Emmen

Dvojmetrový Kjell Scherpen je prvou voľbou medzi tri žrde. Emmen je jeho rodiskom, na súpisku A-mužstva sa dostal v ročníku 2016/17, na konte má 33 ligových vystúpení. Figuruje v kádri holandského národného výberu do 19 rokov. V mladosti bol priaznivcom Feyenoordu Rotterdam. Pred ďalším súťažným ročníkom prestúpi do Ajaxu Amsterdam.

Michael de Leeuw začínal v SC Veendam, s bilanciou 67 zápasov a 38 presných zásahov, ďalšie futbalové kroky robil v De Graafschap. Darilo sa mu v Groningene, v 111 dueloch holandskej najvyššej súťaže 48-krát skóroval, pričinil sa o triumf v Holandskom pohári v ročníku 2014/15. Zahraničie si vyskúšal v tíme Chicago Fire, nastúpil na 57 stretnutí Major League Soccer, 12-krát sa strelecky presadil.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Caner Cavlan, Holanďan tureckého pôvodu. Najplatnejší pre mužstvo je na ľavej strane obrany. Je špecialistom na zahrávanie priamych kopov, vyniká citom pre prihrávku. Zdobí ho taktická disciplína. Jeho prvým zamestnávateľom bol De Graafschap, v lete 2015 prestúpil do Heerenveenu. Absolvoval 38 ligových duelov, hosťoval v tímoch Sanliurfaspor a Boluspor.

Nicklas Pedersen má na konte 13 medzištátnych zápasov, naposledy reprezentoval Dánsko v roku 2013. Prvú registračku mu vystavili v Horfolge BK, 18 gólov v 42 zápasoch mu zabezpečilo prestup do Nordsjaellandu. Prvýkrát si legionárčenie vyskúšal v Groningene. Darilo sa mu v Mechelene, kde na 12 gólov potreboval iba 25 vystúpení a v Gente, kde sa pričinil o majstrovský titul 2014/15.

Anco Jansen je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťročný rodák zo Zwolle je použiteľný na krídle i na pozícii podhrotového útočníka. Začínal 40 zápasmi odohranými za Zwolle, v Groningene sa nepresadil. V SC Veendam v 77 stretnutiach nastrieľal 28 gólov, za De Graafschap odohral s 34-gólovou bilanciou 55 duelov. Pôsobil aj v Rode Kerkrade a v Boluspore. Dokáže podržať loptu v území nebezpečnom pre súpera, silný je v hre jeden na jedného, platný je v defenzíve.

Neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy je Glen Bijl. Dvadsaťtriročný rodák zo Stadskanaalu sa najlepšie cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vychodil futbalovú akadémiu v Groningene, profesionálom sa stal v roku 2015, prvé skúsenosti získal na hosťovaní v FC Dordrecht. Dvanásteho augusta 2018 sa stal autorom prvého gólu FC Emmen v najvyššej súťaži Holandska.

Peter van der Vlag začínal v BV Veendam, odchytal 145 duelov. Brankárskou jednotkou bol aj v Go Ahead Eagles, v rokoch 2004 až 2009 patril medzi najväčšiu opory Cambuuru, nastúpil na 177 stretnutí, potom sa vrátil do Veendamu. Prvýkrát v FC Emmen pôsobil od leta 2012, zaznamenal 69 štartov v druhej najvyššej súťaži. V FC Groningen sa na ihrisku objavoval sporadicky.

Dvadsaťdvaročný Keziah Veendorp hráva na poste stopéra. V juniorských reprezentačných výberoch Holandska zaznamenal 11 vystúpení. Kariéru rozbiehal v FC Groningen, prvýkrát sa v drese A-mužstva predstavil 20. februára 2016 v súboji s Alkmaarom. Štadión De Oude Meerdijk sa stal jeho futbalovým domovom pred začiatkom sezóny 2017/18.

FC Emmen si v súčasnosti nezakladá na veľkých hviezdach, ale na kolektívnom poňatí hry. Dôležitou súčasťou mužstva je Michael Chacon. Dvadsaťpäťročný stredopoliar obhospodaruje na ihrisku veľký priestor. V SC Heerenveen sa neuplatnil, pravidelne začínal hrávať v FC Dordrecht, v 51 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Súčasného zamestnávateľa posilnil pred sezónou 2017/18.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova