Aston Villa

Micah Richards je odchovancom Manchestru City, profesionálom sa stal v roku 2005, bol jedným z hráčov, ktorí ustáli príchod veľkých hviezd do klubu. Pri ligovom víťazstve v edícii 2011/12 odohral 29 duelov, celkovo zaznamenal 179 vystúpení v Premier League, 31 v pohárovej Európe, 33 v anglických pohárových súťažiach. Sedemnásteho júna 2015 sa dohodol na spolupráci so súčasným zamestnávateľom. Tridsaťročný obranca nastúpil na 13 zápasov za Anglicko.

Stredopoliar John McGinn začínal 87 ligovými zápasmi za St. Mirren, pred ročníkom 2015/16 posilnil Hibernian. V prvej sezóne sa novom pôsobisku sa pričinil o vôbec prvé víťazstvo tohto klubu v Škótskom pohári. Oporou bol pri víťazstve v druhej najvyššej škótskej súťaži v ročníku 2016/17. V marci 2016 prvýkrát obliekol najcennejší dres, Škótsko reprezentoval v deviatich prípadoch. V auguste 2017 sa neúspešne uchádzal o jeho služby Nottingham, v júli 2018 uprednostnil Aston Villu pred Celticom Glasgow. Jeho dvaja starší bratia sú taktiež profesionálnymi futbalistami, Stephen i Paul hrávajú za St. Mirren.

Birkir Bjarnason robil prvé futbalové kroky vo Vikingu Stavanger, zápasovú prax získal na hosťovaní v FK Bodӧ Glimt. Legionárčil v Standarde Liége, v Pescare, v Sampdorii Janov, opäť v Pescare a v FC Bazilej. V ročníku 2015/16 oslavoval švajčiarsky majstrovský titul. Aston Ville sa upísal 25. januára 2017. Pracovitý stredný záložník bol pri všetkých posledných úspechoch islandského národného výberu, s deväťgólovou bilanciou absolvoval 72 medzištátnych zápasov. Zdobí ho dôsledné dodržiavanie taktických pokynov trénera, v osobných súbojoch je neprekonateľný.

Tohtosezónnou brankárskou jednotkou víťaza Európskeho pohára majstrov 1981/82 je Orjan Nyland. Profesionálom sa stal v IL Hӧdd, zviditeľnil sa dvoma víťazstvami v pohári a jedným v lige počas pôsobenia v Molde. Tu sa stal aj reprezentantom Nórska, miesto v národnom výbere nestratil ani po prestupe do Ingolstadtu. Odchytal 27 medzištátnych zápasov. Aston Villu posilnil 7. augusta 2018.

Jeho futbalovým vzorom je Paul McGrath. Záložník Glenn Whelan sa na prvom pôsobisku v Manchestri City neuplatnil. V Sheffielde Wednesday zaznamenal bilanciu 142 stretnutí a 13 presných zásahov. V Stoke sa vypracoval na reprezentanta. Päťdesiate vystúpenie za Írsko absolvoval 14. augusta 2013 v súboji s Walesom, momentálne má na konte 83 medzištátnych zápasov. Po deviatich sezónach v základnej zostave Stoke v júli 2017 posilnil Aston Villu.

Neil Taylor mohol hrávať za Indiu, reprezentuje Wales. Prvý zo súčasných 41 zápasov absolvoval 23. mája 2010 v prípravnom stretnutí na pôde Chorvátska. Pričinil sa o postup a skvelú vystúpenie na ME 2016. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal vo Wrexhame, v júli 2007, výkonmi na ľavej strane obrany zaujal predstaviteľov Swansea, transfer sa uskutočnil pred ročníkom 2009/10. V letnom prestupovom termíne roku 2011 ho zameralo Newcastle, prestup z toho nebol. Za trénerských čias Michaela Laudrupa o miesto v zostave bojoval s Benom Daviesom. Odohral 160 zápasov, do Aston Villy sa sťahoval 31. januára 2017.

Albert Adomah je 18-násobným reprezentantom Ghany. Začínal v tíme Harrow Borrough, prvým jeho zamestnávateľom v Anglicku bol štvrtoligový Barnet. Pokračoval v druhej najvyššej súťaži, počas pôsobenia v Bristole City nastúpil na 131 duelov, 17-krát sa strelecky presadil. Sedemnásobný anglický šampión ho získal v rámci hráčskej rošády, do Middlesbroughu odišiel Adama Traoré.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova