Cremonese

Michael Agazzi súperí o miesto v bráne s Nicolom Ravagliom. Je odchovancom Atalanty Bergamo, v A-mužstve sa nepresadil, pravidelne začal chytávať v Triestine, keď z mužstva odišiel Generoso Rossi. Do Cagliari prišiel 9. júla 2009, za 0,575 milióna eur. Nastúpil na 122 duelov. V januári 2014 sa stal súčasťou hráčskej výmeny, posilnil Chievo Verona, opačný smer nabral Marco Silvestri. Prvého júla 2014 vystužil káder milánskeho AC. V lige šancu nedostal, nepresadil sa ani na hosťovaní v FC Middlesbrough. Cremonese si jeho služby zabezpečilo 16. novembra 2018.

Tridsaťpäťročný brazílsky stopér Claiton je držiteľom kapitánskej pásky. V FC Bologna uplatnenie nenašiel, zviditeľnil sa vo Varese, s osemgólovou bilanciou odohral 131 duelov. Darilo sa mu v Bari, v Chieve Verona sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal. V Crotone bol oporou, v Cremonese pôsobí od 21. júla 2017.

Francesco Migliore je rodákom z Arezza, vyrastal v juniorských celkoch Lyonu, profesionálom sa stal v Belgicku, hrával za Mons. V Giulianove robil ďalšie futbalové kroky, dobré služby odvádzal pre Crotone a pre Speziu. V FC Janov sa do úvodnej jedenástky prepracovať nedokázal. S Cremonese sa dohodol 5. júla 2018. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 34-ročný útočník Daniel Ciofani. Začínal v Pescare, 8. júla 2010 do jeho príchodu Parma investovala 0,3 milióna eur. V lige šancu nedostal, keď si ho požičali Gubbio a Perugia, rozohral sa do dobrej formy. Vo Frosinone potreboval na 71 presných zásahov 211 vystúpení. US Cremonese patrí od 9. augusta 2019.

Alternatívou do zálohy je 25-ročný Samuel Gustafson. Začínal v BK Häcken Gӧteborg, s bilanciou 68 zápasov a 12 gólov. V FC Turín sa objavoval na ihrisku sporadicky, požičali si ho Perugia a Hellas Verona. Štadión Giovanni Zini je jeho futbalovým domovom od 2. septembra 2019. Sedemkrát sa predstavil vo švédskej dvadsaťjednotke. Jeho brat Simon Gustafson hráva za Utrecht.

Fabio Ceravolo rozbiehal kariéru v Reggine, v 46 dueloch sa trikrát strelecky presadil, 20. augusta 2009 ho Bergamo zobralo na hosťovanie, neskôr podpísal prestupové lístky. V júni 2011 sa vrátil do Regginy, na 16 presných zásahov potreboval 58 štartov. V Ternane zaznamenal 119 vystúpení a 25 gólov. Výkonmi v Benevente si vyslúžil prestup do Parmy, v 44 zápasoch sa deväťkrát tešil z gólu. V kádri US Cremonese figuruje od 2. septembra 2019. Je štvornásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Obranca Matteo Bianchetti sa zúčastnil v rokoch 2013 a 2015 na ME dvadsaťjedenročných. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Interu Miláno. Zviditeľnil sa vo Verone, v 89 zápasoch ligy dvakrát skóroval, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Spezii. US Cremonese ho zamestnáva od 17. augusta 2019.

Neapolský rodák Antonio Piccolo je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Profesionálom sa stal v Piacenze, premiéru v druhej lige zažil 8. apríla 2006, absolvoval 41 stretnutí, päťkrát skóroval, hosťoval vo Foggii. Ďalšími jeho klubmi boli Livorno, Lanciano a Spezia. V juniorských reprezentáciách Talianska zozbieral 19 vystúpení.

Vasile Mogos 15. novembra 2019 v súboji so Švédskom v kvalifikácii ME debutoval v národnom výbere Rumunska. Hráva na pravej strane obrany, celú profesionálnu kariéru strávil v Taliansku. Dobré meno si urobil v Lumezzane, v Reggiane a v Ascoli. V US Cremonese má bilanciu 43 zápasov a šesť gólov.

Dvadsaťdvaročný stredopoliar Reda Boultam sa narodil v Maroku, je deväťnásobným juniorským reprezentantom Holandska. V prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam dostal futbalové základy, za Ajax Jong nastúpil na päť duelov druhej najvyššej súťaže Holandska. Keď mu nepredĺžili pracovnú zmluvu, prišiel do Cremony.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova