. Dorastenecké roky a prvých šesť sezón profesionálnej kariéry odohral v Banantse Jerevan. Kontrakt so súčasným zamestnávateľom podpísal 18. júna 2014. V ročníku 2014/15 ho vyhodnotili za najlepšieho hráča pôsobiaceho v Macedónsku.

Juan Felipe prichádzal do Európy ako neznámy hráč, 12. júla 2014 podpísal spoluprácu s CSKA Sofia. Počas jedinej sezóny v klube nastúpil na 28 duelov, dosiahol tri presné zásahy. Jeho klub obsadil piate miesto v lige, no nesplatené dlžoby mu neumožnili štartovať v najvyššej súťaži, ofenzívny stredopoliar preto prišiel na súčasné pôsobisko. Vyniká streľbou zo strednej vzdialenosti, lepšiu má ľavú nohu.

S juniorkou Interu Miláno vybojoval prvenstvo v súťaži Primavera 2001/02, do A-mužstva sa zapracovať nedokázal. V Taliansku získaval útočník Aco Stojkov prvé skúsenosti na hosťovaniach v Spezii a v Andrii. V La Louviere začal strieľať góly, v Debrecíne vybojoval prvý triumf v kariére – Maďarský pohár 2007/08. V dobrom forme sa predstavil počas pôsobenia v FC Aarau, kde na 23 presných zásahov potreboval 67 ligových vystúpení. V FK Vardar sa pričinil o majstrovské tituly 2012/13, 2015/16 a 2016/17. S reprezentáciou sa lúčil v roku 2014, v 40 zápasoch dal päť gólov.

Boban Nikolov je jedným z prvých produktov futbalovej akadémii Gheorgheho Hagiho. Profesionálny debut zažil 8. marca 2013, v drese Viitorulu Constanta, celkovo tu odohral 38 duelov. V macedónskej reprezentácii sa prvýkrát predstavil už na súčasnom pôsobisku, 29. mája 2016 v zápase s Azerbajdžanom. Dvadsaťdvaročný stredopoliar sa v medzištátnom futbale už dokázal aj strelecky presadiť, 24. marca 2017 prekonal brankára Luxemburska. Donedávna hrával aj za národný výber dvadsaťjedenročných.

Jaba Jighauri absolvoval prvý zápas na medzinárodnej úrovni v kategórii dvadsaťjedenročných, 3. júna 2011 pri výhre s Chorvátskom. Medzi gruzínskymi seniormi debutoval 27. mája 2016, pri prehre s našimi reprezentantmi. Za mužstvo vedené Vladimírom Weissom odohral štyri duely. Prvých päť rokov kariéry strávil v Diname Tbilisi, kde v sezónach 2012/13 a 2015/16 prispel k zisku majstrovského titulu.

Počas pôsobenia v FK Sarajevo bol Damir Kojaševič považovaný za jedného z najlepších stredopoliarov najvyššej súťaže Bosny a Hercegoviny. Po získaní cenných skúseností v FK Astana sa stal reprezentantom Čiernej Hory. Tridsaťročný hráč sa hodí na hociktorú pozíciu v ofenzíve, až na klasického zakončovateľa. Zdobí ho počet nabehaných kilometrov za zápas, nasadenie, dôraz v súbojoch.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova