Atlanta

O góly sa stará 27-ročný Josef Martinez. Na 82 presných zásahov potreboval 93 štartov. Z futbalovej abecedy vie všetko, vyniká v hre jeden na jedného a v schopnosti pohotovo zakončiť akciu. Zdobí ho dokonalá kopacia technicka. Pomôže aj pri bránení. Začínal v FC Caracas, jeho prvým európskym klubom bol Young Boys Bern. Po hosťovaní v FC Thun prestúpil za tri milióny eur do FC Turín. Nastúpil na 58 stretnutí, sedemkrát sa strelecky presadil. Venezuelu prvýkrát reprezentoval 7. augusta 2011, v 51 medzištátnych zápasoch dosiahol 11 presných zásahov. Trikrát sa predstavil na Copa America.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 26-ročný stredopoliar Pity Martinez. Je odchovancom CA Huracán, v ročníku 2013/14 dvíhal nad hlavu Argentínsky pohár, nastúpil na 93 duelov ligy, osemkrát skóroval, výkonmi si vypýtal prestup do River Plate. S 22-gólovým nástrelom absolvoval 94 ligových duelov, prispel k dvom prvenstvám na Copa Libertadores. Do Atlanty prišiel 24. januára 2019. Dvakrát reprezentoval Argentínu.

Neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy je 36-ročný Jeff Larentowicz. Začínal v New England Revolution, nastúpil na 111 duelov, deväťkrát sa zapísal do listiny strelcov. V januári 2010 sa stal súčasťou hráčskej výmeny, do Colorada prišiel aj Wells Thompson, opačný smer nabrali Preston Burpo a Cory Gibbs. Zaznamenal 96 vystúpení a 14 presných zásahov, pričinil sa o ligové prvenstvo v ročníku 2010. Hrával aj za Chicago Fire a za Los Angeles Galaxy. Dres Atlanty oblieka od decembra 2018. Je štvornásobným reprezentantom USA. Najlepšie sa cíti v záložnej formácii, použiteľný je aj v obrane. Zdobí ho efektivita v útočení a úspešnosť v defenzívnom súboji. Ide príkladom v nasadení a v bojovnosti.

Stredopoliar Jake Mulraney zozbieral v juniorských národných výberoch Írska 11 vystúpení. Začínal v Queens Park Rangers, v A-mužstve šancu nedostal, požičali si ho Dagenham & Redbridge a Stevenage. Do dobrej formy sa rozohral v Inverness Caledonian Thistle, absolvoval 52 stretnutí. V drese Heart of Midlothian nastúpil na 39 zápasov najvyššej súťaže Škótska. Dvanásteho februára 2020 vystužil káder Atlanty.

Tridsaťtriročný Edgar Castillo je alternatívou na ľavú stranu obrany. V Clube Santos Laguna rozbiehal kariéru, prispel k majstrovskému titulu v ročníku 2008, s trojgólovou bilanciou odohral 78 ligových stretnutí. V Mexiku hrával aj za Américu, Tigres UANL, Tijuanu, Atlas a Monterrey. Prvýkrát si Major League Soccer vyskúšal v Colorade, pravidelne sa na ihrisku objavoval počas pôsobenia v New England Revolution. Atlantu posilnil 17. januára 2020. Pomohol k prvenstvu na Gold Cup-e 2013, v reprezentácii USA dostal šancu 18-krát.

Miles Robinson debutoval 6. septembra 2019 v národnom výbere USA, reprezentoval dvakrát. Prvú registračku mu vystavili v FC Boston. Atlanta si jeho služby zabezpečila pred ročníkom 2017. V zostave sa začal objavovať po návrate z hosťovania v Charlestone. V 44 dueloch sa mu nepodarilo skórovať. Prispel k majstrovskému titulu 2018.

Dvadsaťdvaročný Brooks Lennon dokáže zahrať v obrane i na krídle. V FC Liverpool sa neuplatnil, v Salt Lake zaujal na hosťovaní, 20. decembra 2017 prestúpil, celkovo absolvoval 86 duelov, trikrát skóroval. Atlanta ho získala 2. decembra 2019. V juniorských národných výberoch USA potreboval na 14 presných zásahov 20 štartov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova