Clinceni

Apostolos Vellios sa najlepšie cíti na pozíciii zakončovateľa. Výkonmi v Iraklise si vypýtal prestup do Evertonu, v januári 2011 ho chceli aj Olympiacos Pireus, Fulham, AEK Atény a Bologna. Prestup sa uskutočnil za 0,25 milióna libier. Druhého apríla 2011 prvýkrát okúsil atmosféru Premier League, v 22 zápasoch trikrát skóroval. Po hosťovaní v FC Blackpool prestúpil do Lierse, kde nenaplnil očakávania, požičal si ho Vestsjaelland. Keď sa vrátil do Iraklis FC, reštartoval kariéru, pravidelne sa zapisoval do listiny strelcov, Nottingham do jeho príchodu potom investoval 0,95 milióna libier. Stal sa prvým nákupom, ktorý uskutočnil tréner Philippe Montanier. V 40 dueloch druhej anglickej ligy strelil sedem gólov. Hosťoval v Beverene. Pred príchodom na súčasné pôsobisko hrával za Atromitos a Ascoli. S Academicou Clinceni sa dohodol 7. júla 2021. Osemkrát reprezentoval Grécko. Futbal má v génoch, jeho otec Kostas Vellios bol tiež profesionálom.

Alternatívou na pravú stranu obrany je Georgi Pashov. Figuruje v širšom kádri národného výberu Bulharska, debutoval 10. septembra 2019, reprezentoval trikrát. Vychoval ho Litex Loveč, v FC Chavdar Etropole sa stal profesionálom. V Slavii Sofia začal dobre, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť hosťovania v Montane, neskôr podpísal prestupové lístky. Po návrate do Slavie Sofia absolvoval 31 ligových duelov. V Lokomotive Plovdiv sa od neho čakalo viac. Etar Veliko Tarnovo, Ararat-Armenia a Zhetysu boli jeho ďalšími pôsobiskami. V auguste 2020 si jeho služby zabezpečila Academica Clinceni.

Thibault Moulin je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V dvadsaťjednotke Francúzska absolvoval dve vystúpenia. V Stade Malherbe Caen vychodil mládežnícku akadémiu, v A-mužstve nastúpil na 36 stretnutí, hosťoval v Chateauroux. Keď hrával za Clermont, o jeho mieste v úvodnej jedenástke nebolo pochýb. V drese Waasland-Beveren si vyskúšal belgickú ligu. Cenné skúsenosti nadobudol v Legii Varšava, so štvorgólovou bilanciou odohral 51 stretnutí najvyššej súťaže Poľska. V PAOK Solún sa neuplatnil, požičali si ho Ankaragücü a Xanthi. Do Rumunska prišiel v januári 2021.

Vysoký stopér Florin Gardos vyrastal v Concordii Chiajna, nastúpil na 51 stretnutí. Vyšlo mu pôsobenie v Steaue Bukurešť, v 81 dueloch najvyššej súťaže Rumunska trikrát skóroval, absolvoval 27 stretnutí pohárovej Európy. Dvakrát pomohol k majstrovskému titulu. Southampton do jeho príchodu investoval 7,5 milióna eur, prestupoval 14. augusta 2014. Atmosféru Premier League okúsil 11-krát. Vo februári 2018 ho kúpila Universitatea Craiova. Zaznamenal sedem ligových štartov, požičala si ho Politechnica Iasi. Academica Clinceni ho získala 20. augusta 2020. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 8. februára 2011, Rumunsko reprezentoval 13-krát.

Krídelník William de Amorim patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Z dorastu Gremia prestúpil do Astry Giurgiu, tam začínal v rezervnom tíme, potom v 129 ligových dueloch 16-krát skóroval. Raz vyhral ligu, raz pohár. Absolvoval 26 duelov pohárovej Európy. Trinásteho augusta 2016 si jeho služby zabezpečila Steaua Bukurešť. V 39 dueloch ligy dosiahol tri góly, v deviatich stretnutiach pohárovej Európy skórovať nedokázal, požičali si ho Kayserispor a Xanthi. Má cit pre prihrávku, nadštandardná je jeho strela, dobre bráni.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar Hassan Chandarov je odchovancom Levski Sofia. V Septemvri Sofia sa stal profesionálom, absolvoval osem štartov, hosťoval v FC Pirin Razlog. Keď ho skúšal Botev Plovdiv, uspel, odohral päť ligových duelov. Ocitol sa na vedľajšej koľaji, riešil to návratom do Septemvri Sofia. V 66 dueloch sa osemkrát tešil z gólu. Na hosťovaní v Levski Sofia absolvoval tri ligové stretnutia. Academica Clinceni ho angažovala 22. augusta 2020. Sedemkrát sa predstavil v dvadsaťjednotke Bulharska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova