Dinamo Brest

Rodion Syamuk je prvou voľbou medzi tri žrde. Je odchovancom Dinama Brest, počas prvého pôsobenia v klube asbolvoval štyri štarty. Dobré  služby odvádzal pre Granit Mikashevichi. Preslávil sa v Slavii Mozyr, odchytal 49 libových stretnutí. V Torpede Zhodine robil ďalšie futbalové kroky, v FC Tambov si vyskúšal futbal v Rusku. Vo februári 2021 sa vrátil do Dinama Brest.

Dávid Ivan je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Zakladá si na dokonalej fyzickej  kondícii, vyniká počtom nabehaných kilometrov. Pri útočení nie je veľmi efektívny. Do Sampdorie Janov prišiel z mládežníckej akadémie FC Nitra, absolvoval 21 duelov najvyššej súťaže Talianska, raz skóroval, požičali si ho Bari, Pro Vercelli a Vis Pesaro. Tretieho  júla 2019 sa dohodol s Chievom Verona. Koncom februára 2021 prišiel do Dinama Brest na hosťovanie, to sa menilo na prestup 1. januára 2022.

Uladzimir Shcherba je alternatívoy do obrany, Dinamo-Juni Minsk je klub, kde mu vystavili prvú registračku, keď obliekal  prvýkrát dres Dinama Brest, v 79 dueloch ligy sa nedokázal strelecky presadiť. Po pôsobeniach v Gazoviku Orenburg a v FC Dnepr Mogilev sa vrátil a so šesťgólovou bilanciou nastúpil na 66 stretnutí. Pre Torpedo Zhodino vybojoval Bieloruský pohár 2015/16. Stadyen DASK Brestski sa stal opäť jeho futbalovým domovom 26. januára 2021.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 34-ročný stredopoliar Edhar Alyakhnovich. Vychovalo ho Dinamo Brest, v roku  2007 podpísal profesionálnu zmluvu. Výkonmi v 54 stetnutiach si vypýtal prestup do BATE Borisov. Sedemkrát oslavoval majstrovský titul, nastúpil na 130 duelov ligy, sedemkrát skóroval. Shakhtyor Soligorsk, Torpedo Zhodino a Dinamo Minsk boli jeho ďalšími pôsobiskami. Do Dinama Brest sa vrátil 23. februára 2021. Bielorusko reprezentoval 15-krát.

Dôležitou súčasťou mužstva je 32-ročný stredopoliar alebo útočník Sergey Lynko. Isloch Minsk Raion je klub, kde začínal, nastúpil  na 112 duelov. 12-krát  skóroval. V Torpede Minsk robil ďalšie futbalové kroky, v  62 zápasoch dvakrát skóroval. V FC Jerevan musel skončiť pre finančné problémy v klube. Na súčasné  pôsobisko prišiel z NFC Krumkachy Minsk.

Do základnej zostavy patrí 28-ročný defenzívny stredopoliar Andrey Shamruk. Je odchovanom  Dinama Brest, v roku 2012 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, v 46 stretnutiach ligy gól nestrelil. Hosťoval v FC Baranovichi. Darilo sa mu v Smolevichi-STU. V rokoch 2018 až 2020  hrával za FC Minsk. Vo Vitebsku sa uplatnil, potom sa vrátil do Dinama Brest. Štyrikrát reprezentoval dvadsaťjednotku Bieloruska.

Aleternatívou  do útoku je 21-ročný Yevgeny Kozel, vysoký, rýchlonohý futbalista. Je trojnásobným juniorským  reprezentantom Bieloruska. V FC Shakhtyor Soligork  dostal  futbalové základy, v roku 2020 ho preradili k profesionálom. Odohral jeden ligový duel, chodil po hosťovaniach, v Tukems 2000 šancu nedostal, v FC Goredya sa na ihrisku objavil šesťkrát, dres FC Sputnik Rechitsa obliekol 13-krát, teraz si ho požičiava  Dinamo Brest.

Tridsaťjedenročný obranca Ilia Kalpachuk úspešne bojuje o miesto v základnej zostave. Vychovalo  ho Dinamo Minsk, v Diname Brest sa stal profesionálom. Do dobrej formy sa rozohral v FC Volna Pinsk, nasúpil na 58 zápasov, štyrikrát skóroval. V FC Gomel sa nepresadil, požičal si ho Granit Mikashevichi. Dobrými výkonmi v FC Gorodeya si vypýtal angažmán v FK Atlantis. Pred návratom do Dinama Brest ho zamestnávali Kauno Žalgiris, Rukh  Brest a Zhetysu.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova