Bialystok

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 28-ročný stredopoliar Tomáš Přikryl. Výkonmi v Sigme Olomouc si vyslúžil prestup do Sparty Praha, kde v 65 zápasoch deväťkrát napol sieť, v ročníku 2013/14 pomohol k majstrovskému titulu, hosťoval v Dukle Praha. V Mladej Boleslavi potreboval na 18 presných zásahov 100 štartov. Jagiellonia Bialystok si jeho služby zabezpečila 3. júla 2019. Prispel k druhému miestu na ME 2011 devätnásťročných, je 37-násobným českým juniorským reprezentantom.

Alternatívou na pravú stranu obrany je 24-ročný Andrej Kadlec. Vyrastal v Púchove, ešte ako dorastenec prestúpil do MŠK Žilina, v najvyššej súťaži Slovenska absolvoval debut 26. apríla 2014, nastúpil na deväť ligových duelov. Bol súčasťou partie, ktorá pre Spartak Trnava vybojovala majstrovský titul 2017/18. V juniorských národných výberoch Slovenska zozbieral 11 štartov. Jagiellonia Bialystok ho angažovala 1. februára 2019.

Ariel Borysiuk je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Je 12-násobným reprezentantom Poľska, premiéru zažil 5. júna 2009 v súboji so Švédskom. Začínal v Legii Varšava, v 90 zápasoch sa štyrikrát radoval z gólu, 15-krát sa predstavil v pohárovej Európe. Dobré služby odvádzal pre Kaiserslautern. Po dobrých výkonoch v Lechii Gdaňsk sa vrátil do Legie Varšava. V Queens Park Rangers sa do základnej zostavy zabudovať nedokázal, nastúpil na 11 zápasov druhej anglickej ligy. Pred príchodom na súčasné pôsobisko hrával za Sheriff Tiraspol.

Taras Romanczuk je držiteľom kapitánskej pásky. Narodil sa na Ukrajine, 15. marca 2018 mu udelili občianstvo Poľska, raz reprezentoval. Kariéru rozbiehal v Legionowe. Jagiellonia Bialystok ho zamestnáva od 21. júla 2014. Nastúpil na 193 ligových duelov, nastrieľal 21 gólov. V pohárovej Európe dosiahol 12 štartov. Najlepšie mu sedí post defenzívneho stredopoliara.

Ústrednou postavou ofenzívy je 29-ročný Jesus Imaz. Začínal v UE Lleida a v Lleida Esportu. Ďalšie futbalové kroky robil v UE Llagostera, v 61 zápasoch druhej španielskej ligy nastrieľal 12 gólov, potom hrával za UCAM Murcia, Wisla Krakov ho získala z Cádizu, na 14 presných zásahov potreboval 47 štartov. V Jagiellonii Bialystok má bilanciu 51 vystúpení a 22 gólov.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 12-násobný reprezentant Lotyšska Pavels Šteinbors. Je odchovancom Skonta Riga, prispel k trom majstrovským titulom a k dvom pohárovým prvenstvám. Odchytal 28 ligových duelov. Dobré služby odvádzal pre Jurmalu, na hosťovaní v FC Blackpool šancu nedostal. Potom pôsobil v Liepajas Metalurg, vyskúšal si Južnú Afriku, chytával za Golden Arrows. V Górniku Zabrze patril do úvodnej jedenástky. Legionárčil v FC Nea Salamina. Darilo sa mu v Arke Gdynia, nastúpil na 102 ligových stretnutí, v ročníku 2016/17 dvíhal nad hlavu Poľský pohár.

Dvadsaťsedemročný Jakov Puljič sa najlepšie cíti na pozícii podhrotového útočníka. Je 13-násobným juniorským reprezentantom Chorvátska. V HNK Cibalia zaznamenal 83 štartov a 20 gólov. V NK Lokomotiva sa mu strelecky nedarilo. Keď hrával za Inter Zaprešič, odohral so 17-gólovou bilanciou 50 zápasov. Pravidelne sa zapisoval do listiny strelcov v Rijeke, v ročníku 2018/19 pomohol k pohárovému prvenstvu. Dvakrát prispel k druhému miestu v lige. Jagiellonia Bialystok si jeho služby zabezpečila 3. februára 2020.

Stopér Blažej Augustyn sa v Boltone Wanderers neuplatnil. V júni 2007 sa dohodol s Legiou Varšava. Absolvoval štyri stretnutia ligy, hosťoval v Rimini. V Catanii nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval pravidelne, odohral 17 zápasov, požičali si ho Benátky. Keď mu skončila zmluvu, Górnik Zabrze uprenostnil pred ponukou zo Sassuola. Hrával aj za Heart of Midlothian, Ascoli a Lechiu Gdansk. Trikrát sa predstavil v poľskej dvadsaťjednotke.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova