Duisburg

Lídrom a kapitánom tímu je 35-ročný Moritz Stoppelkamp. Najlepšie sa cíti v strede záložnej formácie, herne prevyšuje rozmery tretej najvyššej súťaže Nemecka. Rot-Weiss Essen a Rot-Wess Erfurt sú kluby , kde strávil začiatok profesionálnej kariéry. Po dobrých výkonoch v Oberhausene ho angažoval Hannover. V 44 ligových dueloch sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov. Absolvoval päť stretnutí Európskej ligy. V TSV 1860 Mníchov a v SC Paderborn bol oporou. V Karlsruhe robil ďalšie futbalové kroky. Dres Duisburgu oblieka od 3. júla 2017. V 144 zápasoch nastrieľal 44 gólov. Je štvornásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar Marvin Bakalorz je držiteľom kapitánskej pásky. Jeho prvým zamestnávateľom bol SC Preussen Münster, ďalšie futbalové kroky robil v rezerve Borussie Dortmund, v 84 zápasoch sa 13-krát strelecky presadil. V Eintrachte Frankfurt sa neuplatnil, naopak, dobré služby odvádzal pre Paderborn. Dres Hannoveru obliekal od 1. júla 2016 do leta 2020, nastúpil na 102 stretnutí. Denizlispor je klub, kde si vyskúšal legionárčenie. V májji 2021 posilnil Duisburg.

Najnebezpečnejším útočníkom je 34-ročný Aziz Bouhaddouz. Reprezentoval Maroko, v 16 medzištátnych zápasoch sa trikrát strelecky presadil, predstavil sa na MS 2018. Kariéru rozbiehal vo FSV Frankfurt, pokračoval v SV Wehen Wiesbaden, do streleckej formy sa dostal vo Viktorii Kolín. V rezerve Bayeru Leverkusen potreboval na 24 presných zásohov iba 27 štartov. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Sandhausen, St. Pauli, Al-Batin a opäť Sandhausen. S Duisburgom sa dohodol 1. februára 2021.

Alternatívou do stredu obrany je 25-ročný Stefan Velkov. V Slavii Sofia prešiel mládežníckou akadémiou, ešte pred 17. narodeninami debutoval v A-mužstve, absolvoval 86 duelov, bol pri zostupe tímu z najvyššej súťaže v sezóne 2015/16, v ročníku 2017/18 dvíhal nad hlavu Bulharský pohár, dvakrát dostal šancu v zápase pohárovej Európy. Ďalšími jeho pôsobiskami boli FC Den Bosch a Waalwijk. V KFC Uerdingen sa od neho čakalo viac. Schauinsland-Reisen-Arena je jeho futbalovým domovom od januára 2021. Je 49-násobným juniorským reprezentantom Bulharska, raz sa predstavil v A-mužstve.

Na pravej strane zálohy hráva Marvin Ajani. Vychovala ho Alemannia Aachen, v 23 stretnutiach neskóroval. Vo Fortune Düsseldorf stačili jeho schopnosti iba na rezevný tím. Keď ho zamestnával Hallescher FC, v 97 dueloch nastrieľal 14 gólov. Dobré služby odvádzal pre Wehen Wiesbeden, absolvoval 44 štartov. Pred týmto súťažným ročníkom prišiel do Duisburgu.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 28-ročný stredopoliar Kolja Pusch. V Leverkusene vychodil mládežnícku akadémiu, v rezervnom tíme odohral 19 stretnutí. Keď hrával za Chemnitzer FC, 22-krát okúsil atmosféru tretej nemeckej ligy. V SSV Jahn Regensburg sa mu darilo, v 76 dueloch 15-krát skóroval. Dres Heidenheimu obliekol 24-krát. Legionárčil v Admire Wacker. Do Duisburgu prišiel z KFC Uerdingen.

Obranca Rolf Feltscher je odchovancom Grasshoppers, debutoval ako 16-ročný, absolvoval 64 ligových duelov. V Parme sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal, nastúpil na sedem zápasov najvyššej súťaže Talianska, požičali si ho Padova a Grosseto. V rokoch 2014 až 2016 obliekal dres MSV Duisburg, v 53 dueloch sa dvakrát strelecky presadil. V kádri Los Angeles Galaxy figuroval od 19. decembra 2017 do 23. decembra 2020, v Major League Soccer zaznamenal 57 vystúpení. Potom odvádzal dobré služby pre Würzburger Kickers. V júni 2021 sa do Duisburgu vrátil. Dvadsaťsedemkrát reprezentoval Venezuelu.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova