Sparta Praha

Florin Nita je prvou voľbou medzi tri žrde. Profesionálom sa stal v Concordii Chiajna, odchytal 117 stretnutí. V decembri 2012 si jeho služby zabezpečila Steaua Bukurešť. Pevné miesto v úvodnej jedenástke si vybojoval v ročníku 2015/16. Absolvoval 87 ligových duelov, dvakrát triumfoval v najvyššej súťaži Rumunska, raz vyhral pohár. Osemnásťkrát sa predstavil v zápase pohárovej Európy. Sparta Praha do jeho príchodu investovala dva milióny eur. Pätnásťkrát reprezentoval Rumunsko. Je spoľahlivý, robí minimum hrubých chýb.

Stredopoliar Bořek Dočkal bol pri druhom mieste na ME 2011 dvadsaťjedenročných kapitánom, v reprezentačnom A-mužstve absolvoval 40 duelov, strelil sedem gólov. Vyrastal v Slavii Praha, do dobrej formy sa rozohral v Liberci, na 13 presných zásahov potreboval 84 štartov. Keď si ho požičal Konyaspor, získal cenné skúsenosti. Dobré služby odvádzal pre Rosenborg Trondheim. Pri double Sparty Praha v sezóne 2013/14 patril k najväčším oporám. Legionárčil v Číne, hrával za Henan Jianye, vo farbách Philadelphie si vyskúšal Major Soccer League. Vo februári 2019 sa vrátil do Sparty Praha. Je držiteľom kapitánskej pásky.

Tridsaťdvaročný Ondřej Čelústka je lídrom obrannej formácie. S futbalom začínal v rodnom meste Zlín, výkonmi si vyslúžil prestup do Slavie Praha. Získal cenné skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy, nastúpil na 41 ligových duelov. Na hosťovaní v Palerme sa nepresadil. Trabzonspor do jeho príchodu investoval 0,9 milióna eur, prestupoval 9. júla 2011. V najvyššej súťaži Turecka zaznamenal 55 štartov, keď si ho požičal Sunderland, odohral 21 duelov Premier League. Sezónu 2014/15 strávil v Norimbergu. Dres Antalyasporu obliekol v 142 ligových duelov. Káder Sparty vystužil 31. júla 2020. Česko reprezentoval 33-krát.

Dôležitou súčasťou mužstva je 31-ročný stredopoliar David Pavelka. Začínal ako hráč Sparty Praha, nastúpil na desať ligových duelov, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v 1. FC Slovácko. Darilo sa mu v Slovane Liberec, zaznamenal 75 vystúpení a 16 presných zásahov. S Kasimpasou sa dohodol v januári 2016. Odohral 108 stretnutí, trikrát skóroval. Do Sparty sa vrátil 6. októbra 2020. Rodák z Prahy je 22-násobným reprezentantom Česka.

Dvadsaťdeväťročný Ladislav Krajčí v Sparte Praha vyrastal. V A-mužstve dostal prvú šancu v ročníku 2009/10, do základnej zostavy sa prepracoval v sezóne 2011/12. V lige zaznamenal 104 vystúpení a 22 presných zásahov, v pohárovej Európe odohral so šesťgólovou bilanciou 26 stretnutí. Dvakrát sa podieľal na majstrovskom titule, raz na pohárovom triumfe. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Bologna, nastúpil na 76 duelov najvyššej súťaže Talianska, dvakrát skóroval. Štvrtého augusta 2020 sa vrátil do Sparty Praha. V národnom výbere Česka debutoval v novembri 2012 v súboji so Slovenskom, reprezentoval 41-krát. Najlepšie sa cíti na ľavom krídle.

V Sparte Praha robí dobré meno slovenskému futbalu Dávid Hancko. Dvadsaťštyriročný rodák z Prividze dokáže zahrať na ľavom kraji obrany alebo v strede obrany. Je odchovancom Žiliny, v B-mužstve potreboval na 11 presných zásahov 45 štartov, v mužstve sa predstavil 35-krát, vyptal si prestup do Fiorentiny, kde nastúpil na edem  ligových stretnutí, v januári 2019 ho oslovil Zenit Petrohrad. V Sparte Praha najprv hosťoval, potom podpísal prestup. Dvadsaťdvakrát reprezentoval Slovensko.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova