Chicago

Przemyslav Frankowski je platný v defenzíve, no najmä pri útočnej činnosti. Dokáže obísť protihráča a presne prihrať či nacentrovať do gólovej šanci. Vyrastal v Lechii Gdaňsk, profesionálom sa stal v roku 2012, absolvoval 41 vystúpení, dvakrát skóroval. Prvého augusta 2014 prestúpil do Jagiellonie Biallystok. Zaznamenal 140 štartov a 24 presných zásahov. V Chicagu pôsobí od 22. januára 2019. Dvadsaťpäťročný stredopoliar je osemnásobným reprezentantom Poľska.

Tridsaťjedenročný CJ Sapong patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Figuruje v širšom kádri národného výberu USA, debutoval 21. januára 2012 v súboji s Venezuelou, reprezentoval štyrikrát. Zviditeľnil sa v Sportingu Kansas City, s 21-gólovým nástrelom odohral 117 ligových duelov, prispel k majstrovskému titulu v ročníku 2013. Pravidelne sa zapisoval do listiny strelcov počas pôsobenia vo Philadelphii. Dres Chicaga oblieka od 23. februára 2019.

Johan Kappelhof sa narodil v Amsterdame, zdokonaľoval sa v prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu. Tu ho preškolili z krídelníka na obrancu. Profesionálnu kariéru rozbiehal v Groningene, nastúpil na 123 ligových duelov, v ročníku 2014/15 dvíhal nad hlavu Holandský pohár. V 126 stretnutiach odohraných za Chicago Fire sa mu skórovať nepodarilo. V dvadsaťjednotke Holandska dostal šancu päťkrát.

Jonathan Bornstein zažil premiéru v národnom výbere USA 20. januára 2007 v súboji s Dánskom, zúčastnil sa na Copa America 2007. Zahral si na Pohári konfederácií FIFA 2009. Na ľavej strane obrany mu konkuroval Carlos Bocanegra. V dobrej forme ho zastihol svetový šampionát v Južnej Afrike. Na konte má 38 medzišátnych zápasov, naposledy reprezentoval v roku 2011. Začínal v Chivas USA, dobré služby odvádzal pre Querétaro FC. Vyskúšal si aj Izreal, hrával za Maccabi Netanya.

Robert Berič v 25 vystúpeniach v reprezentácii Slovinska dvakrát skóroval. Prvú registračku mu vystavili v NK Krško, ďalšie futbalové kroky robil v Interblocku. Za Maribor odohral 90 ligových duelov, 27-krát sa strelecky presadil. Pred ročníkom 2013/14 prestúpil za milión eur do Sturmu Graz. Zaskvel sa v Rapide Viedeň, v 38 zápasoch rakúskej ligy zaznamenal 30-gólový nástrel. So Saint Etienne sa dohodol na spolupráci 31. augusta 2015. Nastúpil na 81 duelov, 26-krát skóroval.

Obranca Francisco Calvo je odchovancom Clubu Sport Herediano, ďalším jeho zamestnávateľom bol Pérez Zeledón, v FC Nordsjaelland sa neuplatnil, potom sa vrátil do CS Herediano, kde sa rozohral do solídnej formy. V Saprisse sa presadzoval strelecky, odohral 63 duelov, dosiahol 14 gólov, výkonmi si vyslúžil pozornosť Minnesoty, prestupoval 27. decembra 2016. Soldier Field v Chicagu sa stal jeho futbalovým domovom 3. mája 2019. Kostariku reprezentoval 50-krát.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar Alvaro Medrán začínal v Reale Madrid, hrával najmä za C-mužstvo a za rezervu, v A-mužstve nastúpil na päť majstrovských zápasov. Po hosťovaní v Getafe prestúpil do Valencie. Absolvoval 17 ligových duelov, keď si ho požičali Alavés a Rayo Vallecano, získal cenné skúsenosti. Chicago si jeho služby zabezpečilo 10. októbra 2019. Je štvornásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Alternatívou do záložnej formácie je 32-ročný Micheal Azira. Celú profesionálnu kariéru strávil v USA, po začiatkoch v Mississippi Brilla a Charlestone Battery prišiel 6. marca 2014 do Seattle Sounders. Odohral 25 duelov, na ďalších 66 stretnutí nastúpil, keď hrával za Colorado Rapids. Ďalším jeho pôsobiskom bol Montreal, Chicago ho získalo v auguste 2019. Tréner Milutin Sredojevič ho zobral na Africký pohár národov 2017, reprezentuje Ugandu, na konte má 10 medzištátnych zápasov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova