Cercle Bruggy

Vitinho je členom brazílskej reprezentácie dvadsaťročných. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Na prvom pôsobisku v Cruzeiru toho veľa nenahral, v najvyššej súťaži Brazílie dostal šancu raz, 19. mája 2018 v súboji s Atleticom Mineiro. Na päťročnom kontrakte so súčasným zamestnávateľom sa dohodol 13. júla 2018.

Jeremy Taravel začínal v Lille, desaťkrát obliekol dres rezervy, presadil sa na hosťovaní v Zulte Waregem, neskôr do Belgicka prestúpil. V júni 2010 prestúpil do Lokerenu, kde sa zviditeľnil. Patril k najlepším stopérom v belgickej lige, s 11-gólovou bilanciou odohral 110 duelov. V januári 2014 investovalo Dinamo Záhreb do jeho príchodu 1,5 milióna eur. Nastúpil na 51 ligových duelov. V Gente sa nedokázal zapracovať do základnej zostavy, po hosťovaní v Sione posilnil Cercle Bruggy. Jeho mladší brat Nicolas Taravel je tiež profesionálnym futbalistom.

Stredopoliar Stef Peters rozbiehal kariéru v Genku, absolvoval päť ligových duelov, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Sparte Rotterdam. Aj do Maastrichtu bol najprv požičaný, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Ďalším jeho klubom bol Sint Truiden, v 27 zápasoch odohraných za Caen sa nedokázal strelecky presadiť. Pätnásteho júla 2019 vystužil káder Cercle Bruggy.

Dvadsaťjedenročný Loic Badiashile je prvou voľbou medzi tri žrde. Je hráčom Monaka, v Cercle Bruggy je na hosťovaní. Debut si odkrútil 27. júla 2016 v Lige majstrov, vo francúzskej najvyššej súťaži dostal šancu raz. Odchytal 28 zápasov za rezervný tím. Na druhú polovicu sezóny 2018/19 si ho požičali z Rennes. Je šesťnásobným juniorským reprezentantom Francúzska.

Hoci hráva na pozícii defenzívneho stredopoliara, v 17 medzištátnych zápasoch dosiahol až štyri presné zásahy. Reprezentuje Keňu, kde aj v Coast Stars rozbiehal profesionálnu kariéru. Ďalšie futbalové kroky robil Johanna Omolo v kluboch CS Visé, Fola Esch, Beerschot, Lommel a Royal Antverpy. Dres Cercle Brugge oblieka od 25. júla 2017.

Stopér Naomichi Ueda má isté miesto v základnej zostave. S Kashimou Antlers vyhral japonskú ligu 2016 a Ligu majstrov 2018, v 96 zápasoch ligy štyrikrát skóroval. Do Belgicka prestúpil 17. júla 2018. Reprezentuje Japonsko, na konte má sedem medzištátnych zápasov.

Eden Hazard a Thorgan Hazard sú jeho starší bratia. Kylian Hazard začínal vo White Starr Bruxelles, 25. júna 2014 ho angažoval prvoligový klub Zulte Waregem. Do základnej zostavy sa prebojovať nedokázal, potom odohral 34 zápasov za Ujpest Budapešť. Koncom augusta 2017 prestúpil do FC Chelsea, v Premier League šancu nedostal. V Cercle Bruggy zaznamenal 21 vystúpení a štyri góly.

Dvadsaťštyriročný Corentin Fiore je alternatívou na ľavú stranu obrany. V juniorských národných výberoch Belgicka zozbieral 40 vystúpení. Je odchovancom Standardu Liége, v A-mužstve mu prvú šancu dal tréner Ivan Vukomanovič, debutoval 11. decembra 2014. Absolvoval 40 duelov belgickej najvyššej súťaže, v ročníku 2015/16 pomohol k triumfu v Belgickom pohári. V Palerme sa neuplatnil, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Imolese.

Idriss Saadi je 13-násobným juniorským reprezentantom Francúzska, v národnom výbere Alžírska zažil premiéru 6. júna 2017 v súboji s Guineou, odohral dva medzištátne zápasy. Začínal v Saint Etienne, na 20 presných zásahov v rezervnom tíme potreboval 29 štartov, dres A-mužstva obliekol 18-krát. Hosťoval v Reims a v Gazélecu Ajaccio. Darilo sa mu v Clermonte, v Cardiffe sa nepresadil, dobré služby odvádzal na hosťovaní v Kortrijku. Od 21. júla 2017 patrí Štrasburgu, v tíme trojnásobného belgického majstra hosťuje.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova