Alloa

Tridsaťpäťročný obranca Andy Graham je držiteľom kapitánskej pásky. Jeho prvým zamestnávateľom bol Stirling Albion, debutoval 30. júla 2005, v 132 zápasoch sa desaťkrát zapísal do listiny strelcov. Ďalšie futbalové kroky robil v kluboch Hamilton Academical a Greenock Morton. V Dumbartone bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, nastúpil na 102 zápasov druhej najvyššej škótskej súťaže, šesťkrát skóroval. V kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od 2. júna 2016.

Alan Trouten je odchovancom Greenocku Morton, profesionálom sa stal v glasgowskom klube Queen’s Park, v 85 zápasoch zaznamenal 28 presných zásahov. Potom hrával za Clyde, Airdie United a Ayr United, darilo sa mu v Brechine, na 44 gólov potreboval 80 vystúpení. Alloa United ho zamestnáva od leta 2018.

Kevin Cawley začínal v rezerve Celticu Glasgow a v Ayr United. Sezónu 2010/11 strávil v East Stirlingshire. V júni 2011 sa upísal pre Alloa Athletic, odohral tu štyri sezóny, v 149 zápasoch sa 38-krát strelecky presadil. V Dumbartone sa dokázal prebojovať do úvodnej jedenástky, napriek tomu ho po sezóne 2015/16 vyhodili. Po návrate do klubu dosiahol bilanciu 68 duelov a 11 gólov.

Tridsaťtriročný Neil Parry je prvou voľbou medzi tri žrde. Jeho prvým zamestnávateľom bol Stenhousemuir, zviditeľnil sa pôsobením v Queen’s Park Glasgow, v základnej zostave absolvoval angažmány v tímoch Albion Rovers a Airdrieonians. Recreation Park je jeho futbalovým domovom od sezóny 2016/17.

Alternatívou do stredu poľa je Jon Robertson. V profesionálnom futbale debutoval 5. januára 2008, v 107 vystúpeniach za Cowdenbeath desaťkrát skóroval. Devätnásťkrát okúsil škótsku najvyššiu súťaže počas pôsobenia v St Mirren, potom sa do Cowdenbeathu vrátil, v 65 zápasoch sa trikrát zapísal do listiny strelcov. Prišiel zo Stenhousemuiru, pred začiatkom ročníka 2016/17.

Ian Flannigan je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Kariéru rozbiehal v Kilmarnocku, prvý profesionálny zápas absolvoval 25. septembra 2007, 22-krát sa predstavil v škótskej najvyššej súťaži. V júli 2008 uspel na skúške v klube Partick Thistle. Za Allou hráva od 5. júla 2013.

Scott Taggart má isté miesto v základnej zostave. Použiteľný je v obrane i v stredovej formácii. Profesionálom sa stal v Hibernian FC, v A-mužstve sa nepresadil, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach v kluboch Ayr United a Stanraer. Ďalšie futbalové kroky robil v Greenocku Morton, v ročníku 2012/13 prispel k postupu do druhej ligy, nastúpil na 62 duelov, dvakrát skóroval. V ročníkoch 2014/15 a 2015/16 obliekal dres Dumbartonu.

Steven Hetherington sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Rangers FC, profesionálom sa stal v FC Motherwell, na tri zápasy nastúpil v škótskej najvyššej súťaži, rozohrával sa na hosťovaní v Airdrie United. Na súčasné pôsobisko prišiel 30. júla 2014. V 80 zápasoch sa trikrát strelecky presadil.

Liam Dick patrí k najčastejšie nasadzovaným obrancom. Začínal vo Falkirku, v štyroch sezónach zaznamenal 15 druholigových vystúpení. Na kvalitného hráča sa vypracoval v Stanraer FC, v tretej najvyššej súťaži absolvoval 73 zápasov. Prvého januára 2018 sa stal hráčom Dumbartonu, keď jeho vtedajší zamestnávateľ vypadol z druhej ligy, prišiel do Alloa United.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova