Dinamo Minsk

Alternatívou do záložnej formácie  je Syarhey Kislyak. Zviditeľnil sa na ME 2009 dvadsaťjedenročných, krátko na to sa prvýkrát predstavil v reprezentačnom A-mužstve. Tretieho septembra 2010 bol autorom jediného gólu stretnutia kvalifikácie ME na pôde Francúzska. Nastúpil na 74 medzištátnych zápasov, deväťkrát skóroval. Profesionálom sa stal v FC RUOR Minsk, ďalšie futbalové kroky robil v Diname Minsk, v 138 zápasoch ligy sa 34-krát objavil v listine strelcov. V rokoch 2011 až 2016 figuroval v kádri Rubinu Kazaň, v sezóne 2011/12 dvíhal nad hlavu Ruský pohár, v lige absolvoval 66 vystúpení. Dinamu Brest patril od septembra 2018, zaslúžil sa  o majstrovský  titul zo sezóny 2019.

Sedemnásobný bieloruský šampión  ma k dispozícii dostatočne široký a kvalitný káder, jeho dôležitou súčasťou je 30-ročný Ivan Pešič. Najlepšie sa cíti na ľavom  krídle, kde zúročuje rýchlosť a priebojnosť. Futbalové základy dostal v Hajduku Split. Zadar a RNK Split sú kluby, kde sa rozohral do dobrej formy, keď sa opäť dohodol s Hajdukom Split, v 12 dueloch sa nedokázal strelecky presadiť. V Dyname Bukurešť sa vypracoval na prvotriedneho  hráča, hosťoval v FC Shakhter Karagandy. Pred príchodom  do Dinama Minsk ho zamestnávali Vorskla Poltava a Voluntari. V juniorských národných výberoch Chorvátska zozbieral 17 štartov.

Filip Valenčič je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Je 19-násobným juniorským reprezentantom Slovinska. Začínal v Ľubľane, po dobrých výkonom v NK Interblock ho angažovala Olimpija. V sezónach 2011/12 a 2012/13 sa pričinil o druhé miesto v lige, v 88 zápasoch 13-krát skóroval. Cenné skúsenosti získal v zápasoch pohárovej Európy. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Monza, Notts County a PS Kemi. Keď prvýkrát obliekal dres HJK, dvakrát pomohol k majstrovskému titulu. Potom hrával za Stabaek a za Inter Turku. Bolt Arena sa stala opäť jeho futbalovým domovom 1. januára 2021. Prvého marca 2022 vystužil káder Dinama Minsk.

Najnovšou posilou je 36-ročný obranca Alyaksandr Sachywka. V FC Darida Minsk Raion mu vystavili prvú registračku, v FC Minsk začínal v rezerve, potom s 18-gólovou bilanciou odohral 270 ligových stretnutí. Vyhral Bieloruský pohár 2012/13. Dobré služby odvádzal pre Dinamo Minsk. Počas sezóny 2018 posilnil Soligorsk. Dvakrát sa podieľal na ligovom prvenstve. Prvého júna 2017 absolvoval premiéru v národnom výbere Bieloruska, reprezentoval sedemkrát.

Yegor Katkevich je prvou voľbou medzi tri žrde. Vyrastal v BATE Borisov, v A-mužstve šancu nedostal. V sezóne 2007/08 vyhral Bieloruský pohár, pôsobil v MTZ-RIPO Minsk. Vedrich-97 Rechitsa je klub, kde začal pravidelne chytávať, zaznameanl 83 štartov. V FK Gomel pokračoval v kariére. Zamestnávali ho aj Naftan Novopolotsk, Torpedo Zhodino a Isloch Minsk Raion. Dinamu Minsk patrí od 1. januára  2021. Figuruje v širšom kádri národného výberu Bieloruska, reprezentoval šesťkrátkrát.

Maksim Shvyatsow je pilierom defenzívy. Celú kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, v mládežníckej akadémii strávil tri roky, potom podpísal profesionálnu  zmluvu. V 107 ligových dueloch neskóroval. Strelecky sa nepresadil ani juniorských reprezentáciách Bieloruska, absolvoval 25 štartov. Dres A-mužstva obliekol 10-krát. Stráca málo lôpt, zakladá si na stopercentnej defenzíve.

Stredopoliar Anton Putsila vnáša do hry mužstva skúsenosti, jeho silou  zbraňou je pracovitsť. Vychoval ho RUOR Minsk, keď prvýkrát nosil dres Dinama Minsk, so sedemgólovou bilanciou nastúpil na 80 ligových stretnutí, pričinil sa o ligové prvenstvo 2004, hosťovanie v Hamburgu sa na prestup nemenilo. Vo Freiburgu nemal úplne isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. Darilo sa mu v Rusku, zamestnávali ho Volga Nizhny Novgorod a Torpedo Moskva. V Turecku boli jeho pôsobiskami Gaziantepspor, Ankaragücü a Altay. Do roku 2019 reprezentoval Bielorusko, s bilanciou 56 zápasov a šesť gólov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova