Anderlecht

Hendrick van Crombrugge je prvou voľbou medzi tri žrde. Dvadsaťšesťročný rodák z Leuvenu dosiahol v juniorských národných výberoch Belgicka 11 štartov. Na prvých dvoch pôsobiskách, v Standarde Liége a v Sint Truidene, sa nepresadil. Pred príchodom do Anderlechtu, ktorý sa uskutočnil 1. augusta 2019, odchytal 178 duelov za Eupen.

Veľkou nádejou belgického futbalu je Yari Verschaeren. Osemnásťročný rodák z Antverp sa najlepšie cíti na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Do Anderlechtu prišiel ešte ako dorastenec z Beverenu. Debutoval 25. novembra 2018. V 36 ligových zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Dvakrát reprezentoval Belgicko.

Landry Dimata je alternatívou do ofenzívy. Narodil sa v DR Kongo, futbalovej abecede sa priučil v juniorských tímoch Standardu Liége. Jeho prvým zamestnávateľom bolo Oostende, v 29 dueloch belgickej lige sa prezentoval 12-gólovým nástrelom. Wolfsburg pred sezónou 2017/18 vyšiel jeho príchod na desať miliónov. Od 2. júla 2018 na súčasnom pôsobisku hosťoval, pred touto sezónou podpísal prestupové lístky. V juniorských reprezentačných výberoch Belgicka zaznamenal 33 vystúpení a 19 presných zásahov.

Dvadsaťšesťročný útočník Kemar Roofe by mohol reprezentovať Jamajku i Anglicko. Je odchovancom West Bromwichu Albion, v A-mužstve šancu nedostal, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach, najviac sa mu darilo v Oxforde United. Siedmeho júla 2016 sa dohodol na štvorročnej spolupráci s Leedsom. Na 28 presných zásahov potreboval 110 súbojov druhej anglickej ligy. Anderlecht posilnil 6. augusta 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 26-ročný stredopoliar Peter Žulj. Začínal v rezerve Rapidu Viedeň, ďalšími jeho klubmi boli Grӧdig, Hartberg, Wolfsberg, Admira Wacker, Ried a Sturm Graz. Anderlecht si zabezpečil jeho služby v januári 2019. Je desaťnásobným reprezentantom Rakúska, premiéru zažil 27. marca 2018 v súboji s Luxemburskom. Jeho mladší brat Robert Žulj je tiež profesionálnym futbalistom.

Andy Najar bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. Ešte predtým zažil premiéru v seniorskej reprezentácii, najcennejší dres prvýkrát obliekol 3. septembra 2011. Prvý zo štyroch presných zásahov v reprezentácii dosiahol 21. júla 2013 na šampionáte Gold Cup v súboji s Kostarikou. Za Honduras odohral 36 zápasov. Profesionálom sa stal vo Washingtone, súčasného zamestnávateľa vyšiel jeho príchod na tri milióny dolárov. Použiteľný je na pravej strane obrany a na pravej strane záložnej formácie.

Samir Nasri sa narodil v Marseille, už ako šestnásťročný sa objavoval v zostave rezervného tímu Olympique, ktorý hrával vo štvrtej lige. Pred ročníkom 2004/05 prejavovali o neho záujem popredné anglické kluby, zostal v klube. V premiérovej sezóne nedostával od Philippa Troussiera veľa príležitostí, potom sa situácia zlepšila napriek tomu, že káder vystužili Frank Ribery a Djibril Cissé. Na prvotriedneho hráča sa vypracoval pod vedením Jeana Fernandeza, Albert Emon ho prerobil z útočníka na tvorcu hry. Tréner Arsenalu Arsene Wenger ho túžil získať do svojich radov, odkedy ho videl hrať na majstrovstvách Európy hráčov do 17 rokov, ktoré sa konali v lete 2004. Plán sa mu podarilo realizovať v júli 2008, za odstupné 15 miliónov libier. V 86 zápasoch Premier League dosiahol 18 presných zásahov. V 24 zápasoch pohárovej Európy sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. S Manchestrom City dvakrát, v ročníkoch 2011/12 a 2013/14 vybojoval ligu, v sezóne 2013/14 dvíhal nad hlavu Ligový pohár. Po hosťovaní v Seville posilnil Antalyaspor. Do Anderlechtu prišiel z West Hamu. Francúzsko reprezentoval v rokoch 2007 až 2013, zúčastnil sa na ME 2008, do záverečnej nominácie Raymonda Domenecha na majstrovstvá sveta 2010 sa nezmestil. Odohral 41 medzištátnych zápasov.

Ofenzívny stredopoliar Nacer Chadli začínal v v Apeldoorne, s bilanciou 90 stretnutí a 28 presných zásahov. Bol prvým príchodom do Twente Enschede po zisku majstrovského titulu v edícii 2009/10. Pekný strelecký nástrel zaknihoval v zápasoch pohárovej Európy, keď v 29 stretnutiach dosiahol 11 gólov, v belgickej najvyššej súťaži absolvoval 84 vystúpení, zaznamenal 25 gólov, v ročníku 2010/11 sa pričinil o prvenstvo v domácej pohárovej súťaži. Tottenham v lete 2013 posilnil za sedem miliónov libier. V auguste 2016 posilnil West Bromwich, v Anderlechte hosťuje. Odohral 59 zápasov za Belgicko.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova