Chateauroux

Razak Boukari začínal v LB Chateauroux, v klube pôsobil aj jeho otec. V júni 2006 uprednostnil Lens pred ponukami z Monaka, z FC Nantes a z Lille. S 11-gólovou bilanciou odohral 119 zápasov prvej a druhej francúzskej ligy. V sezóne 2007/08 sa pričinil o postup do finále Ligového pohára. Do Rennes prestúpil za 4,5 milióna eur. Transfer do Wolverhamptonu mu nevyšiel, po hosťovaní v Sochaux sa vrátil do LB Chateauroux. Sedemnásťkrát reprezentoval Togo.

Issa Marega sa futbalovej abecede priučil v mládežníckej akadémii Porta, ešte ako dorastenec prešiel do Stade Malhebre Caen, kde aj v rezervnom tíme rozbiehal profesionálnu kariéru. V januári 2019 posilnil Cercle Bruggy, v 15 stretnutiach neskóroval. Prvého júla 2017 vystužil káder súčasného zamestnávateľa. Je použiteľný na poste stopéra i v zálohe.

Dvadsaťsedemročný Chaker Alhadhur dokáže zahrať na ľavej strane obrany i zálohy. Reprezentuje Komory, na konte má 12 medzištátnych zápasov, debutoval 5. marca 2014. Profesionálom sa stal v FC Nantes, v 38 zápasoch sa nedokázal strelecky presadiť, hrával i za rezervný tím. Ďalšie futbalové kroky robil v Caen. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 36 zápasov a dva góly.

Dvadsaťdeväťročný Remi Pillot je prvou voľbou medzi tri žrde. Je odchovancom AS Nancy, v A-mužstve dostal šancu v dvoch ligových zápasoch. V Kortrijku vysedával na lavičke náhradníkov, prednosť dostával Darren Keet. Za Chateauroux odchytal 25 duelov, prispel k prvenstvu v tretej lige v sezóne 2016/17. Je deväťnásobným juniorským reprezentantom Francúzska.

Stredopoliar Remi Mulumba vyrastal v SC Abbeville, v klube, kde hrával jeho otec. Ešte ako dorastenec prestúpil do Amiens SC, 7. mája 2010 absolvoval premiéru v profesionálnom zápase, následne zmenil dres, angažoval ho Lorient. Nastúpil na 17 ligových duelov, hosťoval v Dijone a v Auxerre. Ďalšími jeho klubmi boli Gazélec Ajaccio a Eupen. V juniorských reprezentačných výberoch Francúzska zaznamenal 16 vystúpení, štyrikrát sa predstavil v národnom výbere DR Kongo.

Alternatívou do útoku je 27-ročný Cheikh Fantamady Diarra. Na prvej profesionálnej zmluve sa dohodol s Rennes, nastúpil na 17 duelov, do dobrej formy sa rozohral na hosťovaní v Istres. Aj do AJ Auxerre bol najprv požičaný, neskôr podpísal prestupové lístky. Po pôsobeniach v FC Paríž a v Tours prišiel 18. augusta 2018 do Chateauroux. Reprezentuje Mali, na konte má 14 medzištátnych zápasov.

Stopér Sekou Condé sa v Dnipru Dnepropetrovsk nepresadil, výraznejšie o sebe nedal počuť ani na ďalších pôsobiskách, hrával za Hakoah Amidar Ramah Gan, Hapoel Petah Tikva. Do reprezentácie Guiney sa prebojoval v Olimpiku Doneck, dobré služby odvádzal aj pre Amkar Perm. Odohral 14 medzištátnych zápasov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 17-ročný útočník Haissem Hassan. Začínal v juniorských celkoch FC Paríž, prvú profesionálnu zmluvu podpísal s LB Chateauroux, 1. júna 2018. Syn Egypťana a Tunisanky sa narodil v Paríži, je juniorským reprezentantom Francúzska.

Dvadsaťdeväťročný Jeremy Cordoval je pre mužstvo najplatnejší na pravom kraji obrany. Získava prvé skúsenosti v národnom výbere Guadaloupe, debutoval 23. marca 2019 v súboji s Martinikom. Kariéru rozbiehal v AC Troyes, pokračoval v AS Beauvais, v AS Cannes a v US Créteil. V rokoch 2013 až 2016 bol súčasťou základnej zostavy v Nimes, nastúpil na 104 ligových stretnutí, potom sa vrátil do AC Troyes. V kádri LB Chateauroux figuruje od 17. júla 2019.

Romain Grange sa narodil v Chateauroux, je odchovancom klubu. Premiéru zažil 13. marca 2009, odohral 87 duelov, dosiahol 11 presných zásahov. Veľký pokrok v kariéru urobil v Nancy, kde nastúpil na 54 duelov francúzskej najvyššej súťaže. Keď mu skončila zmluva, dohodol sa s FC Paríž. Tu ho viedol Denis Renaud, ktorý ho neskôr chcel do Niortu. Je hráčom Sportingu Charleroi, v Chateauroux hosťuje.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova