Boavista

Stredopoliar Javi Garcia pomohol k triumfu na ME 2006 devätnásťročných, v juniorských národných výberoch Španielska odohral s osemgólovou bilanciou 48 zápasov, dvakrát sa predstavil v A-mužstve. Jeho prvým klubom bol Real Madrid, oveľa viac hrával za rezervu ako za A-mužstvo. V Osasune sa rozohral do dobrej formy, potom ho opäť angažoval Real Madrid. Nastúpil na 19 majstrovských stretnutí. Benfica do jeho príchodu investovala sedem miliónov eur. Nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval pravidelne. V sezóne 2009/10 sa podieľal na majstrovskom titule, trikrát vybojoval Ligový pohár. Manchester City ho kúpil za 15,8 milióna libier. V ročníku 2013/14 sa stal víťazom Premier League. Vyhral aj ruskú ligu, počas pôsobenia v Zenite Petrohrad. Na súčasné pôsobisko prišiel z Betisu Sevilla. Zakladá si na precíznej defenzíve, dokáže kvalitne zahrať štandardnú situáciu.

Tridsaťdeväťročný Rafael Braccali je alternatívou do brány. Jeho rodiskom je Santos, kariéru rozbiehal v Paulista FC a v Juventude. S legionárčením začal v CD Nacional, najprv dostával prednosť Diego Benaglio, po jeho odchode sa stal súčasťou základnej zostavy. Absolvoval 104 ligových duelov. V FC Porto sa nepresadil, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičalo Olhanense. Vyskúšal si futbal v Grécku, dobré služby odvádzal pre Panetolikos. V FC Arouca sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo. Káder Boavisty vystužil 29. júna 2018.

Alberth Elis rozbiehal kariéru v Clube Deportivo Olimpia, s bilanciou 62 štartov a 25 gólov. Trikrát sa stal honduraským ligovým šampiónom. V CF Monterrey sa nepresadil, v piatich ligových dueloch sa nedokázal zapísať do listiny strelcov. Pred ročníkom 2017 si ho požičal Houston, potom ako na 10 presných zásahov potreboval 26 vystúpení, podpísal prestupové lístky a v 62 dueloch nastrieľal 26 gólov. V ročníku 2018 ho zaradili do ideálnej jedenástky Major League Soccer. Boavista ho angažovala 21. septembra 2020. Darilo sa mu v juniorských reprezentáciách, bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2016. V 42 zápasoch odohraných za Honduras 10-krát skóroval.

Sebastian Perez je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Je odchovancom Atletica Nacional, v profesionálnom zápase dostal prvú šancu 4. marca 2011. V auguste 2013 absolvoval skúšku v FC Arsenal. Pri triumfe na Copa Libertadores 2016 bol oporou. Dvakrát vybojoval národný pohár, päťkrát ligu. Keď hrával za Boca Juniors, prispel k majstrovskému titulu 2016/17. Boavista si ho požičala. Zúčastnil sa na olympiáde 2016. Pomohol k tretiemu miestu Kolumbie na Copa America 2016. Na konte má osem medzištátnych zápasov. Jeho vzormi sú Andrea Pirlo, Xavi a Xabi Alonso.

Vysoký stopér Chidozie Awaziem začínal v El-Kanemi Warriors, v Porte v rezervnom tíme zaznamenal 62 vystúpení, v A-mužstve nastúpil na 10 duelov najvyššej súťaže Portugalska. Zviditeľnil sa na hosťovaní v FC Nantes, odohral 22 ligových duelov. Uplatnil sa aj keď si ho požičali Caykur Rizespor a Leganes. Aj v Boaviste je na hosťovaní. V národnom výbere Nigérie debutoval 1. júna 2017 v súboji s Togom. Gernot Rohr ho zobral na MS 2018, turnaj presedel na lavičke náhradníkov. Reprezentoval 17-krát.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí ofenzívny stredopoliar Angel Gomes. Hernými zručnosťami pripomína Ronaldinha. V juniorských národných výberoch Anglicka doposiaľ zozbieral 35 štartov, 10-krát skóroval, podieľal sa na prvenstve na MS 2017 sedemnásťročných. Absolvoval mládežnícku akadémiu Manchestru United. Trikrát dostal šancu v Premier League, päťkrát v Európskej lige. Štvrtého augusta 2020 prestúpil do OSC Lille, ihneď si ho požičala Boavista.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova