Cartagena

Ruben Castro vie z futbalovej abecedy všetko, najcennejšou je jeho schopnosť presadiť sa v pokutovom území súpera a streliť gól. V dvadsaťjednotke Španielska dosiahol v šiestich zápasoch štvorgólový nástrel. Kariéru rozbiehal v UD Las Palmas, do dobrej formy sa rozohral v rezerve, v A-mužstve nastúpil na 112 duelov, 36-krát skóroval. Najlepšie roky prežil v Betise Sevilla, dvakrát pomohol k postupu do najvyššej súťaže, zaznamenal 251 vystúpení a 136 gólov. Vyskúšal si futbal v Číne, hrával za Guizhou Zhicheng. Trinásteho júla 2018 sa vrátil do Las Palmas, pravidelne sa zapisoval do listiny strelcov. Cartagena ho angažovala 12. septembra 2020.

Lídrom obrany je 29-ročný stopér David Andujar. Zakladá si na úspešnosti v defenzívom súboji, ide príkladom v nasadení, v bojovnosti. Vychoval ho AC Torrejon CF, Coslada a Mostoles boli kluby, kde robil ďalšie futbalové kroky. Do dobrej formy sa rozohral v CF Rayo Majadahonda, v 48 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Estadio Cartagonova je jeho futbalovým domovom od 11. júla 2019.

Marc Martinez je prvou voľbou medzi tri žrde. Zdokonalil sa v mládežníckej akadémii FC Barcelona, ďalšími jeho pôsobiskami boli rezervy Racingu Santander, Deportiva La Coruna a Elche. Po návrate do Deportiva La Coruna šancu nedostal, prednosť dostávali Fabri a German Lux. Dobré služby odvádzal pre UD Somozas a pre Alcoyano. V Recreative Heulva sa o jeho mieste v základnej zostave nepochybovalo, odchytal 76 stretnutí. V júli 2019 posilnil Cartagenu.

Nacho Gil je použiteľný v strede zálohy i na ľavom krídle. Je odchovancom Valencie, v rezerve zaznamenal 95 štartov a 16 presných zásahov, v A-mužstve nastúpil na osem ligových duelov. V auguste 2016 odmietol ponuku z CF Villarreal, po hosťovaniach v Las Palmas a v Elche ho angažovala Ponferradina. Absolvoval 34 stretnutí. Do Cartageny prestúpil 18. augusta 2020. Jeho brat Carles Gil hráva za New England Revolution.

Tridsaťštyriročný Verza je alternatívou do zálohy. Prešiel mládežníckou akadémiou Villarrealu, dva roky strávil v rezervnom tíme, v A-mužstve odohral štyri ligové stretnutia, po hosťovaní v Recreative Huelva posilnil Cordobu, výkonmi v Orihuele si vypýtal prestup do Albacete, kde na 12 gólov potreboval 100 zápasov. V Almerii bol oporou, darilo sa mu v Levante. Cartagena ho kúpila z Majadahondy. Je dvojnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Dvadsaťosemročný Sergio Aguza je stredopoliar, ktorý je platný pri bránení aj pri útočení. Má cit pre prihrávku, značkou kvality sú jeho štandardné situácie. Začínal v C-mužstve a v B-mužstve Realu Madrid. V MK Dons sa od neho čakalo viac. Po návrate do Španielska hrával za Ponferradinu, Alcorcón a Córdobu. S Almeriou sa dohodol 13. júla 2018. V Cartagene je na hosťovaní.

Adalberto Carrasquilla sa najlepšie cíti v strede zálohy, vynikajúce výsledky dosahuje najmä v defenzívnej činnosti. Veľa nabehá, na ihrisku je ho cítiť. Figuruje v širšom kádri národného výberu Panamy. Do 35-člennej nominácie na MS 2018 sa zmestil, do záverečnej nie. Debutoval 8. septembra 2019 v súboji s Bermudou, reprezentoval osemkrát. Kariéru rozbiehal v Tauro FC, s bilanciou 86 štartov a štyri góly. Cartagena ho najprv 12. augusta 2019 zobrala na hosťovanie, to sa menilo na prestup 29. novembra 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 31-ročný obranca David Simon. Union Viera je klub, kde mu vystavili prvú registračku. Najlepšie roky prežil v UD Las Palmas. V rezervnom tíme odohral 109 duelov, 11-krát skóroval, požičalo si ho Vecindario, potom v A-mužstve nastúpil na 95 stretnutí. V ročníku 2014/15 výraznou mierou pomohol k postupu do najvyššej súťaže. Keď jeho zamestnávateľ vypadol, dohodol sa s Deportivom La Coruna. Zaznamenal 38 vystúpení. Cartagena ho angažovala 2. septembra 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova