Düsseldorf

Michael Rensing odchytal 18 stretnutí za Nemecko do 21 rokov. Začínal v Bayerne Mníchov, v rezervnom tíme sa predstavil 114-krát. Za A-mužstvo nastúpil na 53 duelov ligy, miesto v základnej zostave mal iba v ročníku 2008/09. Pätnásť štartov zaznamenal v pohárovej Európe. Štyrikrát sa pričinil o majstrovský titul, štyrikrát dvíhal nad hlavu Nemecký pohár. Darilo sa mu v Kolíne, naopak, v Leverkusene sa neuplatnil. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 1. júla 2013.

Rouwen Hennings začínal v Hamburgu, do zostavy A-mužstva sa prepracovať nedokázal, hrával za rezervu, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach v Osnabrücku a v St Pauli. Do St Pauli neskôr prestúpil. Po hosťovaní v Osnabrücku posilnil Karlsruhe, kde na 36 presných zásahov potreboval 95 zápasov. V ročníku 2012/13 sa pričinil o triumf v tretej najvyššej súťaži Nemecka. Ďalším jeho zamestnávateľom bolo Burnley. Vo Fortune Düsseldorf má bilanciu 63 stretnutí a 22 gólov. V 21 zápasoch odohraných za Nemecko do 21 rokov 13-krát skóroval.

Kaan Ayhan dokáže zahrať v strede obrany i na pozícii defenzívneho stredopoliara. Je 23-násobným reprezentantom Turecka, prvú šancu mu dal Fatih Terim, v septembri 2016 v súboji s Chorvátskom. Futbalovú abecedu si osvojil v mládežníckej akadémii Schalke, 18. januára 2012 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. V nemeckej najvyššej súťaži absolvoval 30 vystúpení, deväťkrát hral v pohárovej Európe. Fortuna Düsseldorf ho zamestnáva od 31. augusta 2016.

Benito Raman zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Belgicka 35 štartov. Začínal v Gente, v 55 zápasoch 11-krát skóroval, do základnej zostavy sa dostal po návrate z hosťovaní, požičali si ho Beerschot, Kortrijk a Sint-Truiden. V júli 2016 vystužil káder Standardu Liége, v 22 zápasoch ligy sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Fortuna Düsseldorf si jeho služby zabezpečila v marci 2018, predtým v klube hosťoval.

Oliver Fink vykonáva kapitánske povinnosti, je starším bratom Tobiasa Finka, ktorý hrával za Regensburg, Ingolstadt a Fortunu Kolín. Tridsaťsedemročný stredopoliar je odchovancom Regensburgu, dobré služby odvádzal pre Burghausen a Unterhaching. V drese súčasného zamestnávateľa nastúpil na 232 duelov, nastrieľal 18 gólov.

Alternatívou do defenzívy je 33-ročný Adam Bodzek. Rodák zo Zabrze rozbiehal kariéru v rezervu Duisburgu, v A-mužstve nastúpil na 97 stretnutí, štyrikrát sa zapísal do listiny strelcov. Káder Fortuny Düsseldorf vystužil 1. januára 2011. V 175 zápasoch dosiahol päť presných zásahov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Niko Giesselmann. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany. Zdokonaľoval sa v juniorských celkoch Hannoveru, v A-mužstve sa nepresadil, hrával za rezervu, odohral 73 duelov, nastrieľal 15 gólov. Štyri roky bol oporou Greutheru Fürth, nastúpil na 125 stretnutí druhej nemeckej najvyššej súťaže. S Fortunou Düsseldorf sa dohodol v júni 2017.

Alfredo Morales je 13-násobným reprezentantom USA, premiérovo obliekol najcennejší dres na Gold Cup-e 2015. Prvú registračku mu vystavili v Herthe Berlín, viac hrával za rezervu, v A-mužstve zaznamenal 20 vystúpení. Pri postupe Ingolstadtu do najvyššej súťaže v ročníku 2014/15 patril k najlepším, celkovo v 142 zápasoch sa deväťkrát strelecky presadil. Fortuna Düsseldorf ho angažovala 16. mája 2018.

Kenan Karaman figuruje v širšom kádri národného výberu Turecka, reprezentoval štyrikrát, debutoval 9. novembra 2017 v súboji s Rumunskom. Profesionálom sa stal v Hoffenheime, 1. júla 2014 prestúpil do Hannoveru, kde v 87 zápasoch desaťkrát skóroval. Vo Fortune Düsseldorf pôsobí od 18. mája 2018.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova