D.C. United

Federico Higuain je odchovancom River Plate, nastúpil na päť ligových duelov, na hosťovaní v CA Nueva Chicago potreboval na 26 presných zásahov 71 štartov. Jeho ďalšími klubmi boli Besiktas, América a Independiente, výraznejšie sa v nich nepresadil. Do dobrej formy sa rozohral v Godoy Cruz, výkonmi Clube Atletico Colón si vypýtal prestup do Major League Soccer. S Columbusom sa dohodol 27. júla 2012, stal sa najväčším nákupom v histórii klubu, prišiel za 0,65 milióna dolárov. Zaznamenal 207 vystúpení a 59 gólov. V D.C. United pôsobí od 2. marca 2020. Je použiteľný v útoku i na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Jeho bratom je Gonzalo Higuain.



Steve Birnbaum
rozbiehal profesionálnu kariéru v Orange County Blue Star. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 14. januára 2014. Keď sa zranil Jeff Parker, prepracoval sa do základnej jedenástky, v strede obrany ho dopĺňal Bobby Boswell. S osemgólovou bilanciou odohral 165 ligových duelov. Je 11-násobným reprezentantom USA, debutoval 28. januára 2015.

Dvadsaťdeväťročný Bilal Hamid je prvou voľbou medzi tri žrde. V D.C. United vyrastal, prvú profesionálnu zmluvu podpísal 2. septembra 2009. Po ročníku 2011 neuspel na skúške v Anglicku, chcel ho West Bromwich. Odchytal 184 ligových duelov, v sezóne 2014 ho vyhodnotili za najlepšieho brankára súťaže. Prvého januára 2018 prestúpil do FC Midtjylland, do brány ho nepustil Jesper Hansen. V auguste 2018 sa vrátil do D.C. United, najprv na hosťovanie, prestupové lístky podpísal 9. decembra 2019. Sedemkrát sa predstavil v reprezentácii USA, premiéru zažil 21. januára 2012.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 34-ročný obranca Frederic Brillant. Prvú registračku mu vystavili v RE Bertrix, v KV Oostende nastúpil na 32 duelov, šesťkrát skóroval. Po pôsobení v AC Beerschot sa do KV Oostende vrátil a bol oporou tímu. New York City FC posilnil 28. januára 2016, absolvoval 54 vystúpení. Dres D.C. United oblieka od 10. decembra 2017.

Paul Arriola je stredopoliar, ktorý je platný v obrannej činnosti i pri útočení. Ide príkladom v nasadení a v bojovnosti. Profesionálom sa stal v Clube Tijuana, nastúpil na 80 ligových duelov, získal cenné skúsenosti v kontinentálnych pohárových súťažiach. Deviateho augusta 2017 sa stal finančne najväčším príchodom do D.C. United. Odohral 68 ligových duelov, 14-krát oslavoval zápis do streleckej listiny. V národnom výbere USA má bilanciu 33 zápasov a päť gólov.

Alternatívou do obrany je 27-ročný Joseph Mora. Figuruje v širšom kádri národného výberu Kostariky, reprezentoval štyrikrát. Začínal v kluboch Belén a Uruguay de Coronado, zviditeľnil sa, keď hrával za Deportivo Saprissa. Darilo sa mu v kontinentálnych pohárových súťažiach i v kostarickej lige. Siedmeho marca 2018 prestúpil do D.C. United.

Edison Flores sa zdokonaľoval v Clube Universitario de Deportes, na prvý profesionálny zápas nastúpil 31. júla 2011, v 37 dueloch sa štyrikrát strelecky presadil. V CF Villarreal hrával za rezervu, potom sa do Clubu Universtitario de Deportes vrátil, nastúpil na 56 duelov, 11-krát skóroval. Prispel k zisku majstrovského titulu v sezóne 2016. Vyskúšal si aj Európu, pôsobil v Aalborgu. Ďalšie futbalové kroky robil v CA Morelia. Súčasný zamestnávateľ do jeho príchodu investoval päť miliónov dolárov, prestupoval 14. januára 2020. V dobrej forme ho zastihlo podujatie Copa América Centenario 2016. Zmestil sa do záverečnej nominácie na MS 2018. Dvadsaťšesťročný stredopoliar reprezentuje Peru, na konte má 51 medzištátnych zápasov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova