Bordeaux

Benoit Costil je prvou voľbou medzi tri žrde. Figuroval v kádri Didiera Deschampsa pri druhom mieste na ME 2016. V reprezentácii dostal príležitosť raz, 15. novembra 2016 odchytal zápas s Pobrežím Slonoviny. Futbalovú abecedu si osvojil v SM Caen, zviditeľnil sa v Sedane, šesť rokov patril do základnej zostavy v Rennes. Nedostáva lacné góly, dokáže sa vyvarovať hrubých chýb.

Dvadsaťosemročný Jonathan Cafu sa najlepšie cíti na pravom krídle. Pred ročníkom 2015/16 prestupoval z FC Sao Paulo do Razgradu za 2,2 milióna eur, išlo o najväčší príchod do klubu vôbec. Veľkou mierou prispel k postupe cez CZ Belehrad v treťom predkole Ligy majstrov 2016/17, v oboch ročníkoch v tíme sa tešil z majstrovského titulu. Za rok 2016 preberal ocenenie pre najlepšieho cudzinca v bulharskej lige. Bordeaux doňho investovalo 7,5 milióna eur. Silný je v ovládaní lopty a v hre jeden na jedného.

Youssouf Sabaly je použiteľný na oboch krajoch obrany. Hernými zručnosťami pripomína Roberta Carlosa. Dvadsaťšesťročný rodák z francúzskeho Le Chesnay figuruje v kádri senegalskej reprezentácie, v medzištátnom futbale debutoval 10. novembra 2017 pri víťazstve nad JAR v kvalifikácii MS 2018, zozbieral 18 vystúpení. Prispel k druhému miestu na tohtoročnom Africkom pohári národov. Začínal v rezerve PSG, vo francúzskej najvyššej súťaži sa prvýkrát predstavil počas pôsobenia v Eviane. Cenné skúsenosti získal v FC Nantes. Zdobí ho nadštandardný fyzický fond, úspešnosť v defenzívnom súboji, sila, dynamika.

Younousse Sankharé zozbieral sedem štartov v národnom výbere Senegalu, v momentálnych plánoch kouča Alioua Cissého sa nenachádza. Začínal 33 ligovými zápasmi za PSG, na prvotriedneho stredopoliara sa vypracoval počas pôsobenia v Dijone. Hrával aj za Valenciennes, Guingamp a Lille, v kádri Girondins Bordeaux figuruje od 30. januára 2017.

Jimmy Briand začínal v Rennes, v rezervnom tíme potreboval na 26 presných zásahov 50 štartov, za A-mužstvo nastúpil na 169 duelov, 33-krát sa strelecky presadil. Olympique Lyon investoval do jeho príchodu 7,4 milióna eur, dres menil 10. júna 2010. V 110 zápasoch ligy nastrieľal 22 gólov, získal ďalšie skúsenosti v pohárovej Európe. V ročníku 2011/12 dvíhal nad hlavu Francúzsky pohár. V zahraničí hrával za Hannover, dobré služby odvádzal pre Guingamp, v auguste 2018 sa dohodol so šesťnásobným francúzskym ligovým šampiónom. Je päťnásobným reprezentantom Francúzska.

Obranca Loris Benito figuruje v širšom kádri národného výberu Švajčiarska, na konte má tri medzištátne zápasy. Kariéru rozbiehal v rodnom meste Aarau, premiéru zažil 1. novembra 2009, mužstvo vtedy viedol Martin Andermatt. Po odohratí 47 ligových duelov prestúpil do FC Zürich, kde sa pričinil o pohárový triumf v sezóne 2013/14. V Benfice Lisabon sa nepresadil. S Young Boys Bern oslavoval majstrovské tituly 2017/18 a 2018/19.

Pevné miesto v základnej zostave má defenzívny univerzál Otávio. Profesionálom sa stal v Atleticu Paranaense, v brazílskej najvyššej súťaži sa prvýkrát predstavil 20. apríla 2014, s dvojgólovou bilanciou odohral 97 duelov. Bordeaux do jeho príchodu investovalo 5,2 milióna eur, transfer sa uskutočnil 8. augusta 2017. V 54 ligových stretnutiach sa mu nepodarilo skórovať.

Vukašin Jovanovič je alternatívou do obrany. Môže sa pochváliť prvenstvom na MS 2015 dvadsaťročných, v juniorských reprezentačných výberoch Srbska zozbieral 41 štartov. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii CZ Belehrad, do A-mužstva ho preradil Slaviša Stojanovič, vo futbalovom raste mu pomohol Nenad Lalatovič. Ďalšie futbalové kroky robil v rezerve Zenitu Petrohrad. Stade Matmut Atlantique je jeho futbalovým domovom od 31. januára 2017.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova