Ayr

Stredopoliar Andy Murdoch odohral prvý zápas za Glasgow Rangers 27. apríla 2013, nastúpil na 16 duelov, po príchode trénera Marka Warburtona sa ocitol na vedľajšej koľaji, po hosťovaniach v Cowdenbeathe a v Queen of the South dostal koncom augusta 2016 výpoveď. V Greenocku Morton bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, v 62 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 12. júla 2018.

Dvadsaťšesťročný Ross Docherty je držiteľom kapitánskej pásky. Rodák z Paisley je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Kariéru rozbiehal v Livingstone, na prvý profesionálny zápas nastúpil 7. mája 2011, absolvoval 30 duelov. Ďalšie futbalové kroky robil v Airdrieonians, v Ayr United pôsobí od júna 2015. Zdobí ho bojovnosť, nasadenie, na ihrisku má veľký prehľad.

Mark Kerr začínal vo Falkirku, do základnej zostavy sa prebojoval v ročníku 2000/01, v 107 zápasoch osemkrát skóroval. Dobré časy zažil v Dundee United. V sezóne 2004/05 sa pričinil o finálovú účasť v Škótskom pohári, v ročníku 2007/08 si zahral vo finále Ligového pohára, zaznamenal 162 vystúpení v škótskej najvyššej súťaži. Dobré služby odvádzal pre Aberdeen, naopak, počas legionárčenia v tíme Asteras Tripolis sa nepresadil. Tretieho januára 2015 sa vrátil do Falkirku, v 98 zápasoch dosiahol dva presné zásahy. Ayr United je jeho zamestnávateľom od januára 2018. Zúročuje bohaté skúsenosti, ide príkladom mladším hráčom.

Rodák z Kilmarnocku Michael Moffat prvýkrát obliekal dres súčasného zamestnávateľa v rokoch 2011 až 2014, na 57 presných zápasov potreboval 122 zápasov, potom posilnil Dunfermline Athletic. Najprv zaostal za očakávaniami, neplnil úlohy zakončovateľa, potom sa pričinil o prvenstvo v tretej lige v ročníku 2015/16. Somerset Park sa opäť stal jeho futbalovým domovom 23. mája 2017.

S profesionálnym futbalom sa v Ayr United zoznamuje Ross Doohan. Dvadsaťročný gólman v mužstve hosťuje, je hráčom Celticu Glasgow. Keď ho škótsky veľkoklub na pol roka požičal do Greenocku Morton, na ihrisku sa v súťažnom zápase neobjavil. V juniorských reprezentačných výberoch Škótska zozbieral 10 štartov.

Úlohy zakončovateľa plní 23-ročný Lawrence Shanklan. Profesionálom sa stal v Aberdeene, debutoval v septembri 2014, zápasovú prax naberal na hosťovaniach v tímoch Dunfermline Athletic, St Mirren a Greenock Morton. Ayr United posilnil v septembri 2017. Veľkou mierou sa podieľal na minulosezónnom triumfe v tretej škótskej najvyššej súťaži. Dvakrát reprezentoval Škótsko v kategórii do 21 rokov.

K najčastejšie nasadzovaným obrancom patrí Michael Rose. Je odchovancom Aberdeenu, v snahe presadiť sa v A-mužstve neuspel, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Forfar Athletic. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 79 vystúpení a päť presných zásahov. Po sezóne by sa mal stať hráčom Coventry.

Tridsaťštyriročný Steven Bell je defenzívnym univerzálom. V Dundee United a v Queen of the South sa neuplatnil, pravidelne začal hrávať v Stirlingu, v 85 zápasoch dosiahol 16 gólov. V rokoch 2008 až 2012 obliekal dres Dunfermline. V FC Stranraer patril medzi najväčšie opory, po odchode Franka McKeowna prevzal úlohy kapitána. Za Ayr United hráva od 5. januára 2018.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova