Albacete

Ivan Kecojevič absolvoval v národnom výbere Čiernej Hory päť vystúpení, naposledy reprezentoval v októbri 2013. Prvú registračku mu vystavili v FK Mornar, pokračoval v FK Teleoptik, nastúpil na 40 stretnutí, hosťoval v FK Čukarički. Gaziantepspor ho kúpil z OFK Belehrad, prestupoval v auguste 2012, odohral 46 zápasov. Počas pôsobenia v FC Zürich ho neustále chválil klubový šéf Ancillo Canepa. Dvakrát sa podieľal na pohárovom prvenstve. O jeho mieste v úvodnej jedenástke sa nepochybovalo, zaznamenal 110 ligových štartov. Prvým jeho zamestnávateľom v Španielsku bol Cadiz. S Albacete sa dohodol 18. augusta 2019.

Tomeu Nadal je držiteľom kapitánskej pásky, je prvou voľbou medzi tri žrde. Začínal v rezervách RCD Mallorca a Getafe. V rokoch 2013 až 2016 obliekal dres Gimnasticu Tarragona, odchytal 16 zápasov. Devätnásteho februára 2016 sa vrátil do RCD Mallorca, no na ihrisku sa v súťažnom zápase neobjavil. Albacete posilnil 4. júla 2016. Prispel k postupu do druhej najvyššej súťaže Španielska v ročníku 2016/17, nastúpil na 152 duelov.

Útočník Alfredo Ortuno je odchovancom Albacete, v rezerve potreboval na šesť presných zásahov 20 štartov, v A-mužstve sa mu v 25 zápasoch nepodarilo zapísať do listiny strelcov. Zviditeľnil sa ako hráč Granady na hosťovaní v Girone. Ďalšími jeho klubmi boli Las Palmas, Zaragoza, Mallorca a Cádiz. Vo Valladolide ani v Salt Lake nepochodil. V júli 2018 sa vrátil do Albacete. Vydarilo sa mu hosťovanie v Oviede, v 38 stretnutiach sa 14-krát tešil z gólu.

Stredopoliar Eddy Israfilov patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Narodil sa v Španielsku, mohol reprezentovať aj Angolu, vybral si Azerbajdžan, odkiaľ pochádza jeho mama. Debutoval 28. marca v súboji s Maltou, prvú šancu mu poskytol Robert Prosinečki. Absolvoval 13 medzištátnych zápasov. V Murcii hrával za rezervu i za A-mužstvo, požičali si ho Granada, Eibar a Córdoba. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Cádiz, Gimnastic Tarragona a Alcorcón. Káder Albacete vystužil 12. augusta 2019.

Roman Zozulya začínal v Dyname Kyjev, nepatril do úvodnej jedenástky, v 35 zápasoch ligy dosiahol tri presné zásahy, prispel k majstrovskému titulu 2008/09, deväťkrát sa predstavil v pohárovej Európe. Zviditeľnil sa v FC Dnipro, pomohol k účasti vo finále Európskej ligy 2014/15, v lige zaznamenal 85 vystúpení a 22 gólov, v pohárovej Európe potreboval na osem presných zásahov 30 stretnutí. V Betise Sevilla sa neuplatnil. Estadio Carlos Belmonte je jeho futbalovým domovom od 8. septembra 2017. V národnom výbere Ukrajiny zažil premiéru 2. júna 2010, dostal sa do záverečnej nominácie na ME 2016, so štvorgólovou bilanciou reprezentoval 33-krát.

Neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy je Alvaro Arroyo. Tridsaťdvaročný rodák z Madridu sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Kariéru rozbiehal v rezerve Raya Vallecana. Aj v Getafe začínal v rezerve, odohral 71 stretnutí, potom ho preradili do A-mužstva, nastúpil na 33 duelov, požičal si ho Alcorcón. Na súčasné pôsobisko prišiel 28. júna 2016. V 134 zápasoch sa dvakrát strelecky presadil.

Alternatívou do obrany je 32-ročný Nicolas Gorosito. V rodnej Argentíne hrával za Ben Hur, Independiente de Tandil a Sportivo Belgrano. Legionárčenie odštartoval v Senici, dobrými výkonmi si vypýtal angažmán v ŠK Slovan Bratislava. Dvakrát sa zaslúžil o ligové prvenstvo, raz vyhral pohár. V 99 dueloch najvyššej súťaže Slovenska sedemkrát skóroval. Darilo sa mu v Getafe, prispel k postupu medzi španielsku ligovú elitu v ročníku 2016/17. Do Albacete prestúpil 15. januára 2018.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova