Beveren

Alternatívou do stredu obrany je 28-ročný Valtteri Moren. Začínal v rezerve HJK Helsinki, A-mužstvu pomohol k ligovým prvenstvám v ročníkoch 2010 až 2014. V 79 zápasoch fínskej najvyššej súťaže päťkrát skóroval. So súčasným zamestnávateľom sa na spolupráci dohodol v júli 2015. Vo fínskom národnom výbere debutoval 30. októbra 2013 v súboji s Mexikom, reprezentoval päťkrát.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 28-ročný Andreas Wiegel. Kariéru rozbiehal v rezerve Schalke. Ďalšími jeho klubmi boli Erzgebirge Aue, Rot Weiss Erfurt, dobré služby odvádzal pre MSV Duisburg. Waasland-Beveren ho zamestnáva od 20. júla 2019. Raz sa predstavil v juniorských reprezentáciách Nemecka.

Aaron Tshibola odohral jeden duel za DR Kongo. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Readingu, po hosťovaní v klube Hartlepool United sa začal objavovať pravidelne na ihrisku, zaznamenal 13 druholigových vystúpení. Aston Villa ho získala 10. júla 2016. Absolvoval osem zápasov druhej anglickej ligy, potom si ho požičali Nottingham, Milton Keynes Dons a FC Kilmarnock.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar Yuki Kobayshi je štvornásobným reprezentantom Japonska. Prvé futbalové kroky robil v Tokiu Verdy, v 62 stretnutiach šesťkrát skóroval. Počas angažmánu v Jubilu Iwata potreboval na 13 presných zásahov 112 vystúpení. V letnom prestupovom termíne roku 2016 prestúpil do Heerenveenu, kde odohral 92 ligových duelov.

O miesto na ľavej strane obrany sa bije Andrija Vukčevič. Rodák z Podgorice zozbieral v juniorských národných výberoch Čiernej Hory 27 vystúpení. Vyrastal v FK Budučnost Podgorica, v júni 2013 ho preradili k profesionálom. S trojgólovou bilanciou odohral 70 ligových stretnutí. V FC Sevilla uplatnenie nenašiel, kariéru reštartoval v Spartaku Subotica. Beveren do jeho príchodu investoval 0,25 milióna eur.

Záložník Xian Emmers má futbal v génoch, je synom Marca Emmersa, 37-násobného reprezentanta Belgicka. Rodák z Lugana získal prvú hernú prax ako hráč Interu Miláno na hosťovaní v Cremonese, nastúpil na 20 zápasov druhej talianskej ligy. V Beverene je na hosťovaní. V juniorských reprezentáciách Belgicka dostal šancu 24-krát.

Djihad Bizimana reprezentuje Rwandu, absolvoval 35 medzištátnych zápasov, debutoval 29. mája 2015 pri prehre so Zambiou. Profesionálom sa stal v FC Rayon Sports. FC Armée Patriotique Rwandaise bol jeho ďalším pôsobiskom. Beveren posilnil 1. júla 2018.

Thomas Agyepong sa zúčastnil na Africkom pohári národov 2019. Ghanu reprezentoval šesťkrát, premiéru zažil 11. júna 2017 v súboji s Etiópiou. Right to Dream Academy je miesto, kde dostal futbalové základy. Ako hráč Manchestru City začínal na hosťovaniach, požičali si ho Twente Enschede, Breda a Hibernian Edinburgh. Aj v Beverene hosťuje. Dvadsaťtriročný rodák z Accry je pre mužstvo najplatnejší na kraji stredovej formácie, zdobí ho pohyblivosť, dynamika.

V bráne sa najviac objavuje 22-ročný Nordin Jackers, konkurenciou sú mu Brent Gabriel a Lucas Pirard. V juniorských národných výberoch Belgicka odchytal 34 duelov. Za Genk nastúpil na deväť ligových stretnutí. V tejto sezóne bude v Beverene na hosťovaní.

Aleksandar Vukotič sa najlepšie cíti v strede obrany. Začínal v kluboch Sloga Kraljevo, Dolina Padeva a Krupa. Beveren do jeho príchodu investoval 0,35 milióna eur, Freethielstadion sa stal jeho futbalovým domovom 14. mája 2018. V 47 zápasoch dosiahol dva góly.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova