Colo Colo

Esteban Paredes nedávno oslavoval 38. narodeniny. Kariéru rozbiehal v rodnom Santiagu, za Morning dosiahol v 169 zápasoch 91-gólový nástrel. V piatich prípadoch sa mu podarilo vybojovať korunu pre kráľa ligových strelcov. Počas prvého pôsobenia v Colo Colo v rokoch 2009 až 2012 zaznamenal v 89 vystúpeniach 50 presných zásahov, teraz má bilanciu 124 zápasov a 87 presných zásahov. Za Čile odohral 39 zápasov, 12-krát skóroval.

Jorge Valdivia je odchovancom klubu. Ako devätnásťročného ho preradili do A-mužstva, na 14 gólov potreboval 40 ligových duelov. Piateho augusta 2006 prestúpil za 3,5 milióna dolárov do Palmeirasu. Hoci prichádzal ako najdrahší hráč zo zahraničia vôbec, spočiatku sa nevedel presadiť, podarilo sa mu to až neskôr. V súťaži Campeonato Paulista ho vyhodnotili za najužitočnejšieho hráča, v brazílskej najvyššej súťaži patril k najlepším tvorivým stredopoliarom. V rokoch 2008 až 2010 pôsobil v Al Ain v Spojených arabských emirátoch. Počas druhého účinkovania v Palmeirase sa stal klubovým idolom. Jeho kvality uznali aj Pelé či Carlos Valderrama. Bol súčasťou víťazného družstva na Copa America 2015, reprezentoval 79-krát.

Carlos Carmona bol kapitánom bronzového tímu Čile na MS 2007 dvadsaťročných. Prvý zo súčasných 51 zápasov v seniorskej reprezentácii odohral 19. novembra 2008 pri prehre so Španielskom. Stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí, začínal v celkoch Coquimbo Unido a O’Higgins, prvýkrát legionársky chlebík okúsil v Reggine. Po odohratí 67 zápasov sa sťahoval do Bergama, kde bol šesť rokov oporou. Vo februári 2017 posilnil účastníka Major League Soccer Atlanta United. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od januára 2018.

Víťaz Copa Libertadores 1991 si v defenzíve zakladá na hráčoch z Argentíny. Tridsaťtriročný stopér Juan Manuel Isaurralde robil prvé futbalové kroky v Chacarita Juniors, zviditeľnil sa v Newell’s Old Boys. Pod trénerským vedením Diega Maradonu dvakrát reprezentoval. Počas pôsobenia v Boca Juniors sa stal v roku 2011 ligovým šampiónom. Vyskúšal si aj zahraničie, 38 zápasmi v ruskej lige za Spartak Moskva. Druhýkrát obliekal dres Boca Juniors od roku 2016.

Cesar Pinares figuruje v širšom kádri reprezentácie Čile, na konte má štyri medzištátne zápasy. Dvadsaťsedemročný stredopoliar je odchovancom klubu. Začínal v Chieve Verona, zápasovú prax získal na hosťovaní v Triestine. Po návrate do rodnej krajiny hrával za San Luis de Quillota, Santiago Morning, Deportes Iquique a Union Espaňola. Šťastie v zahraničí skúšal v Olympiacose Volou a v Sharjah FC.

Jaime Valdez dvakrát, v rokoch 2014 a 2017 triumfoval v ankete o najlepšieho futbalistu Čile. Pri začiatkoch v tíme Palestino potreboval na 15 presných zásahov ako stredopoliar iba 39 stretnutí, čo znamenalo prestup do Bari. Absolvoval tu 119 ligových súbojov. Dobré služby odvádzal pre Lecce a Bergamo. Portugalskú najvyššiu súťaž si vyskúšal 24 zápasmi v Sportingu Lisabon. Prišiel z Parmy, v roku 2014. Trikrát reprezentoval.

Julio Barroso bol súčasťou víťazného mužstva Argentíny na MS 2005 dvadsaťročných. V Argentinos Juniors a ani v Boca Juniors sa uplatniť nedokázal. Jeho prvým pôsobiskom v Čile bolo Nublense, v roku 2012 prestúpil do O’Higgins. Tu v ročníku 2013/14 získal prvý majstrovský titul, ďalšie tri vybojoval v drese súčasného zamestnávateľa.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova