1860 Mníchov

Tridsaťdvaročný krídleník Stefan Lex je držiteľom kapitánskej pásky. Kariéru rozbiehal v TSV Buchbach, v bilanciou 97 štartov a 33 gólov. Vo Fürthe stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, v 31 stretnutiach nastrieľal 13 gólov. Štyri sezóny strávil v FC Ingolstadt, zaznamenal 77 vystúpení a 11 presných zásahov, pomohol k druholigovému prvenstvu v ročníku 2014/15. V júli 2018 posilnil TSV 1860 Mníchov. Je rýchly, priamočiary, zakladá si na bojovnosti a na nasadení, na ihrisku obhospodaruje veľký priestor.

Stredopoliar Keanu Staude sa dvakrát predstavil v dvadsiatke Nemecka. Vychodil mládežnícku akadémiu Arminie Bielefeld, 15. mája 2016 okúsil prvýkrát atmosféru druhej nemeckej ligy, v 83 zápasoch sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. Ďalším jeho pôsobiskom bol Würzburg, odohral šesť zápasov. Po výpovedi sa dohodol s TSV 1860 Mníchov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom je 32-ročný obranca Stephan Salger. Je odchovancom 1. FC Kolín, začínal v rezerve, potom v A-mužstve absolvoval päť stretnutí, požičal si ho Osnabrück. Zviditeľnil sa pôsobením v Arminii Bielefeld. Nastúpil na 200 stretnutí, strelil štyri góly, v ročníku 2019/20 pomohol k postupu medzi nemeckú ligovú elitu, potom si jeho služby zabezpečil TSV 1860 Mníchov. V defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný, do útočenia sa veľmi nezapája.

Quirin Moll je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Greuther Fürth je klub, kde vyrastal, v SV Heimstetten rozbiehal profesionálnu kariéru, v 59 dueloch sa dvakrát tešil z gólu. Keď ho zamestnával Unterhaching, absolvoval 56 štartov, trikrát skóroval. V Dyname Drážďany mal prakticky isté miesto v základnej zostave, strávil tu dve sezóny. Dobré služby odvádzal pre Eintracht Braunschweig. Prvého júla 2018 vystužil káder TSV 1860 Mníchov.

Dôležitou súčasťou mužstva je 25-ročný Richard Neudecker, dokáže zahrať na ľavej strane obrany i v zálohe. Je silný v defenzívnom súboji, zdobia ho rýchlosť a bojovnosť. Na ihrisku všždy nechá všetko. V juniorských reprezentáciách Nemecka absolvoval osem štartov. Vyrastal v TSV 1860 Mníchov, počas prvého pôsobenia v klube hrával viac za rezervu, v A-mužstve dostal šancu deväťkrát. V 44 druholigových zápasoch odohraných za St. Pauli sa štyrikrát strelecky presadil. Vo VVV-Venlo si vyskúšal legionárčenie, nastúpil na 16 duelov najvyššej súťaže Holandska. Tretieho septembra 2020 sa vrátil do TSV 1860 Mníchov.

Phillip Steinhardt je alternatívou na ľavý kraj obrany. Keď prvýkrát pôsobil v TSV 1860 Mníchov, odohral 94 zápasov za rezervu, v A-mužstve sa predstavil iba raz. Bayern Mníchov II je miesto, kde pokračoval v kariére, zaznamenal 56 štartov, štyrikrát skóroval. Jednu sezónu strávil vo VfL Sportfreunde Lotte. Po návrate do TSV 1860 Mníchov odohral s 11-gólovou bilanciou 123 stretnutí. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Nemecka. Je špecialistom na zahrávanie rohových kopov.

Po odchode Saschu Mӧldersa je najnebezpečnejším útočníkom Marcel Bär.V rezerve Eintrachtu Braunschweig dosiahol v 83 zápasoch 14 gólov. V Jene strávil jednu sezónu. Keď hrával za FSV Zwickau, v 30 stretnutiach päťkrát skóroval. Vo VfR Aalen odohral s 13-gólovou bilanciou 52 duelov. Po návrate do Eintrachtu Braunschweig bol už v A-mužstve, nastúpil na 82 duelov, strelil 14 gólov. TSV 1860 Mníchov ho angažoval 1. júla 2021.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova