Augsburg

Ji Dong-won reprezentuje Južnú Kóreu, v 55 medzištátnych zápasoch dosiahol 11 presných zásahov. Prvú registračku mu vystavili v Jeonnam Dragons, výkonmi na kontinentálnom šampionáte Ázie si vyslúžil prestup do Sunderlandu. Stevena Brucea nepresvedčil o svojich kvalitách, v 26 zápasoch Premier League sa iba dvakrát trafil do siete. Za Augsburg nastúpil na 113 ligových duelov, 13-krát sa strelecky presadil. Väčšiu časť sezóny 2017/18 strávil na hosťovaní v Darmstadte.

Rani Khedira je mladším bratom Samiho Khediru. Dvadsaťpäťročný rodák zo Stuttgartu dokáže zahrať v zálohe i v strede obrany. Začínal vo VfB Stuttgart, za rezervu nastúpil na 56 duelov, deväťkrát sa predstavil v A-mužstve. V 47 zápasoch odohraných za Lipsko sa mu skórovať nepodarilo. S Augsburgom sa dohodol 7. júna 2017. V juniorských reprezentačných výberoch Nemecka zozbieral 13 štartov.

Alternatívou do obrany je 34-ročný Christoph Janker. Kariéru rozbiehal v TSV 1860 Mníchov, za rezervu nastúpil na 64 duelov, za A-mužstvo odohral štyri stretnutia. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Hoffenheim, absolvoval 68 zápasov. Od 28. mája 2009 do príchodu na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 30. januára 2015, pôsobil v Herthe Berlín. Zaznamenal 13 vystúpení v nemeckom národnom výbere dvadsaťročných.

K najčastejšie nasadzovaným obrancom patrí Jeffrey Gouweleeuw. Profesionálom sa stal v Heerenveene, v 68 zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. V máji 2013 prestúpil do Alkmaaru, kde nastúpil na 87 ligových duelov, 22-krát si zahral v pohárovej Európe. V Augsburgu má bilanciu 72 stretnutí a dva presné zásahy. Je trojnásobným reprezentantom Holandska vo vekovej kategórii do 21 rokov.

Sergio Cordova sa blysol na MS 2017 dvadsaťročných. Dosiahol štyri presné zásahy, Venezeula sa prebojovala až do finále, vo vyvrcholení turnaja nestačila na Anglicko. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 31. augusta 2017, na konte má osem medzištátnych zápasov. Je odchovancom FC Caracas, Augsburg do jeho príchodu investoval milión eur.

Stredopoliar Ján Morávek robil prvé futbalové kroky v Bohemianse Praha, potom uspel na skúške v Schalke. V 13 zápasoch nemeckej najvyššej súťaže dvakrát skóroval, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Kaiserslauterne. Dres Augsburgu oblieka od januára 2012. Dvadsaťdeväťročný rodák z Prahy je trojnásobným reprezentantom Česka.

Philipp Max má futbal v génoch, jeho otec Martin Max hrával za Mӧnchengladbach, Schalke, 1860 Mníchov a Rostock. Najplatnejší pre mužstvo je na ľavej strane obrany. Bol súčasťou mužstva, ktoré na olympiáde 2016 vybojovalo striebro. Začínal v rezerve Schalke, do dobrej formy sa rozohral v Karlsruhe. Augsburg si jeho služby zabezpečil 4. augusta 2015.

Julian Schieber v siedmich zápasoch odohraných za nemeckú dvadsaťjednotku päťkrát skóroval. Za Stuttgart odohral so šesťgólovou bilanciou 49 duelov nemeckej najvyššej súťaže, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. Ročník 2010/11 strávil na hosťovaní v Norimbergu. Potom vystužil káder Borussie Dortmund, pričinil sa o postup do finále Ligy majstrov 2012/13, nastúpil na 35 ligových zápasov. Hrával aj za Herthu Berlín, FC Augsburg ho zamestnáva od 1. júla 2018.

Tridsaťpäťročný stredopoliar Daniel Baier je držiteľom kapitánskej pásky. Profesionálom sa stal v TSV 1860 Mníchov, nastúpil na 107 duelov, dosiahol tri presné zásahy. Vo Wolfsburgu sa nedokázal zapracovať do úvodnej jedenástke. V Augsburgu sa do základnej zostavy prebojoval v ročníku 2011/12, v 256 vystúpeniach šesťkrát skóroval. Šesťkrát reprezentoval Nemecko v juniorských vekových kategóriách.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova