Angers

Ludovic Butelle je prvou voľbou medzi tri žrde. Kariéru rozbiehal v FC Méty, odchytal 53 ligových duelov. Vo Valencii sa do základnej zostavy prebojovať nedokázal. V Lille bol iba náhradníkom, pravidelne sa objavoval na ihrisku na hosťovaní v Nimes. V rokoch 2011 až 2014 bol oporou v AC Arles-Avignon, absolvoval 106 vystúpení, potom prvýkrát pôsobil v Angers. Ďalšie futbalové kroky robil v Clube Bruggy, pričinil sa o majstrovský titul 2015/16, nastúpil na 59 ligových duelov, potom sa vrátil do Angers. Trikrát sa predstavil vo francúzskom národnom výbere dvadsaťjedenročných.

Obranca Mateo Pavlovič zaznamenal 10 vystúpení v chorvátskej dvadsaťjednotke. Je odchovancom NK Záhreb, na prvý profesionálny zápas nastúpil 9. novembra 2008, odohral 91 zápasov, päťkrát sa strelecky presadil. Werder Brémy uprednostnil pred ponukami z Bayernu Mníchov, zo Stuttgartu a zo Zenitu Petrohrad. Viac hrával za rezervu ako za A-mužstvo, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť hosťovania v Maďarsku. Hrával za Ferencváros Budapešť. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby v júni 2016.

Saliou Ciss je použiteľný na ľavom kraji obrany i zálohy. Bol súčasťou olympijského mužstva v Londýne 2012. Figuroval v záverečnej nominácii na MS 2018, no tesne pred turnajom sa zranil. V 18 zápasoch odohraných za Senegal sa nedokázal zapísať do listiny strelcov. Narodil sa v Dakare, futbalové vzdelanie dostal v mládežníckej akadémii Diambars. Profesionálom sa stal v Tromsӧ, odohral 72 stretnutí nórskej najvyššej súťaže. Do Valenciennes prestupoval za 0,5 milióna eur. V júli 2017 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Alternatívou do útoku je 30-ročný Cristian Lopez. Je odchovancom Alicante, darilo sa mu v rezervných tímoch Realu Madrid a Valencie. V Huddersfielde sa neuplatnil. Do dobrej formy sa rozohral v Rumunsku, pôsobil v Burgose a v CFR Kluž. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Lens, na 26 presných zásahov potreboval 63 vystúpení v druhej najvyššej súťaži Francúzska. Stade Raymond Kopa je jeho futbalovým domovom od 31. augusta 2018.

Stephane Bahoken sa narodil vo Francúzsku, no reprezentuje Kamerun, z kade pochádza jeho otec. Debutoval 25. marca 2018 v súboji s Kuvajtom, s trojgólovou bilanciou odohral 10 medzištátnych zápasov. Začínal v Nice, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v FC St Mirren. Ďalším jeho pôsobiskom bol RC Strasbourg Alsace, v 113 stretnutiach sa 24-krát zapísal do listiny strelcov.

Lassana Coulibaly je stredopoliar, ktorý je platný najmä v defenzíve. Vyrastal v Bastii, vo francúzskej najvyššej súťaži zažil premiéru 8. augusta 2015, v 44 zápasoch raz skóroval. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval dva milióny eur, transfer sa uskutočnil 5. júla 2017. Sezónu 2018/19 strávil na hosťovaní v Glasgowe Rangers. Je 19-násobným reprezentantom Mali, prvýkrát obliekol najcennejší dres 4. septembra 2016 v súboji s Beninom.

Ismael Traoré je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťdvaročný rodák z Paríža je 12-násobným reprezentantom Pobrežia Slonoviny. Prvú registračku mu vystavili v CS Sedan Ardennes, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2006, v 154 zápasoch dvakrát skóroval. V Breste bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, nastúpil na 83 stretnutí. V Angers SCO má bilanciu 128 zápasov a osem presných zásahov.

Vincent Pajot mierne zaostáva za očakávaniami. Hoci zozbieral 15 štartov vo francúzskom národnom výbere 21-ročných, v Angers SCO sa zatiaľ nedokázal zapracovať do úvodnej jedenástky. Kariéru rozbiehal 83 zápasmi odohranými za Rennes, dobré služby odvádzal pre Saint Etienne, v 69 zápasoch dosiahol šesť presných zásahov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova