AC Miláno

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 21-ročný útočník Rafael Leao. Je odchovancom Sportingu Lisabon, po preradení do profesionálneho tímu hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Jeho prvé futbalové kroky usmerňoval Jorge Jesus. V auguste 2018 prestúpil do Lille, kde sa zviditeľnil, v 24 zápasoch ligy osemkrát skóroval. Do AC Miláno prišiel 1. augusta 2019. V juniorských reprezentáciách Portugalska potreboval na 14 presných zásahov 55 štartov.

Alessio Romagnoli je držiteľom kapitánskej pásky. Najlepšie sa cíti v strede obrany. Vyrastal v AS Rím, nastúpil na 13 ligových duelov, po hosťovaní v Sampdorii Janov, kde odohral s dvojgólovou bilanciou 30 stretnutí, prestúpil do AC Miláno. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval 25 miliónov eur. Absolvoval 152 ligových stretnutí, 13-krát sa predstavil v pohárovej Európe. Porovnávajú ho s Alessandrom Nestom. Dvanásťkrát reprezentoval Taliansko.

Alternatívou do zálohy je 26-ročný Rade Krunič. Sutjeska Foča je klub, v ktorom mu vystavili prvú registračku, v kariéru pokračoval v FK Donji Srem a v FK Borac Čačak. Do dobrej formy sa rozohral v Empoli, pri druholigovom triumfe 2017/18 bol oporou. Dres AC Miláno oblieka od 8. júla 2019. V národnom tíme Bosny a Hercegoviny zažil premiéru 3. júna 2016 v súboji s Dánskom, reprezentoval 12-krát.

Andrea Conti si futbalovú abecedu osvojil v mládežníckej akadémii Atalanty Bergamo, v zostave A-mužstva sa objavoval po návrate z hosťovaní v Perugii a v Lanciane, v 47 zápasoch sa desaťkrát strelecky presadil. V AC Miláno pôsobí od 7. júla 2017. Po dvoch menej úspešných sezónach ho s ponukou na prestup oslovili Parma a Werder Brémy. Do základnej zostavy na mieste pravého obrancu sa prebojoval v tomto súťažnom ročníku. Raz reprezentoval Taliansko.

Stredopoliar Giacomo Bonaventura začínal v Atalante Bergamo, s bilanciou 104 zápasov a 17 gólov. Prispel k druholigovému triumfu v sezóne 2010/11. Milánske AC ho kúpilo za sedem miliónov eur, transfer sa uskutočnil 1. septembra 2014. Jedenásťkrát dostal šancu v pohárovej Európe, v 149 dueloch najvyššej súťaže Talianska 30-krát skóroval. Antonio Conte ho do záverečnej nominácie na ME 2016 nezaradil. Je 14-násobným talianskym reprezentantom, debutoval 31. mája 2013.

Lucas Paqueta je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Jeho rodiskom je Rio de Janeiro, zdokonaľoval sa vo Flamengu, v A-mužstve zaznamenal 49 vystúpení a 11 presných zásahov. Dostal sa do ideálnej ligovej jedenástky v ročníku 2018. AC Miláno uprednostnil pred ponukou z PSG. Stál 35 miliónov eur, dres menil 10. októbra 2018. V nominácii Brazílie na MS 2018 bol najmladším. Na konte má 11 medzištátnych zápasov.

Dvadsaťjedenročný Gianluigi Donnarumma je prvou voľbou medzi tri žrde. Celú doterajšiu kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v marci 2015, potom vyhral boj o miesto v základnej zostave, konkurovali mu Diego Lopez a Christian Abbiati. Absolvoval 172 ligových štartov, odchytal 11 duelov Európskej ligy. V nominácii na ME 2016 nefiguroval, po turnaji prvýkrát obliekol najcennejší dres. Taliansko reprezentoval 16-krát. Jeho vzorom je Gianluigi Buffon.

Stopér Matteo Musacchio figuruje v širšom kádri reprezentácie Argentíny, debutoval 2. júna 2011, na konte má šesť medzištátnych zápasov. Do Villarrealu prišiel z River Plate, v rezerve nastúpil na 22 duelov, v A-mužstve odohral 189 stretnutí prvej a druhej španielskej ligy. V 41 zápasoch pohárovej Európy streliť gól nedokázal. Káder milánskeho AC vystužil 30. mája 2017.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova