America

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný stredopoliar Richard Sanchez. Reprezentuje Paraguaj, debutoval 5. júna 2019 v súboji s Hondurasom, na konte má 12 medzištátnych zápasov. Kariéru rozbiehal v Olimpii, v 40 ligových dueloch sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. America ho angažovala 24. augusta 2019, v 56 stretnutiach najvyššej súťaže Mexika dosiahol šesťgólový nástrel.

Dôležitou súčasťou mužstva je Luis Fernando Fuentes. Hráva na ľavej strane obrany. Na prvom pôsobisku v Pumas UNAM pomohol k dvom majstrovským titulom, zaznamenal 257 ligových štartov, vyskúšal si úlohy kapitána. Hosťoval v Monterrey. Dobré služby odvádzal pre Tijuanu. Na hosťovaní v Americe sa dobre uviedol, 26. augusta 2020 podpísal prestupové lístky. Raz reprezentoval Mexiko.

Henry Martin sa najlepšie cíti na pozícii zakončovateľa. Na 36 gólov potreboval 110 ligových vystúpení. Výkonmi vo Venados FC si vyslúžil prestup do Tijuany, s päťgólovou bilanciou absolvoval 66 stretnutí najvyššej súťaže Mexika. Na súčasné pôsobisko ho chcel tréner Miguel Herrera. Raz oslavoval majstrovský titul. V národnom výbere Mexika má bilanciu 13 zápasov a tri góly.

Alvaro Figaldo je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Má cit pre prihrávku, vyniká v hre jeden na jedného. Keď hrával za Real Madrid B, v 89 dueloch sa 15-krát strelecky presadil, hosťoval v CF Rayo Majadahonda. Ďalšie futbalové kroky robil v CD Castellon, nastúpil na 22 stretnutí. Od 1. februára 2020 v Americe hosťoval, 2. júna 2021 podpísal prestupové lístky. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Španielska. V Mexiku robí dobré meno európskej futbalovej škole.

Najznámejšou tvárou je Miguel Layun, najčastejšie hráva na kraji obrany. Po dobrých výkonoch v CD Veracruz investovala Atalanta Bergamo do jeho príchodu 0,6 milióna, no neuplatnil sa, odohral iba dva ligové duely. V Americe dvakrát pomohol k majstrovskému titulu. Ďalším jeho pôsobiskom bol Watford. Zviditeľnil sa v Porte. Vo farbách Sevilly okúsil najvyššiu súťaž Španielska, zamestnával ho aj Villarreal. Monterrey uprednostnil pred ponukami z Celty Vigo a z milánskeho AC. Podieľal sa na triumfe v Lige majstrov 2019, raz vybojoval majstrovský titul, absolvoval 73 duelov najvyššej súťaže Mexika. Do Clubu America sa vrátil 3. júna 2021. Mexiko reprezentoval 72-krát. Dokáže podržať loptu, zakombinovať, má cit pre prihrávku, stopercentne si plní defenzívne povinnosti.

Útočník Roger Martinez reprezentuje Kolumbiu, premiéru zažil 29. mája 2016, nastúpil na 18 medzištátnych zápasov, dvakrát skóroval. Racing je klub, kde začínal, v 24 ligových zápasoch dosiahol päť presných zásahov, požičali si ho Santamarina a Aldovisi. Zviditeľnil sa v Číne, hrával za Jiangsu Suning, na 17 gólov potreboval 30 štartov, absolvoval hosťovanie vo Villarreal CF. Na súčasnom pôsobisku má ligovú bilanciu 89 zápasov a 19 gólov. Raz oslavoval majstrovský titul.

Dvadsaťosemročný Bruno Valdez je stabilnou súčasťou základnej zostavy. Použiteľný je na stopérovi a aj na pravom kraji obrany. Je odchovancom Clubu Sol de America, v 97 dueloch paraguajskej ligy sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. V rámci rodnej krajiny menil klubovú adresu, angažoval ho Club Cerro Porteno. Prispel k jednému majstroskému titulu, zaznamenal 60 ligových vystúpení, zaznamenal 14 vystúpení v pohárových stretnutiach Južnej Ameriky. V júni 2016 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom. V 146 zápasoch ligy nastrieľal 20 gólov, raz vyhral najvyššiu súťaž Mexika. Paraguaj reprezentoval 30-krát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova