Crotone

Stredopoliar Ahmad Benali reprezentuje Líbyu, v ôsmich medzištátnych zápasoch trikrát skóroval. Vyrastal v Manchestri City, v A-mužstve sa neuplatnil, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získal na hosťovaní v treťoligovom Rochdale. V letnom prestupovom termíne roku 2012 prestúpil do Brescie. Rozohral sa do vynikajúcej formy, v 79 zápasoch dosiahol 13 presných zásahov. Oslovili ho aj Inter Miláno, Sampdoria Janov, Chievo, Sassuolo, Celtic a Everton, vybral si Palermo. Tréner Maurizio Zamparini preferoval iných hráčov, 29. augusta 2015 odišiel do Pescary na hosťovanie, 9. júna 2016 podpísal prestupové lístky.

Stopér Nicolas Spolli začínal v Newell’s Old Boys, s bilanciou 107 vystúpení a deväť presných zásahov. Catania si jeho služby zabezpečila v júli 2009. Absolvoval 148 ligových duelov. V Chieve Verona a v FC Janov robil ďalšie futbalové kroky. Crotone ho angažovalo potom, čo sa uplatnil na hosťovaní.

Tridsaťsedemročný Alex Cordax je prvou voľbou medzi tri žrde, patrí mu kapitánska páska. Začínal ako hráč Interu Miláno na hosťovaniach v Spezii a v Acireale. V Trevise sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal, podarilo sa mu to v Lugane a v Cittadelle. Cenné skúsenosti získal, keď si ho z Parmy požičala Gorica. V drese Crotone odchytal 152 stretnutí.

Alternatívou do obrany je 28-ročný Vladimir Golemič. Kariéru rozbiehal v NK Šampion Celje a v rezerve FC Energie Cottbus, prispel k druholigovému triumfu FK Mladost Lučani v ročníku 2013/14. Vo Švajčiarsku hrával za Chiasso a za Lugano. Káder Crotone vystužil 7. augusta 2018.

O gólový nástrel sa stará takmer dvojmetrový útočník Simeon Nwankwo. Je odchovancom Portimonense, na 17 presných zásahov potreboval 55 vystúpení. V Gil Vicente zaznamenal 88 štartov a 29 gólov. V júli 2016 posilnil Crotone. S 37-gólovým nástrelom odohral 103 stretnutí. Je päťnásobným reprezentantom Nigérie, zúčastnil sa na MS 2018.

Maxi Lopez sa zdokonaľoval v juniorských celkoch River Plate, v A-mužstve debutoval 19. augusta 2001, v 70 zápasoch sa 16-krát radoval z gólu. Keď sa zranil Henrik Larsson, Barcelona do jeho príchodu investovala 6,2 milióna eur. V 14 dueloch ligy sa nedokázal strelecky presadiť, hosťoval v RCD Mallorca. Ruskú najvyššiu súťaž si vyskúšal v FC Moskva. Po skvelých výkonoch v Catanii ho AC Miláno zobralo na hosťovanie. Dobré časy zažil v FC Turín. V Crotone pôsobí od 23. augusta 2019. V juniorských národných výberoch Argentíny zozbieral 34 štartov, nastrieľal 11 gólov.

Tridsaťročný Guillaume Gigliotti je pre mužstvo najcennejší na ľavej strane obrany. Začínal v rezerve Monaka, zviditeľnil sa vo Foggii. Dobré služby odvádzal pre Ascoli a pre Salernitanu. Stadio Ezio Scida je jeho futbalovým domovom od 31. júla 2019. Jeho brat David Gigliotti je tiež profesionálnym futbalistom.

Niccolo Zanellato absolvoval prestížnu mládežnícku akadémiu milánskeho AC, v A-mužstve nastúpil na dva zápasy pohárovej Európy. Do Crotone prišiel najprv 30. januára 2018 na hosťovanie, 1. júla 2018 prestúpil. Vysoký stredopoliar figuruje v kádri talianskej dvadsaťjednotky.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí obranca Antonio Mazzotta. Prvýkrát pôsobil v Crotone v rokoch 2011 až 2014, prišiel z Lecce, nastúpil na 112 duelov. Ďalšími jeho klubmi boli Cesena, Catania, Pescara, Frosinone a Palermo. Do Crotone sa vrátil 19. augusta 2019. Je deväťnásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova