Austria

Christoph Monschein plní úlohy zakončovateľa. Má nos na góly, na ihrisku má veľký prehľad, platný je aj v defenzíve. V ASK Ebreichsdorf potreboval na 35 presných zásahov 45 štartov, potom pôsobil v Admire Wacker, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe, nastúpil na 39 ligových duelov, 12-krát sa strelecky presadil. V júli 2017 do jeho príchodu Austria Viedeň investovala 0,6 milióna eur. S 31-gólovým nástrelom absolvoval 95 stretnutí najvyššej súťaže Rakúska, v pohárovej Európe zaznamenal 12 vystúpení a štyri góly.

Ivan Lučič súperí o post brankárskej jednotky s Patrickom Pentzom. Je odchovanom Austrie Viedeň, prvú hernú prax získal na hráč SV Ried na hosťovaní v Unione St Florian. Ďalšie futbalové kroky robil v rezerve Bayernu Mníchov. V júli 2016 uspel na skúške v Anglicku, angažoval ho Bristol City. Odchytal dva majstrovské zápasy, na hosťovaní v Aalborgu sa nepresadil. Je 20-násobným juniorským reprezentantom Rakúska. Prvého júla 2018 sa vrátil do Austrie Viedeň.

Tridsaťdvaročný obranca Michael Madl patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Začínal v Austrii Viedeň, nastúpil na 33 ligových duelov, na sezónu 2007/08 si ho požičal FC Wacker Innsbruck. V Sturme Graz sa rozohral do dobrej formy, v rokoch 2012 až 2016 bol neodmysliteľnou súčasťou úvodnej jedenástky. Legionárčil v FC Fulham. Do Austrie Viedeň sa vrátil 16. januára 2018. V juniorských reprezentačných výberoch zozbieral 19 vystúpení, raz dostal šancu v A-mužstve. Zdobia ho sila, nasadenie a taktická disciplína.

James Jeggo je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Zviditeľnil sa v Melbourne Victory a v Adelaide United. Prvým jeho pôsobiskom v zahraničí bol Sturm Graz, prišiel 27. januára 2016, absolvoval 61 ligových zápasov, pomohol k pohárovému prvenstvu v sezóne 2017/18. V máji 2018 ponuku na predĺženie spolupráce odmietol, prestúpil do Austrie Viedeň. Je päťnásobným reprezentantom Austrálie, premiéru zažil 20. novembra 2018 v súboji s Libanonom.

Ústrednou postavou defenzívy je 33-ročný Florian Klein. Vyrastal v LASK Linz, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2004, najprv hosťoval v FC Blau-Weiss Linz, potom absolvoval 169 ligových vystúpení, nastrieľal 13 gólov. Keď prvýkrát obliekal dres Austrie Viedeň, dosiahol 71 štartov a šesť gólov. V Salzburgu nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval pravidelne. Pomohol k majstrovskému titulu 2013/14. Cenné skúsenosti získal vo VfB Stuttgart. Franz Horr Stadium sa opäť stal jeho futbalovým domovom 23. augusta 2017. V 45 medzištátnych zápasoch odohraných za Rakúsko skórovať nedokázal.

Erik-Palmer Brown figuruje v širšom kádri národného výberu USA, reprezentoval dvakrát, debutoval 28. mája 2018 v súboji s Bolíviou. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Sportingu Kansas City, profesionálom sa stal už ako 16-ročný. V januári 2014 ponúkal za neho Juventus Turín milión eur, no neuspel. Nastúpil na 20 duelov Major League Soccer, hosťoval v rezerve FC Porto. Patrí Manchestru City, Austria si ho požičala, predtým bol na hosťovaní aj v Kortrijku a v Brede. Najlepšie sa cíti v strede obrany.

Alternatívou na pravú stranu obrany je 29-ročný rodák z Mӧdlingu Stephan Zwierschitz. Ide príkladom v bojovnosti a v nasadení. Je odchovancom SKN St Pӧlten, v základnej zostave A-mužstva sa usadil v ročníku 2010/11, nastúpil na 122 duelov, sedemkrát sa zapísal do listiny strelcov. Dobré služby odvádzal pre Admiru Wacker, zaznamenal 172 štartov a 15 presných zásahov. Súčasťou Austrie Viedeň sa stal 1. júla 2019. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Rakúska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova