Banfield

Dani Osvaldo oznámil 31. augusta 2016 koniec aktívnej činnosti, teraz sa vracia. Vychoval ho Huracan, na 11 gólov potreboval 33 štartov, čo znamenalo prestup do Atalanty Bergamo, zdržal sa tam iba krátko, potom v drese Lecce odohra s osemgólovou bilanciou 31 duelov a Fiorentina do jeho príchodu investovala 4,6 milióna. Zaznamenal 21 vystúpení a päť presných zásahov. V FC Bologna sa od neho čakalo viac, do formy sa vrátil na hosťovaní v RCD Espanyol, potom podpísal prestupové lístky, celkovo sa v 44 ligových zápasoch 20-krát zapísal do listiny strelcov. Jeho cena vzrástla, do AS Rím prišiel za 15 miliónov. Uplatnil sa, v 55 zápasoch najvyššej súťaže Talianska dosiahol 27-gólový nástrel. Southampton, Juventus, Inter Miláno, Boca Juniors a Porto sú kluby, kde robil ďalšie futbalové kroky. Mohol reprezentovať aj Argentínu, vybral si Taliansko. Debutoval 11. októbra 2011 v súboji so Severným Írskom, do záverečnej nominácie na MS 2014 sa nedostal, v 14 zápasoch štyrikrát skóroval.

Jesus Datolo je použiteľný na krídle i na pozícii ofenzívneho stredného záložníka. Vyrastal v CA Banfield, do A-mužstva sa prepracoval v roku 2005, odohral 41 ligových duelov, šesťkrát skóroval. Boca Juniors bola jeho ďalším pôsobiskom. Podieľal sa na triumfe na Copa Libertadores 2007, v 67 ligových dueloch sa päťkrát tešil z gólu. V SSC Neapol sa nedokázal zabudovať do úvodnej jedenástky, nastúpil na 22 stretnutí najvyššej súťaže Talianska, požičal si ho Olympiacos Pireus, vtedy ho oslovil aj PSG. Aj v RCD Espanyol bol najprv na hosťovaní, neskôr sa stal hráčom klubu. Keď obliekal dres SC Internacional, potreboval na deväť ligových gólov 32 vystúpení. Darilo sa mu v Atleticu Mineiro. Banfield ho zamestnáva od 1. júla 2017. Je trojnásobným reprezentantom Argentíny.

Jonas Gutierrez zažil premiéru v národnom výbere Argentíny vo februári 2007 v súboji s Francúzskom, bol súčasťou mužstva na MS 2010, reprezentoval 22-krát. Najlepšie sa cíti na pravom kraji zálohy, dokáže zahrať aj na pravej strane obrany. Dobré služby odvádzal pre Velez Sarsfield, v ročníku 2005 pomohol k majstrovskému titulu, nastúpil na 99 stretnutí. V RCD Mallorca patril medzi opory, v 96 dueloch najvyššej súťaže Španielska päťkrát skóroval. Počas pôsobenia v Newcastle United zaznamenal 187 štartov v Premier League a 37 štartov v druhej lige. Absolvoval šesť zápasov Európskej ligy. Na sezónu 2013/14 si ho požičal Norwich. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Deportivo La Coruna, Defensa y Justicia a Independiente. Káder CA Banfield vystužil 3. júla 2019. Silný je v defenzívnom súboji, stráca málo lôpt.

Mauricio Cuero sa najlepšie cíti na pravom krídle. S dvadsiatkou Kolumbie triumfoval na kontinentálnom šampionáte Južnej Ameriky v roku 2013. Je odchovancom CD La Equidad, v štyroch ročníkoch tu zozbieral 19 ligových vystúpení, požičali si ho Vaslui, Olimpo a Banfield. V drese Levante odohral 13 duelov ligy, do listiny strelcov sa nezapísal, po zostupe do druhej ligy sa dohodol s Clubom Santos Laguna. Nastúpil na 17 ligových duelov, do základnej zostavy sa zabudovať nedokázal, chodil po hosťovaniach. Do CA Banfield sa vrátil 24. augusta 2020.

Alternatívou do útoku je 34-ročný rodák z Avellanedy Fabian Bordagaray. Defensa y Justicia je klub, kde sa stal profesionálom, nastúpil na 13 ligových duelov, dvakrát skóroval. Do dobrej formy sa rozohral v San Lorenze, v 62 dueloch ligy dosiahol osem presných zásahov, na hosťovaní v River Plate sa nepresadil, dobré služby odvádzal, keď si ho požičali z Argentinos Juniors. V Čile nosil dres CSD Rangers. Vyskúšal si európsky futbal, pôsobil v Levadiakios FC. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Caracas, Defensa y Justicia, Rosario Central, opäť Defensa y Justicia a Dorados.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 24-ročný Ivan Arboleda. Jeho rodiskom je Tumaco, vyrastal v Deportive Pasto. Do CA Banfield prišiel v roku 2014, v sezóne 2016 debutoval, odchytal 50 ligových stretnutí. Dobré meno si urobil na šampionáte Južnej Ameriky 2013 sedemnásťročných. Do záverečnej nominácie Kolumbie na MS 2018 sa nedostal, premiéru v medzištátnom zápase zaznamenal 26. marca 2019 v súboji s Južnou Kóreou.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova