Ajaccio

Tridsaťsedemročný stredopoliar Johan Cavalli je držiteľom kapitánskej pásky. Začínal v Loriente, v US Créteil-Lusitanos a v rezervnom tíme RCD Mallorca. Do dobrej formy sa rozohral v Istres, posledný deň januárového prestupového termínu 2007 prestúpil do Watfordu. Neuplatnil sa, 20. augusta 2007 sa s vedením klubu dohodol na ukončení spolupráce. Do základnej zostavy sa nedokázal zapracovať ani v RAEC Mons. Na súčasné pôsobisko prišiel z Nimes, v novembri 2010. Odohral 253 duelov, nastrieľal 28 gólov.

Qazim Laci hráva v strede zálohy, v juniorských reprezentačných výberoch Albánska zozbieral 18 štartov. V snahe presadiť sa v Olympiakose Pireus neuspel, počas hosťovania v APOEL Nikózia šancu nedostal. Keď si ho požičal Levadiakos, získal prvú hernú prax, nastúpil na desať ligových duelov. V Ajacciu má bilanciu 46 vystúpení a tri góly.

Hugo Cuypers získal prvú hernú prax ako hráč Standardu Liége na hosťovaní v RFC Seraing. Blysol sa v Ergotelise, na 22 presných zásahov potreboval iba 28 stretnutí. Zaujal popredné grécke kluby, Atény ponúkali za jeho prestup 0,38 milióna eur. Vybral si Olympiakos Pireus, v AC Ajaccio hosťuje. Trikrát reprezentoval Belgicko v juniorských vekových kategóriách.

Tridsaťročný Benjamin Leroy je prvou voľbou medzi tri žrde. Vyrastal v juniorských celkoch LB Chateauroux, v roku 2009 prestúpil do Tours, prvý profesionálny zápas absolvoval 27. mája 2011, odchytal 108 duelov. V Eviane bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, nastúpil na 58 stretnutí, naopak, v Dijone sa nepresadil. Dres AC Ajaccio nosí od 19. júna 2018.

Stredopoliar Mathieu Coutadeur rozbiehal kariéru v Le Mans, v životnej forme ho zastihla sezóna 2007/08. V 105 zápasoch sa osemkrát strelecky presadil. Koncom augusta 2009 Monako do jeho príchodu investovalo štyri milióny eur. Nastúpil na 37 ligových duelov. V rokoch 2011 až 2015 pôsobil v Loriente, v 62 dueloch trikrát skóroval. Vyskúšal si najvyššiu súťaž na Cypre, hrával za AEL Limassol. Do AC Ajaccio prišiel zo Stade Laval, 9. júna 2016. Je sedemnásobným reprezentantom Francúzska vo vekovej kategórii dvadsaťjedenročných.

Cedric Avinel osemkrát reprezentoval Guadeloupe. Tridsaťdvaročný parížsky rodák sa najlepšie cíti v strede obrany. Prvú registračku mu vystavili v US Créteil-Lusitanos. Od januára 2007 sa snažil presadiť vo Watforde, neuspel. Kariéru reštartoval v Gueugnone, darilo sa mu v Cannes. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Clermont Foot, so sedemgólovou bilanciou absolvoval 182 vystúpení. Ajaccio si jeho služby zabezpečilo 9. júna 2017.

Cyrille Bayala robil prvé futbalové kroky v ASFA Yennenga a v El Dakhleya. V auguste 2016 ho podpísal Sheriff Tiraspol, v 29 zápasoch sedemkrát skóroval. RC Lens ho zamestnáva od 31. augusta 2017. V Ajacciu hosťuje. Premiéru v národnom výbere Burkiny Faso mu umožnil tréner Brama Traore. Na konte má 13 medzištátnych zápasov.

Alternatívou do útoku je Maki Tall. V juniorských vekových kategóriách reprezentoval Francúzsko, Pobrežie Slonoviny i USA. Narodil sa vo Washingtone, profesionálnym futbalistom sa stal v rezerve Lille. V Tours hrával za rezervu i za A-mužstvo. V septembri 2018 rozšíril konkurenciu v AC Ajaccio.

Gael Andonian sa narodil v Marseille, 21. marca 2015 dostal občianstvo Arménska. V reprezentácii debutoval pri prehre s Albánskom v kvalifikácii ME 2016. Odohral 23 medzištátnych zápasov. Začínal 71 zápasmi odohranými za rezervu Marseille, hosťoval v Dijone a v FC Veria. Stade Francois Coty sa stal jeho futbalovým domovom 18. júla 2019.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova