Alcorcon

Oporou tímu je 33-ročný stredopoliar Hugo Fraile. V Atleticu Madrid stačili jeho schopnosti iba na C-mužstvo. Ďalšie futbalové kroky robil vo Vallecane, v rezerve potreboval na 27 presných zásahov 100 štartov, v A-mužstve absolvoval sedem stretnutí. Aj v Getafe začínal v B-mužtve, potom nastúpil na štyri ligové zápasy. Osemnásteho mája 2012 sa dohodol so Sportingom Gijon. Nepatril do úvodnej jedenástky, no na ihrisku sa objavoval často, v 33 stretnutiach dosiahol päťgólovú bilanciu. Počas pôsobenia vo Feunlabrade zaznamenal 109 vystúpení a 23 gólov. Súčasného zamestnávateľa posilnil 8. júla 2017.

Pilierom obrany je 35-ročný Laure. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Realu Madrid, v C-mužstve nastúpil na 34 duelov. Výkonmi v CD Leganes si vybojoval prestup do Deportiva La Coruna. Darilo sa mu v rezervnom tíme, v A-mužstve mu Miguel Angel Lotina dal prvú šancu 13. januára 2008. V ročníku 2011/12 pomohol k prvenstvu v druhej lige. Odohral 192 stretnutí prvej a druhej ligy. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 109 vystúpení a jeden gól.

Carlos Bellvis dokáže na ľavej strane obsadiť posty obrancu i stredopoliara. Vyrastal v juniorských tímoch Valencie, profesionálom sa stal v rezervnom tíme, potom hosťoval v Elche a v Numancii. V Tenerife nepatril do základnej jedenástky, no na ihrisku sa objavoval často, v dvoch sezónach absolvoval 29 vystúpení. Zviditeľnil sa v Celte Vigo, v ročníku 2011/12 prispel k postupu do najvyššej súťaže Španielska. Ďalšie futbalové kroky robil v Ponferradine. V AD Alcorcon nastúpil na 190 stretnutí, trikrát skóroval.

Neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy je 28-ročný stredopoliar Richard Boateng, odchovanec Liberty Professionals. Šesť sezón prežil v Granade, hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, požičali si ho Cadiz B a San Roque. V FC Aris Limassol sa neuplatnil. Ďalšími jeho klubmi boli Extremadura, Melilla a Real Oviedo. Dres AD Alcorcon oblieka od 28. januára 2019. Má cit pre prihrávku, stráca málo lôpt, platný je najmä v defenzíve.

Stopér Jose Carlos patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Pričinil sa o triumf Španielska na ME 2015 devätnásťročných. Kariéru rozbiehal v Betise Sevilla, v rezerve nastúpil na 61 duelov, šesťkrát dostal šancu v A-mužstve. Lugo si ho najprv 31. januára 2018 požičalo, po šiestich mesiacoch podpísal prestupové lístky, celkovo nastúpil na 45 duelov. Alcorcon ho získal 4. augusta 2020.

Útočník Marc Gual je trojnásobným juniorským reprezentantom Španielska. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii FC Barcelona, z dorastu RCD Espanyol ho do B-mužstva preradili v októbri 2015, na 13 presných zásahov potreboval 35 štartov. Strelecky sa mu darilo v FC Sevilla B, dobré služby odvádzal na hosťovaniach, požičali si ho Zaragoza a Girona. S Alcorconom sa dohodol 1. septembra 2020.

Fidel Escobar je alternatívou do stredu obrany. V národnom výbere Panamy zažil premiéru vo februári 2015 v súboji s USA, na MS 2018 absolvoval všetky tri stretnutia, na konte má 41 medzištátnych zápasov. Prvú registračku mu vystavili v FC San Francisco, v klube z Panamy, vyskúšal si Major League Soccer, hrával za New York Red Bulls. Cordoba bola jeho prvým zamestnávateľom v Španielsku, Alcorcón ho angažoval 28. júla 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova