Atlas

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 28-ročný stredopoliar Aldo Rocha. Napriek tomu, že herne prevyšuje ligové rozmery, reprezentačných trénerov Mexika nezaujal. V osobnom súboji je prakticky neprekonateľný, zdobí ho vynikajúca kondícia, má rýchle nohy, na ihrisku obhospodaruje veľký priestor. Je odchovancom Clubu Leon, absolvoval 65 ligových duelov, dvakrát pomohol k majstrovskému titulu. V Atleticu Morelia bol najprv na hosťovaní, to sa neskôr prepisovalo na prestup. Neskôr ho zamestnával Mazatlan. Estadio Jalisco je jeho futbalovým domovom od 1. januára 2021.

Prvou voľbou medzi tri žrde je Camilo Vargas. V národnom výbere Kolumbie zažil debut 10. októbra 2014, reprezentoval desaťkrát. Independiente Santa Fe je klub, kde rozbiehal kariéru, nastúpil na 146 ligových duelov, dvakrát oslavoval majstrovský titul, ligovým šampiónom sa stal aj počas pôsobenia v Atleticu Nacional. V Deportive Cali mal isté miesto v úvodnej jedenástke. Atlas je jeho prvým zamestnávateľom v zahraničí.

Anderson Santamaria dokáže zahrať v strede obrany i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Ayacucho je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v kariére pokračoval v Deportive Leon de Huanaco. Výkonmi vo FBC Melgar si vyslúžil prestup do Puebly, dres menil 20. decembra 2017. Odohral 17 duelov najvyššej súťaže Mexika. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby 1. januára 2019. Je 18-násobným reprezentantom Peru, prispel k druhému miestu na Copa America 2019.

Dôležitou súčasťou mužstva je 30-ročný Hugo Nervo. Je použiteľný na stopérovi i na pravom kraji obrany. Jeho silnou zbraňou je defenízny súboj. Arsenal Sarandi je klub, kde začínal, v apríli 2009 odohral prvý profesionálny zápas, raz oslavoval majstrovský titul, nastúpil na 168 ligových stretnutí. V CA Huracan a v Clube Santos Laguna bol stabilnou súčasťou základnej zostavy. Dres súčasného zamestnávateľa obliekol v lige 64-krát. V argentínskej dvadsiatke absolvoval 11 vystúpení.

Lídrom mužstva je 32-ročný rodák z argentínskeho mesta Winifreda Julio Furch. Počas pôsobenia v Clube Olimpo sa pričinil o druholigový triumf 2009/10. Ako hráč Arsenalu Sarandi dvíhal nad hlavu Argentínsky pohár 2012/13. V drese Belgrana potreboval na osem ligových gólov 18 štartov. Prvým jeho pôsobiskom v zahraničí bol Veracruz, zaznamenal 69 vystúpení a 29 gólov. Pre Santos Laguna vybojoval jeden majstrovský titul, v 137 dueloch ligy nastrieľal 59 gólov. Dokáže sa presadiť v pokutovom území súpera, v gólových šanciach sa nemýli, vynikajúco bráni.

Obranca Jesus Angulo figuruje v širšom kádri národného výberu Mexika, reprezentoval päťkrát. Z nedávno skončenej olympiády má bronz. V Clube Santos Laguna vychodil mládežnícku akadémiu, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2018, v 30 ligových súbojoch sa mu nepodarilo skórovať, raz oslavoval majstrovský titul. Na súčasnom pôsobisku bol najprv na hosťovaní, pred touto sezónou podpísal prestupové lístky, celkovo nastúpil na 46 duelov najvyššej súťaže Mexika.

Alternatívou na pravú stranu obrany je Jose Abella. V mexickej dvadsiatke absolvoval osem vystúpení, k prispel k prvenstvu na šampionáte Strednej Ameriky v roku 2013, raz dostal šancu v A-mužstve. Jeho prvým zamestnávateľom bol Santos Laguna, z dorastu k profesionálom prešiel v septembri 2012, zaznamenal 178 ligových štartov. Dvakrát pomohol k majstrovskému titulu. Na súčasnom pôsobisku je na hosťovaní.

Luis Reyes je osemnásobným reprezentantom Mexika, všetky medzištátne zápasy odohral v roku 2017. V dobrej forme ho zastihol Pohár konfederácii FIFA. Vychoval ho Atlas, počas prvého pôsobenia v klube nastúpil na 59 ligových duelov, Curtidores, Loros, Altamira a Tampico sú kluby, v ktorých absolvoval hosťovania. Preslávil sa v Clube America, bol súčasťou mužstva, ktoré v sezóne 2018/19 vybojovalo majstrovský titul. Atlas si ho požičiava. Hráva na ľavej strane obrany.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova