CSKA Moskva

Ilzat Akhmetov má isté miesto v základnej zostave v strede zálohy. V juniorských národných výberoch Ruska nastúpil na 21 duelov, 21. marca 2019 dostal prvú šancu v A-mužstve, na konte má deväť medzištátnych zápasov. Je odchovancom Kazane, v ruskej najvyššej súťaži debutoval 20. októbra 2014, v 27 zápasoch neskóroval. S CSKA Moskva sa na štvorročnej spolupráci dohodol 26. júla 2018.

Ústrednou postavou tímu je Ivan Oblyakov. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii Zenitu Petrohrad, profesionálom sa stal v FC Ufa, v 45 zápasoch ligy sa trikrát strelecky presadil. Najstarší ruský futbalový klub si jeho služby zabezpečil 31. augusta 2018. Je členom ruskej dvadsaťjednotky, v 23 zápasoch šesťkrát skóroval. Stopercentný je v defenzíve i v ofenzíve. Ide príkladom v nasadení, v bojovnosti.

Nikola Vlašič rozbiehal kariéru v Hajduku Split, 31. augusta 2017 sa stal najväčším odchodom z klubu, Everton do jeho prestupu investoval 10 miliónov libier. V 12 zápasoch Premier League sa mu nepodarilo zapísať do listiny strelcov, s dvojgólovou bilanciou odohral šesť zápasov Európskej ligy. Pätnásteho augusta 2018 odišiel na hosťovanie do CSKA Moskva, 19. júna 2019 podpísal prestupové lístky. V národnom výbere Chorvátska potreboval na tri presné zásahy 11 vystúpení. Jeho najväčším prínosom je schopnosť obísť protihráča a pohotovo zakončiť. Vyniká technikou, prehľadom v hre.

Kirill Nababkin je pre mužstvo najplatnejší na pravej strane obrany, dokáže zahrať aj na ľavej strane obrany a zálohy. Začínal v FC Moskva, absolvoval 64 duelov. V decembri 2009 menil v rámci Moskvy klubovú adresu, prestúpil na súčasné pôsobisko. Dosiahol 143 ligových vystúpení a tri góly, 36-krát sa predstavil v zápase pohárovej Európy. Tridsaťtriročný rodák z Moskvy je päťnásobným reprezentantom Ruska.

Arnor Sigurdsson je odchovancom IA Akranes, po prestupe do IFK Norrkӧpping sa ihneď zaradil k najlepším hráčom. Do CSKA Moskva prestupoval 31. augusta 2018, za štyri milióny eur. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe, v 34 zápasoch ruskej ligy sedemkrát skóroval. Osemkrát reprezentoval Island, debutoval 15. novembra 2018 v súboji s Belgickom.

Tridsaťjedenročný Viktor Vasin figuroval v kádri Spartaka Naľčik v rokoch 2006 až 2010, prvé skúsenosti získal na hosťovaní v Nižnom Novgorode. Po debute v reprezentácii sa dohodol s CSKA Moskva. Na hosťovaní v Mordovii Saransk absolvoval 31 duelov, v Ufe 17. Je alternatívou na post stopéra. V národnom výbere má bilanciu 13 duelov a dva góly.

Cedric Gogua reprezentoval Pobrežie Slonoviny iba v juniorských vekových kategóriách, v A-mužstve šancu nedostal. Je odchovancom klubu Africa Sports, na starom kontinente začínal v SJK Seinäjoki, kde sa pričinil k zisku majstrovského titulu z edície 2015, 17. januára 2016 prestúpil do Partizanu Belehrad. Transfer sa uskutočnil za 0,3 milióna eur. V Rusku bol jeho prvým zamestnávateľom Chabarovsk, krátky čas pôsobil v FC Tambov, CSKA Moskva posilnil 29. augusta 2019. V defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný.

Hordur Bjorgvin Magnusson sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany, platný je aj na poste stopéra. Prvú hernú prax naberal ako hráč Juventusu Turín na hosťovaniach, požičali si ho Spezia a Cesena. Ďalším jeho klubom bol Bristol City, nastúpil na 52 stretnutí druhej anglickej ligy. V CSKA Moskva pôsobí od 20. júna 2018. Dostal sa do záverečnej nominácie na ME 2016, no na turnaji sa na ihrisko nedostal. Island reprezentoval 28-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova