Dundee United

Benjamin Siegrist je prvou voľbou medzi tri žrde. Takmer dvojmetrový brankár je odchovancom Aston Villy, v A-mužstve sa nepresadil, skúsenosti získal na hosťovaniach. V lete 2016 prestúpil za 0,21 milióna libier do Vaduzu. Odchytal 27 ligových duelov, v ročníku 2016/17 dvíhal nad hlavu Lichtenštajnský pohár. Súčasného zamestnávateľa posilnil pred touto sezónou. V dvadsiatich prípadoch sa predstavil v juniorských reprezentáciách Švajčiarska, pričinil sa o prvenstvo na ME 2009 sedemnásťročných. Figuroval v nominácii aj na ME 2011 hráčov do 21 rokov, kde Švajčiari obsadili druhé miesto, no na turnaji nehral.

Fraser Fyvie vykonáva úlohy kapitána. Narodil sa v Aberdeene, v miestnom futbalovom klube rozbiehal profesionálnu kariéru už ako 16-ročný, nastúpil na 58 duelov najvyššej škótskej súťaže. V júli 2012 posilnil Wigan. Do plánov trénera Roberta Martineza sa nedostal. Pravidelne opäť hrával v Hibernian, odohral 54 druholigových duelov. Dres Dundee United oblieka od 4. augusta 2017. Technikou obdarený stredopoliar má na konte 33 vystúpení v juniorských reprezentáciách Škótska.

K najčastejšie nasadzovaným stredopoliarom patrí 23-ročný Paul McMullan. Prvú hernú prax získal, keď ho Celtic požičal Stemhousemuiru, hosťoval aj v kluboch St. Mirren, Greenock Morton a Dunfermline Athletic. Tannadice Park je jeho futbalovým domovom od 23. júla 2017. V 39 zápasoch druhej najvyššej súťaže šesťkrát skóroval. V juniorských národných výberoch Škótska zozbieral 15 štartov.

Frederic Frans začínal v Lierse, prvý profesionálny zápas absolvoval 27. januára 2007. V 99 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Ďalšie futbalové kroky robil v Partick Thistle, potom sa vrátil do Lierse, s trojgólovou bilanciou nastúpil na 65 duelov. Pred týmto súťažným ročníkom sa upísal pre súčasného zamestnávateľa. Tridsaťročný obranca je deväťnásobným juniorským reprezentantom Belgicka.

Dvadsaťsedemročný Callum Booth sa najlepšie cíti na ľavej strane defenzívnej formácie. Kariéru rozbiehal v Hibernian FC, pravidelne sa začal objavovať v zostave po návrate z hosťovania v Arbroathe. Bol požičaný aj do Brechinu, Livingstonu a do Raith Rovers. Dobré služby odvádzal pre Partick Thistle, v 91 zápasoch najvyššej súťaže trikrát skóroval. Do Dundee United prestúpil 30. mája 2018. Štyrikrát reprezentoval Škótsko v kategórii do 21 rokov.

Stredopoliar Sam Stanton je šesťnásobným juniorským reprezentantom Škótska. Prvú registračku mu vystavili v Hibernian FC, v základnej zostave sa usadil v ročníku 2013/14. Odohral 57 duelov, hosťoval v Livingstone a v Dumbartone. Do Dundee United bol najprv požičaný, keď sa uplatnil, stal sa v januári 2018 hráčom klubu.

Ian Harkes je synom bývalého 90-násobného reprezentanta USA Johna Harkesa. V januári 2018 dostal prvú pozvánku do národného výberu, medzištátny zápas ešte neodohral. Profesionálom sa stal vo Washingtone, v 33 zápasoch Major League Soccer sa dvakrát strelecky presadil. V kádri škótskeho majstra zo sezóny 1982/83 figuruje od 15. januára 2019.

Angličan Callum Butcher sa najskôr pokúšal presadiť sa v Tottenhame Hotspur, neuspel, prvú hernú prax nadobudol v Dánsku, hrával za FC Hjӧrring. Prvýkrát obliekal dres Dundee United v rokoch 2013 až 2015, nastúpil na 21 ligových duelov. Pôsobil aj v Burtone, v Millwalle a v Mansfielde. Do Dundee United sa vrátil v januári 2019. Štýlom hry ho porovnávajú k Stevenovi Gerrardovi.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova