Derby County

Florian Jozefzoon sa v Ajaxe Amsterdam nepresadil, prvé zápasy v profesionálnom futbale odohral na hosťovaní v Brede. Počas pôsobenia vo Waalwijku zaujal predstaviteľov Eindhovenu, káder PSV rozšíril v júni 2013, za 0,4 milióna. Pri ligovom prvenstve v sezóne 2014/15 nastúpil na 15 duelov, pri obhajobe majstrovského titulu odohral deväť stretnutí. V Anglicku začínal v Brentforde, v 58 dueloch druhej najvyššej súťaže zaznamenal osem gólov, dres súčasného zamestnávateľa nosí od 20. júla 2018. Päťkrát hral za holandský národný výber do 21 rokov.

Andre Wisdom zozbieral v juniorských výberoch Anglicka 37 štartov. V FC Liverpool prešiel z juniorky do A-mužstva v júni 2012, tesne po nástupe Brandana Rodgersa. Odohral 14 zápasov Premier League, potom chodil po hosťovaniach (Derby County, West Bromwich Albion, Norwich a Salzburg), v Rakúsku sa pričinil o ligové prvenstvo v sezóne 2016/17. Tretieho júla 2017 prestúpil spoľahlivý obranca do Derby County. Momentálne nepatrí do úvodnej jedenástky.

Tom Huddlestone je povestný skvelou prihrávkou, tvrdou strelou zo strednej vzdialenosti a stopercentnou defenzívou. Na konte má štyri vystúpenia v anglickom národnom tíme, naposledy reprezentoval v roku 2012. Je odchovancom Derby County, absolvoval tu prvých 88 zápasov profesionálnej kariéry. Najlepšie časy zažil v Tottenhame Hotspur a v Hull City AFC. Pride Park sa opäť stal jeho futbalovým domovom 15. júla 2017.

Odchod Mateja Vydru znamenal pre neho upevnenie miesta v základnej zostave. David Nugent odohral so štvorgólovou bilanciou 14 zápasov za anglickú dvadsaťjednotku, v A-mužstve sa predstavil raz, 28. marca 2007 si zahral pri víťazstve na pôde Andorry. Zviditeľnil sa v Portsmouthe, s ktorým vybojoval FA Cup 2007/08. Dvadsiatimi gólmi prispel víťazstvu Leicestru v druhej najvyššej súťaži v sezóne 2013/14. Postup do Premier League vybojoval aj v FC Middlesbrough, v ročníku 2015/16. Dres Derby County oblieka od 9. januára 2017.

Craig Forsyth má dôveru kouča Franka Lamparda. Dvadsaťdeväťročný Škót, štvornásobný reprezentant, môže hrať na ľavej strane obrany i zálohy. Začínal v FC Dundee, s bilanciou 59 zápasov a 10 gólov, hosťoval v tímoch Montrose a Arbroath. V júni 2011 ho angažoval Watford. V Derby County pôsobí od 4. marca 2013.

Isté miesto v úvodnej jedenástke má Tom Lawrence. V Manchestri United sa nepresadil, nepochodil ani v Leicestri. Vyšli mu hosťovania v Blackburne, v Cardiffe a v Ipswichi. S Derby County FC sa dohodol 15. augusta 2017. Dvadsaťštyriročný stredopoliar má na konte 17 medzištátnych zápasov za Wales.

Štvornásobný anglický reprezentant 33-ročný Scott Carson je neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Je odchovancom Leedsu United, v A-mužstve sa neuplatnil. Počas pôsobenia v FC Liverpool získal prvú hernú prax na hosťovaniach vo Sheffielde Wednesday, v Charltone a v Aston Ville. Vo WBA patril medzi opory, nastúpil na 110 súbojov prvej a druhej ligy. Zahraničie si vyskúšal v Bursaspore. Keď Wigan vypadol v ročníku 2012/13 z druhej najvyššej súťaže, posilnil Derby County. Zdobí ho spoľahlivosť, nerobí prakticky žiadne chyby.

Alternatívou do útoku je Martyn Waghorn, bývalý anglický juniorský reprezentant. Vyrastal v Sunderlande, pravidelne sa začal objavovať v listine strelcov počas pôsobenia v Leicestri. Vo Wigane potreboval na päť presných zásahov 29 vystúpení. Svoje kvality dokázal vo Škótsku, Glasgowu Rangers pomohol v ročníku 2015/16 k druholigovému víťazstvu 20-gólovým nástrelom. V sezóne 2017/18 bol najlepším strelcom Ipswichu, dosiahol 16 presných zásahov.

Efe Ambrose bol v roku 2008 súčasťou strieborného olympijského mužstva, absolvoval prvý zápas za reprezentáciu. Dres Nigérie obliekol 51-krát, dosiahol štyri presné zásahy. Pričinil sa o triumf na Africkom pohári národov 2013, dostal sa do ideálnej jedenástky podujatia. Legionárčenie odštartoval 67 ligovými zápasmi za Ashdod, s Celticom Glasgow sa štyrikrát tešil z majstrovského titulu. Tridsaťročný rodák z Kaduny sa dobre cíti na pozícii stopéra i na pravej strane obrannej formácie.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova