Dortmund II

Lídrom ofenzívy je 20-ročný stredopoliar Immanuel Pherai. Je vynikajúci v hre jeden na jedného, má rýchle nohy, nadštandardná je jeho strela. Platný je aj pri obrannej činnosti mužstva, herne prevyšuje rozmery tretej najvyššej súťaže Nemecka. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii AZ Alkmaar. Keď z Dortmundu hosťoval v PEC Zwolle, absolvoval 27 ligových duelov, získal cenné skúsenosti. V juniorských národných výberoch Holandska zozbieral 37 štartov, dosiahol sedem presných zásahov.

K najlepším obrancom v súťaži patrí 22-ročný stopér Lennard Maloney. Zakladá si na sile a na dôraze, vynikajúco hlavičkuje, v defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný. Jeho rodiskom je Berlín, v juniorských vekových kategóriách trikrát reprezentoval Nemecko, dvakrát USA. Vychoval ho Union Berlín, raz sa predstavil v A-mužstve, požičal si ho Chemnitzer FC. Do Dortmundu prišiel ako voľný hráč. V rezerve absolvoval 34 duelov, dvakrát obliekol dres A-mužstva.

Stredopoliar Kolbeinn Finnsson má futbal v génoch, jeho otec je Finnur Kolbeinsson. Zviditeľnil sa na ME 2021 dvadsaťjedenročných. Figuruje v širšom kádri islandského národného výberu, absolvoval dva medzištátne zápasy, debutoval v januári 2019. Vychoval ho Fylkir, v kariére pokračoval v tíme Groningen Jong. V Brentforde stačili jeho schopnosti iba na B-mužstvo, potom ho zobral na hosťovanie Fylkir, reštartoval tu kariéru. Dvadsiateho augusta 2019 sa dohodol s Borussiou Dortmund. Zakladá si na prvotriednej defenzíve, robí málo chýb, má cit pre prihrávku.

Veľkou nádejou do budúcnosti je útočník Steffen Tigges. Základy futbalovej abecedy dostal vo VfL Osnabrück, v roku 2015 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. V 84 dueloch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. V júla 2019 posilnil Dortmund. V rezerve potreboval na 34 gólov 64 gólov, 3. januára 2021 premiérovo okúsil atmosféru najvyššej súťaž Nemecka, 15 dueloch trikrát skóroval. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar Franz Phanne vykonáva kapitánske povinnosti. Vychovalo ho Dynamo Drážďany, v rezervnom tíme nastúpil na 44 duelov, raz dostal šancu v A-mužstve. Tri sezóny strávil v Budisse Bautzen. V SV Rӧdinghausen pokračoval v kariére, v 55 dueloch strelil päť gólov. Od 15. júla 2020 patrí Borussii Dortmund. Z futbalovej abecedy vie prakticky všetko, organizuje obranu, je cenný aj pri útočení, jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj.

Berkan Taz je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Hertha Zehlendorf je klub, kde mu vystavili prvú registračku. Ako hráč Unionu Berlín potom absolvoval hosťovanie v FC Energie Cottbus, na 11 presných zásahov 22 vystúpení. Cenné skúsenosti získal v SC Verl. Pred touto sezónou si zabezpečila jeho služby Borussia Dortmund. Má vysokú úspešnosť v premieňaní gólových šancí, značkou kvality sú jeho štandardné situácie, ide príkladom v nasadení a v bojovnosti.

Vysoký obranca Dan-Axel Zagadou hráva častejšie za A-mužstvo ako za rezervu. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii PSG, v rezervnom tíme odohral deväť stretnutí. So súčasným zamestnávateľom sa na päťročnej spolupráci dohodol 5. júna 2017. Vo francúzskej dvadsaťjednotke sa predstavil šesťkrát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova