Braunschweig

Martin Kobylanski reprezentoval v juniorských vekových kategóriách Nemecko i Poľsko. V mládežníckej akadémii FC Energie Cottbus strávil 11 rokov, trikrát dostal šancu v druhej najvyššej súťaži Nemecka. Ďalším jeho zamestnávateľom boli Brémy. V rezerve potreboval na 22 presných zásahov 55 štartov, osemkrát sa predstavil v A-mužstve, keď si ho požičal Union Berlín, s trojgólovou bilanciou odohral 19 stretnutí, potom posilnil Lechiu Gdansk, nastúpil na tri ligové stretnutia, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, odišiel na hosťovanie do SC Preussen Münster, v júni 2017 podpísal prestupové lístky, celkovo v 89 dueloch nastrieľal 27 gólov. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 58 vystúpení a 22 gólov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný Niko Kijewski. Rodák z Osnabrücku sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. V rodnom meste robil prvé futbalové kroky. V Eintrachte Braunschweig podpísal prvú profesionálnu zmluvu. Začínal v rezerve, potom v A-mužstve absolvoval 106 štartov. Je 18-násobným juniorským reprezentantom Nemecka. Zúčastnil sa na ME 2015 devätnásťročných.

Najnebezpečnejším hráčom ofenzívy je 23-ročný Lion Lauberbach. Dokáže obsadiť pozície zakončovateľa a ofenzívneho stredného záložníka. Rot-Weiss Erfurt je klub, kde rozbiehal kariéru, pokračoval vo FSV Zwickau. Keď ho zamestnával Holstein Kiel, nastúpil na 24 stretnutí, trikrát skóroval, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičala Hansa Rostock. Eintracht Braunschweig je jeho pôsobiskom od 22. augusta 2021. Značkou kvality je jeho hlavičkovanie, je slabší v hre jeden na jedného.

Jednoznačnou prvou voľbou medzi tri žrde je Jasmin Fejzič. Je držiteľom kapitánskej pásky. Začínal v Stuttgarter Kickers, vo Fürthe stačili jeho schopnosti iba na rezervu, odchytal 66 stretnutí, absolvoval hosťovanie v Eintrachte Braunschweig. Vo VfR Aalen sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, strávil tu tri sezóny. Keď druhýkrát obliekal dres Eintrachtu Braunschweig, zaznamenal 69 štartov. Po ročnom pôsobení v Magdeburgu sa 7. januára 2019 vrátil. Raz reprezentoval Bosnu a Hercegovinu.

Pilierom a organizátorom obrany je stopér Brian Behrendt. Dokáže zahrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. Do Rapidu Viedeň prišiel z mládežníckej akadémie Hamburgu. Rozbiehal sa v rezerve, potom v A-mužstve absolvoval 40 ligových stretnutí, hosťoval v SV Horn. V júli 2015 posilnil Arminiu Bielefeld. Nastúpil na 112 duelov, dosiahol štyri presné zásahy. V januári 2021 vystužil káder súčasného zamestnávateľa.

Nemecký majster zo sezóny 1966/67 má k dispozícii dostatočne široký a kvalitný káder, jeho dôležitou súčasťou je Lasse Schlüter. Hráva na ľavej strane obrany, má isté miesto v úvodnej jedenástke. V Hamburgu prešiel mládežníckou akadémiou, v rezerve absolvoval 13 štartov. Keď pôsobil v FC St. Pauli II, v 58 dueloch sa štyrikrát tešil z gólu. Vo FSV Wacker Nordhausen pokračoval v kariére. Dres FC Energie Cottbus obliekol 91-krát, strelil osem gólov. Prvého júla 2019 posilnil Eintracht Braunschweig.

Alternatívou do záložnej formácie je 26-ročný Bryan Henning. Vychoval ho Union Berlín, v rezervnom tíme odohral s trojgólovou bilanciou 28 stretnutí, ďalšie futbalové kroky robil v Herthe BSC II, do dobrej formy sa rozohral v Hanse Rostock. V FC Wacker Innsbruck legionárčil, vo VfL Osnabrück strávil dva ročníky, patril k oporám. Braunschweig ho zamestnáva od 1. júla 2021.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova