Arsenal

Najznámejšou tvárou je 30-ročný útočník Anton Soroka. V národnom  výbere Bieloruska potrebobval ns sedem presných  zásahov 15 vystúpení. Dokáže sa presadiť v pokutovom území súpera, v gólovej príležitosti  nezvykne zaváhať. Vyrastal v Diname Minsk, v  Rubine Kazaň sa neuplatnil. Preslávil sa v FC Gorodeya, odohral 113 duelov, nastrieľal 43 gólov. Dobré služby odvádzal pre Dinamo Minsk, zaznamenal 41 štartov a 16 gólov. Legionárčil v Lokerene. Pred príchodom do Arsenalu ho zamestnávali BATE Borisov a Neman Grodno.

Najsilnejšou zbraňou je obrana, jej dôležitou súčasťou je 21-ročný Roman Vegerya. V  defenzíve je prakticky stopercentný, zdobí ho nasadenie,  zapája sa aj do útočenia. Kariéru rozbiehal v FC Neman Grodno a v Lide, pokračoval ako hráč FC Maloritana na hosťovaniach, požičali si  ho Isloch Minsk Raion, Rukh Brest a Arsenal, neskôr ho Arsenal kúpil. V dvadsaťjednotke Bieloruska sa predstavil 14-krát, teraz dostáva prvé šance v A-mužstve.

Dmitry Kaplunov patrí k njčastejšie nasadzovaným hráčom, dokáže zahrať v obrane alebo na pozícii defenzívneho stredopoliara, zakladá si na úspešnosti v defenzívnom súboji, pri útočení nie je veľmi platný. V FC Baranovichi mu vystavili prvú zmluvu, nastúpil na 98 stretnutí. V  rokoch  2017 až 2018 ho zamestnával Luch Minsk. V Dnepre Mogilev sa nepresadil, požičal si ho Granit Mikashevichi. Cenné skúsenosti nadobudol v FK Gomel. Arsenal ho kúpil 17. februára 2021.

O miesto v útočnej  formácii bojuje 39-ročný Dzmitry Osipenko. Začínal v Minsku, zamestnávali ho Traktor  a Lokomotiv, výkonmi v FK Smorgon  si vypýtal prestup do FK Minsk, kde za pravidelne zapisoval do listiny strelcov. Legionárčil vo Vorskle Poltava. V Soligorsku potreboval na 30 presných zásahov 88 štartov. Dvíhal nad hlavu Bieloruský pohár. V Arsenale má bilanciu 83 zápasov a 41 presných zásahov.

Alternatívou do záložnej  formácie  je Stanislav Sazonovich, 12-násobný reprezentant bieloruskej dvadvaťjednotky. Je odchovancom FC BGU-Minsk, najlepšie časy prežil v FC Gomel, odohral 114 zápasov, požičali si ho Vendrich-97 Rechitsa a Naftan Novopolotsk. Ďalšími jeho klubmi boli Smolevichi, Gorodeya a Belshina Bobruisk. Arsenal si  zabezpečil jeho  služby 26. marca 2021.

Dvsdsaťšesťročný Yevgeniy Abramovich je prvou voľbou medzi tri žrde. Je  spoľahlivý, robí málo chýb. Jeho  rodiskom je Borisov, v Torpede Zhodino prešiel mládežníckou  akadémiou, v  A-mužsrve sa nepresadil, hosťoval v FC Smolevichi. Keď prvýkrát chytával za Arsenal,  absolvoval 18 štartov. V januári 2021 sa vrátil do Torpeda Zhodino,  Arsenal si si  ho požičiava.

Artsyom Vaskov je 33-ročný pracovitý stredopoliar. Zviditeľnil sa v FC Vitebsk, dobré služby odvádzal pre Torpedo Zhodino. Na 14 gólov potreboval 98 štartov. V kariére pokračoval v FC Neman Grodno, futbal v Lotyšsku si vyskúšal v FC Ventspils. Raz vyhral národný pohár. Pred príchodom na súčasné  pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 16. marca 2022, nosil dresy Smolovechi, FC Gorodeya, a  FC Gomel.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova