Botosani

Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar Realdo Fili sa šesťkrát predstavil v dvadsaťjednotke Albánska. V FK Apolonia sa stal profesionálom, v ročníku 2014/15 sa prepracoval do základnej zostavy. Výkonmi upútal Partizani Tirana. V 35 ligových dueloch sa trikrát zapísal do listiny strelcov, nastúpil na osem duelov pohárovej Európy. V FC Kamza robil ďalšie futbalové kroky. Darilo sa mu, odborníkom pripomínal Alessandra del Piera. Pred príchodom do Rumunska hrával aj za Skenderbeu a za Luftetari.

Herve Kage dokáže zahrať na krídle i na pozícii ofenzívneho stredného záložníka. Reprezentuje DR Kongo, na konte má štyri medzištátne zápasy, pomohol k tretiemu miestu na Africkom pohári národov 2015. Zdokonaľoval sa v Anderlechte, v A-mužstve sa nepresadil, keď si ho požičali RKC Waalwijk a Union SG, nadobudol cenné skúsenosti. Zviditeľnil sa v Charleroi, absolvoval 88 ligových duelov. Gent, Genk, Kortrijk, Karabükspor a Adana Demirspor boli jeho ďalšími pôsobiskami. Pred touto sezónou posilnil Botosani.

Christopher Braun sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj. Začínal v FC St Pauli B, nastúpil na 48 stretnutí. V kariére pokračoval v SV Wilhelmshaven. V rodnom Nemecku ho zamestnávali aj Oldenburg a Wattenscheid, legionárčil vo Fortune Sittard a v OFI Crete FC. S FC Botosani sa dohodol 22. októbra 2020.

Perspektívu stať sa prvotriednym futbalistom má Bogdan Racovitan. Je silný v osobnom súboji, má rýchle nohy, samozrejmosťou je u neho stopercentné nasadenie, v záveroch zápasov dokáže vystupňovať svoj výkon. Razantný stopér je členom rumunskej dvadsaťjednotky. V Dijone bol kapitánom rezervného tímu, v A-mužstve sa nepresadil. Od februára 2021 ho zamestnáva FC Botosani.

Marius Croitoru má k dispozícii široký káder, jeho dôležitou súčasťou je Alexandru Tiganasu. Dokáže obsadiť pozícii ľavého obrancu i ľavého záložníka. Počas prvého pôsobenia v FC Botosani nastúpil na 24 duelov. Dobré služby odvádzal pre Astru Ploiesti. Päť sezón strávil v Politechnice Iasi, zaznamenal 131 štartov, deväťkrát skóroval. Poli Temešvár a Petrolul Ploiesti boli jeho ďalšími zamestnávaľmi. Do FC Botosani sa vrátil 1. júla 2019.

Mihai Roman hráva na pravom krídle. Prvú registračku mu vystavili v tíme Cetatea Suceava, keď prestupoval do FC Brašov, chceli ho aj Otelul Galati a FC Vaslui. Tu sa prebojoval do reprezentácie, na konte má 10 medzištátnych zápasov, naposledy za Rumunsko hral v roku 2012. Darilo sa mu v Rapide Bukurešt, v FC Toulouse sa neuplatnil. Kariéru reštartoval v FC Botosani, v 67 zápasoch ligy zaznamenal 15 presných zásahov. Steaua ho angažovala 20. augusta 2018. Nastúpil na 20 ligových duelov, šesťkrát okúsil atmosféru pohárovej Európy. Po návrate do FC Botosani odohral so sedemgólovou bilanciou 44 duelov ligy.

Hervin Ongenda je použiteľný na pozícii ofenzívneho stredného záložníka a aj na krídle. V PSG prešiel mládežníckou akadémiou, v rezervnom tíme nastúpil na 39 duelov, 13-krát skóroval, 11-krát sa predstavil v A-mužstve, pomohol k dvom majstrovským titulom, hosťoval v Bastii. V PEC Zwolle a v Murcii robil ďalšie futbalové kroky. Keď prvýkrát hrával za FC Botosani, v 54 dueloch ligy strelil šesť gólov. Trinásteho januára 2020 sa dohodol s AC Chievo. Do úvodnej jedenástky sa prebojovať nedokázal. Do FC Botosani sa vrátil v septembri 2020. V juniorských reprezentáciách Francúzska potreboval na 10 gólov 27 vystúpení. Je rýchly a priebojný, dobre bráni.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova