Clermont

Dvadsaťtriročný Adrian Grbič plní úlohy zakončovateľa. Začínal v rezerve Stuttgartu, v kariére pokračoval vo Florisdorfe. V Altachu potreboval na 11 presných zásahov 42 vystúpení. Dres Clermontu oblieka od 1. júla 2019. Donedávna hrával za rakúsku dvadsaťjednotku, v 19 zápasoch päťkrát skóroval.

Cedric Hountondji sa päťkrát predstavil v juniorských reprezentačných výberoch Francúzska, 25. marca 2017 prvýkrát reprezentoval Benin. Na konte má šesť medzištátnych zápasov. Je odchovancom Rennes, v sezóne 2013/14 zaznamenal 18 vystúpení vo francúzskej najvyššej súťaži, potom hosťoval v druhej lige, požičali si ho Chateauroux a Auxerre. V klube Gazelec Ajaccio mal isté miesto v základnej zostave, potom neúspešne skúšal šťastie v zahraničí, pôsobil v FC New York City a v Levski Sofia. Pred touto sezónou posilnil súčasného zamestnávateľa.

Maxime Dupé vyhráva boj o miesto v bráne s Mehdim Jeanninom. Futbalovú abecedu si osvojoval v FC Nantes, kde aj v lete 2012 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. Prvý štart v najvyššej francúzskej súťaži zaknihoval 15. februára 2014, odchytal 45 duelov, hrával aj za rezervu. V Clermonte je na hosťovaní. Jedenásťkrát dostal šancu v juniorských národných výberoch Francúzska, víťazstvo na MS 2013 dvadsaťročných presedel na lavičke náhradníkov.

Tridsaťročný obranca Florent Ogier má isté miesto v základnej zostave. Na prvom pôsobisku v Grenoble sa neuplatnil, pravidelne sa začal objavovať na ihrisku v AS Lyon Duchére. Ďalšie futbalové kroky robil v kluboch Dijon, RC Besancon, FC Paríž, Le Poiré-sur-Vie a Bourg-Péronnas. V Sochaux sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke vôbec nepochybovalo, odohral s dvojgólovou bilanciou 68 duelov. Clermont ho angažoval 13. júla 2018.

Alassane N’Diaye sa stal profesionálom v Niorte, debutoval 6. februára 2010. Desiatimi gólmi pomohol Bastii k postupu do druhej najvyššej súťaže v ročníku 2012/13. V júni 2014 ho angažoval Arles-Avignon, no prakticky okamžite ho poslal na hosťovanie do Štrasburgu, kde v 33 zápasoch tretej ligy sedemkrát skóroval. V sezónach 2015/16 a 2016/17 ho zamestnával Stade Laval, nastúpil na 38 stretnutí, dosiahol šesť gólov. Zahraničie si vyskúšal v Saudskej Arábii. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 74 vystúpení a štyri presné zásahy.

K najčastejšie nasadzovaným stredopoliarom patrí 31-ročný Johan Gastien. Talent dedil, jeho otec Pascal Gastien bol profesionálnym futbalistom. Je odchovancom Niortu, na prvý profesionálny zápas nastúpil 28. marca 2008, odohral 140 duelov, nastrieľal 14 gólov, pričinil sa o postup do druhej ligy v ročníku 2011/12. Od 25. mája 2013 odvádzal dobré služby pre Dijon, vybojoval postup medzi francúzsku ligovú elitu v sezóne 2015/16. Do Clermontu prišiel z Brestu, 1. júla 2018.

Dvadsaťpäťročný Julio Donisa je alternatívou do útoku. Figuruje v širšom kádri reprezentácie Martiniku, debutoval 13. októbra 2018 pri víťazstve s Portorikom, na konte má dva medzištátne zápasy. Pred príchodom do Clermontu hrával za Pagny-sur-Moselle, Concarneau, Red Star Paríž a AC Lyon Duchére.

Jerome Phojo je prvou voľbou na pravú stranu obrany. Je absolventom prestížnej mládežníckej akadémie Clairefontaine, prvú hernú prax získal ako hráč Monaka na hosťovaní v Bastii. Ďalšími jeho klubmi boli Arles-Avignon a Les Herbiers. Clermont si zabezpečil jeho služby 15. júna 2017. Je desaťnásobným juniorským reprezentantom Francúzska.

Vital N’Simba pravidelne nachádza miesto v úvodnej jedenástke. Začínal v rezervách Bordeaux a Guingampu, potom hrával za Lucon FC a Bourg-Péronnas. Stade Gabriel Montpied je jeho pôsobiskom od 1. júla 2018. Dvadsaťšesťročný obranca raz reprezentoval DR Kongo.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova