Djurgarden

Jonathan Augustinsson je mladším bratom hráča Werderu Brémy Ludwiga Augustinssona, rovnako ako on hráva na ľavej strane obrany. Rodák zo Štokholmu zažil 8. januára 2019 v súboji s Fínskom premiéru v národnom výbere Švédska. Je odchovancom Brommapojkarny, profesionálom sa stal v ročníku 2015, na prvom pôsobisku nastúpil na 16 stretnutí. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 16. februára 2016. Prispel k víťazstvu vo Švédskom pohári 2017/18, pri tohtosezónnom ligovom triumfe dostal šancu 16-krát.

Astrit Ajdarevič zozbieral v juniorských národných výberoch Švédska 56 vystúpení, bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2016. Trinásteho novembra 2017 zažil premiéru v reprezentácii Albánska. V plánoch súčasného kouča Eduarda Reju sa nenachádza. Pravidelne začal hrávať v Orebro SK, potom ponuku z Norrkӧpingu uprednostnil pred Cesenou. V 40 ligových zápasoch dosiahol šesť presných zásahov. V júli 2012 sa dohodol so Standardom Liége, absolvoval 26 duelov belgickej najvyššej súťaže, po hosťovaniach v Charltone a v Helsingborgu sa vrátil do Orebro SK. Počas pôsobenia v AEK Atény sa pričinil o ligové prvenstvo zo sezóny 2017/18. Káder Djurgardenu vystužil 9. februára 2019.

Tridsaťročný obranca Marcus Danielson je držiteľom kapitánskej pásky. Narodil sa v Eskilstune, kde sa aj stal profesionálnym futbalistom. V Helsinborgu nedostal prakticky žiadnu šancu. Do dobrej formy sa rozohral vo Västeras SK, v 67 zápasoch nastrieľal 15 gólov. V rokoch 2012 až do príchodu do Djurgardenu, ktorý sa uskutočnil 12. februára 2018, bol oporou GIF Sundsvall. Momentálne dostáva prvé šance v národnom výbere Švédska.

Tommi Vaiho využil koniec kariéry Andreasa Isakssona a stal sa klubovou brankárskou jednotkou. Konkuruje mu Per Kristian Bratveit. Profesionálom sa stal v Djurgardene, v rokoch 2005 až 2013 absolvoval 23 ligových duelov, hosťoval v menších kluboch. V GAIS mal isté miesto v úvodnej jedenástke, odchytal 118 stretnutí. Do Djurgardenu sa vrátil 8. decembra 2016. Trikrát dostal šancu v juniorských reprezentáciách Švédska.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 27-ročný stredopoliar Jonathan Ring. Prvú registračku mu vystavili v IFK Värnamo, výkonmi v Kalmar FF si vyslúžil prestup do Genclerbirligi. V Turecku sa do základnej zostavy prebojovať nedokázal a tak sa vrátil do Kalmar FF. Djurgarden si jeho služby zabezpečil 8. januára 2018. Jeho mladší brat Sebastian Ring hráva za Grimsby Town.

Emir Kujovič je päťnásobným reprezentantom Švédska, všetky medzištátne zápasy absolvoval v roku 2016. Zúčastnil sa na ME vo Francúzsku. Kariéru rozbiehal v Landskrone, v Halmstads BK našiel miesto v úvodnej jedenástke po návrate z hosťovania vo Falkenburgu, v 75 zápasoch dosiahol 14-gólovú bilanciu. Cenné skúsenosti získal v Turecku, hrával za Kayserispor. V životnej forme ho zastihol ročník 2015, Norrkӧpingu pomohol k majstrovskému titulu, stal sa kráľom ligových strelcov. Dres Djurgardenu oblieka od 13. augusta 2019.

Isté miesto v základnej zostave má stredopoliar Fredrik Ulvestad. Začínal v Aalesunde, debutoval ako 17-ročný v máji 2010. V ročníku 2011 dvíhal nad hlavu Nórsky pohár, v 106 ligových zápasoch 14-krát skóroval, deväťkrát hral v zápase pohárovej Európy. Ponuku z Burnley uprednostnil pre Hannoverom, nastúpil na dva duely Premier League a päť duelov druhej najvyššej súťaže v Anglicku. Ročník 2016/17 strávil na hosťovaní v Charltone. Figuruje v širšom kádri národného výberu Nórska, na konte má tri medzištátne zápasy.

Obranca Jacob Une Larsson sa dvakrát predstavil v A-mužstve Švédska, v juniorských národných výberoch zozbieral 36 vystúpení. Je odchovancom Brommapojkarny, do základnej zostavy sa prebojoval na konci sezóny 2012, zaznamenal 94 zápasov a deväť presných zásahov. Djurgarden posilnil pred ročníkom 2016, oslovil ho vtedy aj Rosenborg.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova